کلسترول خون و درمان کلسترول خون بالا بهترین درمان


کلسترول خون و درمان کلسترول خون بالا

هنگامی که به متخصص قلب مراجعه می کنید و آزمایش ها به شما می گویند کلسترول خون شما بالاست و شما نیاز به درمان دارید و شما بسیار نگران هستید ممکن است این مشکل را داشته باشید.

اما نگران نباشید ، نگرانی زمانی است که رعایت نمی کنید و این کلسترول بالا می ماند. اما اگر از رژیم غذایی خود پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، قطعاً کلسترول شما کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بسیاری از موارد ، ممکن است متخصص شما دارویی برای درمان کلسترول شما تجویز نکند ، اما شما باید رژیم غذایی خود را رعایت کرده و فعالیت بدنی خود را برای کنترل این کلسترول بالا افزایش دهید تا قلبی سالم داشته باشید. در این مقاله ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را متعادل کنید.

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک ماده چربی است که توسط کبد در بدن تولید می شود. از اعصاب محافظت می کند و به ساخت سلول های بنیادی و تولید گروه های خاص کمک می کند.

مصرف بیش از حد کلسترول برای بدن مضر است و سلامت شما را به خطر می اندازد. بدن چربی خود را از خوردن غذاهای خاصی مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی دریافت می کند.

اما بد ، ما کلسترول و کلسترول بد خود را داریم که در ادامه این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد:

انواع کلسترول خوب و کلسترول بد کدامند؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث تجمع پلاک در بدن ما شده و منجر به بیماری های قلبی عروقی می شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما در مقایسه با این کلسترول ، ما کلسترول خوب نیز داریم که آن را HDL می نامیم. HDL به بدن ما کمک می کند کلسترول بد یا LDL را از خون پاک کند.

خوب احتمالاً متوجه شده اید که باید کلسترول بد خود را کاهش داده و کلسترول خوب خود را افزایش دهید. اما چگونه می توان LDL را کاهش داد و HDL را افزایش داد؟ اگر به این موضوع فکر می کنید ، باید بتوانید شروع کنید و رژیم غذایی خوبی را دنبال کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. اما ممکن است با خوردن غذاهای خاص و قرار دادن چربی و کلسترول در بدن ، سطح کلسترول LDL خود را افزایش دهیم. به همین دلیل ، رژیم غذایی نقش مهمی در ایجاد تعادل بین کلسترول بد و کلسترول خوب دارد.

کلسترول خون مناسب

کلسترول خون من چقدر باید باشد؟

اگر کلسترول تام شما کمتر از 200 باشد ، زیاد است و جای نگرانی نیست و می توان گفت که حاوی کلسترول خوب در بدن شما است.

بهتر است کلسترول بد شما کمتر از 130 باشد ، اما این با خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است.

• اگر کلسترول خوب شما 60 یا بیشتر است ، باید بگویم نگران بیماری های قلبی نباشید زیرا در این مدت خطر بیماری قلبی کاهش می یابد.

نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه شود این است که سطح تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان با اندازه گیری مناسب غذا اندازه برنامه غذایی را اندازه گیری کرد و کلسترول را کاهش داد؟

برای کنترل میزان غذایی که می خورید کمک بگیرید

بسیاری از ما در مورد خوردن و آشامیدن نوشیدنی آرام داریم.

مردم آمریکا به همین ترتیب رفتار می کنند ، دو برابر بیشتر از آنچه باید غذا می خورند که باعث کاهش وزن ما می شود و در نهایت کلسترول بالایی دریافت می کنیم و مشکلات قلبی بیشتری بر سر راه ما قرار می گیرد.

اما چگونه تا آنجا که می توانیم غذا بخوریم. ما روش بسیار ساده ای را برای کنترل میزان غذای خود به شما آموزش می دهیم.
به راحتی می توانید از دستان خود برای اندازه گیری همه غذاها استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر رژیم غذایی شما به شما بگوید که یک واحد گوشت قرمز یا ماهی به اندازه یک کف دست شما است ، یا اگر 30 گرم نان خورده باشید ، هنوز هم اندازه خرما است.

علت افزایش کلسترول خون

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کبد کلسترول را در بدن تولید می کند و وظیفه آن محافظت از سلول ها و بافت ها است ، اما ما با خوردن غذاهای خاص کلسترول را وارد بدن خود می کنیم.

به عنوان مثال ، با خوردن غذاهای چرب ، سطح کلسترول خود را افزایش می دهیم.
اگر اضافه وزن دارید ، سطح تری گلیسیرید خون شما به احتمال زیاد بالا است ، که می توانید از طریق آزمایش متوجه شوید.

اگر فعالیت بدنی خود را افزایش ندهید ، انتظار نداشته باشید که کلسترول خوب شما تغییر کند. زیرا تری گلیسیرید خون بالا و عدم فعالیت باعث کاهش سطح کلسترول خوب در بدن می شود.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معناست که اگر یکی از بستگان (عضو درجه یک) خانواده شما سابقه چربی خون بالا داشته باشد ، ممکن است چربی خون شما نیز بالا باشد.

