چگونه به طور طبیعی استخوانهای سالم بسازیم – سالم


این امر برای حفظ ساختار سالم استخوان ضروری است. در دوران کودکی ، نوجوانی و اوایل بزرگسالی ، مواد معدنی در استخوان های شما ادغام می شوند. شما در 30 سالگی به بالاترین توده استخوانی رسیده اید.

در صورتی که در این مرحله استخوان کافی تشکیل نشود یا اگر در مراحل بعدی تحلیل رفتن استخوان اتفاق بیفتد ، احتمال ابتلا به استخوان های ضعیفی وجود دارد که به راحتی می شکنند.

خوشبختانه ، بسیاری از شیوه های غذا خوردن و شیوه زندگی می تواند به شما در ساختن استخوان های سالم کمک کرده و با افزایش سن آنها را قوی نگه دارد.

در اینجا ده تکنیک طبیعی برای تقویت استخوان ها آورده شده است.

سبزیجات ، سبزیجات ، سبزیجات !!

سبزیجات برای سلامت استخوان ها عالی هستند. آنها منبع خوبی از ویتامین C هستند که از تشکیل سلولهای استخوان ساز حمایت می کند. علاوه بر این ، برخی تحقیقات نشان می دهد که خواص آنتی اکسیدانی ویتامین C ممکن است به محافظت از سلول های استخوانی در برابر آسیب کمک کند. سبزیجات همچنین تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهند.

میزان کلسیم و سایر مواد معدنی موجود در استخوان ها با تراکم استخوان اندازه گیری می شود. تراکم استخوانی پایین نشانه پوکی استخوان (توده استخوانی کم) و پوکی استخوان (شکنندگی استخوان) است.

تمرینات با وزنه و تمرینات قدرتی را انجام دهید

تمرینات خاص می تواند به توسعه و حفظ استخوان های قوی کمک کند. ورزش با وزنه یا با تاثیر زیاد ، که از تشکیل استخوان های جدید حمایت می کند ، یکی از بهترین نوع فعالیت ها برای سلامت استخوان ها است.

نشان داده شده است که این نوع فعالیت باعث افزایش میزان استخوان در سالهای اوج رشد استخوان در کودکان ، از جمله کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 می شود. علاوه بر این ، این پتانسیل را دارد که به افراد مسن کمک کند از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری کنند.

مطمئن شوید پروتئین کافی دارید

مصرف پروتئین کافی برای حفظ سلامت استخوان ضروری است. در واقع پروتئین تقریبا نیمی از کل توده استخوانی را تشکیل می دهد. طبق مطالعات ، مصرف کم پروتئین جذب کلسیم را کاهش می دهد و ممکن است تولید و تخریب استخوان را تغییر دهد.

با این حال ، این نگرانی وجود دارد که رژیم های سرشار از پروتئین کلسیم را از استخوان ها تخلیه می کند تا افزایش اسیدیته خون را جبران کند.

در طول روز غذاهای غنی از کلسیم مصرف کنید

کلسیم مهمترین ماده معدنی برای سلامت استخوان است و ماده معدنی است که بیشتر استخوان های شما را تشکیل می دهد. از آنجا که سلولهای قدیمی استخوان دائما در حال تجزیه شدن هستند و سلولهای جدید جایگزین آنها می شوند ، برای حفظ شکل و استحکام استخوان باید روزانه کلسیم بنوشید.

مطمئن شوید که ویتامین D و ویتامین K کافی دارید.

ویتامین D و ویتامین K برای رشد استخوان های قوی ضروری هستند. ویتامین D نقش های متعددی در سلامت استخوان ها دارد ، از جمله کمک به جذب کلسیم. سطح خون حداقل 30 نانوگرم در میلی لیتر برای محافظت در برابر پوکی استخوان ، پوکی استخوان و سایر مشکلات استخوانی توصیه می شود.

در واقع ، مطالعات نشان داده است که کودکان و بزرگسالان با سطح پایین ویتامین D تراکم استخوان را کاهش داده و در مقایسه با کودکانی که سطح کافی دارند ، بیشتر مستعد از دست دادن استخوان هستند.

کلاژن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

اگر به دنبال راهی برای افزایش سطح کلاژن خود هستید ، از مکمل کلاژن استفاده کنید. اگرچه در حال حاضر تحقیقات زیادی در مورد این موضوع انجام نشده است ، اما شواهد اولیه نشان می دهد که مکمل های کلاژن ممکن است به سلامت استخوان ها کمک کند.

کلاژن فراوان ترین پروتئین در استخوان است. گلیسین ، پرولین و لیزین آمینو اسیدهایی هستند که به ساخت استخوان ها ، ماهیچه ها ، رباط ها و سایر بافت ها کمک می کنند. هیدرولیزات کلاژن ، که اغلب به عنوان ژلاتین شناخته می شود ، از استخوان حیوانات به دست می آید. سالهاست که از آن برای درمان ناراحتی مفاصل استفاده می شود.

اگرچه بیشتر مطالعات بر تأثیر کلاژن بر بیماری های مفصلی مانند آرتریت متمرکز شده اند ، اما به نظر می رسد برای سلامت استخوان ها نیز مفید است.

منیزیم و روی را در رژیم غذایی خود قرار دهید

کلسیم معدنی تنها موردی نیست که برای سلامت استخوان ضروری است. موارد دیگر مانند منیزیم و روی نیز نقش دارند.

منیزیم به تبدیل ویتامین D به شکل فعال کمک می کند که به جذب کلسیم کمک می کند.

روی یک ماده معدنی کمیاب است که به مقدار کمی مورد نیاز است. این به معدنی شدن استخوان های شما کمک می کند. روی همچنین به ساخت سلول های استخوان ساز کمک می کند و از تجزیه بیش از حد استخوان جلوگیری می کند. در مطالعات نشان داده شده است که مکمل های روی که از رشد استخوان در کودکان حمایت می کند و تراکم استخوان را در افراد مسن حفظ می کند.

وزن سالم و پایدار را حفظ کنید

حفظ وزن سالم ، علاوه بر خوردن غذای خوب ، می تواند به سلامت استخوان ها کمک کند. به عنوان مثال ، کمبود وزن خطر ابتلا به پوکی استخوان و پوکی استخوان را افزایش می دهد.

این امر به ویژه در مورد زنان یائسه که خاصیت استروژن تقویت کننده استخوان خود را از دست داده اند صادق است. در این گروه سنی ، وزن پایین بدن علت اصلی کاهش تراکم استخوان و از دست دادن استخوان است.

برعکس ، بر اساس برخی تحقیقات ، چاقی می تواند کیفیت استخوان را کاهش داده و میزان شکستگی ناشی از استرس اضافه وزن را افزایش دهد.

سلامت استخوان ها حیاتی است

استخوان
منبع: Pinterest

از طرف دیگر ، افراد تمایل دارند استخوان های قوی خود را بدیهی تلقی کنند ، زیرا علائم اغلب تا زمانی که تحلیل رفتن استخوان پیشرفت نکند ، ظاهر نمی شود. علاوه بر این ، این استراتژی ها می توانند به بهبود آسیب های استخوانی ناشی از تصادفات یا جراحات کمک کنند. در صورت برخورد با هرگونه تصادف ، با یک وکیل تصادف در بیکرزفیلد صحبت کنید که به شما در جبران هرگونه ضرر و شروع روند درمان کمک می کند. درمان همراه با سایر مراقبت ها می تواند به بهبود سریع کمک کند.

خوشبختانه روش های زیادی برای غذا خوردن و شیوه زندگی وجود دارد که می تواند به شما در رشد و حفظ استخوان های سالم کمک کند و برای شروع هرگز زود نیست.

دیدگاهتان را بنویسید