همچنین مصرف دخانیات مانند سیگار و الکل کلسترول خوب بدن را کاهش داده و شما را از این اختلال رنج می دهد.


شاید برای شما مفید باشد: علائم و عوارض چربی خون بالا

علائم کلسترول خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول خون بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی دارای کلسترول خون بالا باشد اما به هیچ وجه آن را نمی داند. اگر کلسترول خون شما بالا است ، بدن شما چربی زیادی در شریان های شما ذخیره می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها سرخرگ هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، به آن پلاک می گویند.

با گذشت زمان ، وقتی این صفحات در خون ما افزایش می یابد ، سفت می شوند ، عروق را باریک کرده و برای مدت طولانی بسته می شوند. مانند سنگ های خرد شده ، در عروق تجمع می یابند و هنگامی که بیش از حد تجمع کنند ، عروق به طور کامل بسته می شوند.

لایه هایی که کلسترول را در بدن تجمع می دهند می توانند تجزیه شوند. هنگامی که رگ ها پاره می شوند ، تبدیل به لخته خون می شوند که جریان خون را متوقف می کند.

عروق بسته یا بسته بسیار حساس و خطرناک هستند زیرا مسدود می شوند حوادث حمله قلبی این بیماری بر روی فرد و همچنین شریان ها تأثیر می گذارد ، ممکن است خون به درستی به مغز نرسد و سکته مغزی رخ دهد. شاید شنیده باشید که می گویند او سکته کرده یا دچار حمله قلبی شده است.

اما همانطور که اشاره کردیم ، کلسترول بالا نشانه این نیست که فرد زود احساس می کند و درمان را شروع می کند و فقط می داند که آیا هر یک از بیماری های فوق را دارد.

در حال حاضر برای جلوگیری از این مشکلات ، سن مناسبی است که هر شش ماه یا هر سال مورد آزمایش قرار بگیرید و آزمایش شوید. همچنین ، بهترین راه برای جلوگیری از لوگا رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش ، و همیشه بدن خود را انجام دهید و از تنبلی اجتناب کنید.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

خوب ، ما در بالا اشاره کردیم که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. آیا برای سکته مغزی یا حمله قلبی باید دست هم را بگیریم تا بفهمیم کلسترول خون ما بالا است؟ مایا
آزمایش کلسترول بالا بدون آزمایش امکان پذیر نیست. با یک آزمایش خون ساده می توانید متوجه شوید که آیا کلسترول خون شما بالا است یا خیر. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید کلسترول خون خود را به طور مرتب چک کنند و هر شش ماه تا هر سال آزمایش خون انجام دهند.

——- این مقاله ممکن است مفید باشد: سوالات و پاسخ های مهم در مورد معاینات دوره ای

همچنین اگر بالای 20 سال دارید و اعضای نزدیک خانواده شما دچار حمله قلبی می شوند ، باید از نظر چربی خون بالا نیز آزمایش شوید. حال ، اگر جوان و زیر 20 سال هستید ، اما داروهای خاصی مصرف می کنید یا فشار خون ارثی دارید ، باید تحت نظر باشید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید که چربی خون بالایی دارید ، حتماً از پزشک خود بپرسید که چند وقت یکبار باید آزمایش بدهید. علل کلسترول بالا عبارتند از:

• سیگار کشیدن

• فشار خون بالا

پیری و پیری

• وراثت

• وزن سنگین

• عدم فعالیت بدنی

درمان و کنترل کلسترول خون بالا

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه می توانید این اختلال را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید تغییراتی در شیوه زندگی خود ایجاد کنید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید ترک کنید و یک برنامه ورزشی روزانه ایجاد کنید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید که در حال کاهش وزن است تا خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. این امر سطح کلسترول خون شما را متعادل می کند. همچنین ، خوردن میوه و سبزیجات ، ماهی و غلات را فراموش نکنید.

برای آزمایش خون به کجا مراجعه کنیم؟

ممکن است فکر کنید که آزمایش خون و اطلاعات مربوط به چربی خون با مراجعه به آزمایشگاه به راحتی قابل انجام است. اما این همه ماجرا نیست.

اندازه گیری چربی خون و سطح کلسترول باید با رژیم غذایی پیشگیرانه و گاهی درمان همراه باشد. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مناسب مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر نیازهای افرادی را برطرف می کند که به دلیل تمرکز بر بیماری های قلبی به دنبال راهی برای کاهش چربی خون هستند. می توانید از این مرکز دیدن کنید و برنامه غذایی بگیرید برای کاهش نوع چربی خون خود اقدامات خاصی را انجام دهید.

مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و قرار ملاقات در مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پلاک. ۱۰

۰۲۱- ۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این مقاله کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید