چرا عرق می کنیم ، که طبیعی است و چه چیزی بیش از حد (هایپرهیدروز) است؟


از یک سو ، همه ما وقتی آن را احساس می کنیم ، آن را می شناسیم. تعریق (که عرق کردن نیز نامیده می شود) احساس مرطوب شدن روی پوست زمانی است که بیرون گرم است یا زمانی که ما سخت کار کرده ایم. همه ما بارها آن را احساس کرده ایم.

از سوی دیگر ، موارد زیادی در مورد تعریق وجود دارد که احتمالاً هنوز نمی دانید. آیا می دانستید که همه افراد دارای 2 تا 4 میلیون غده عرق هستند؟ آیا می دانید چرا هنگام انتظار برای مصاحبه شغلی ، دستان شما صاف می شود؟ آیا می دانید که حتی اگر متوجه آن نباشید ، بدن شما کمی عرق می کند؟

در این مقاله شما با دلایل متعدد عرق کردن ، از گرگرفتگی تا عاشق شدن آشنا می شوید. شما همچنین یک بیماری معروف به هایپر هیدروز – تعریق زیاد – همراه با توصیه های بهداشتی برای درمان آن را خواهید یافت. بنابراین ، یک مکان خنک و دارای تهویه مناسب پیدا کنید و در مورد علل تعریق ناشی از بخار بیشتر بخوانید.

حرارت

احتمالاً معروف ترین علت تعریق گرما است. هرگاه دماسنج بالا می رود ، می دانید که با درجه حرارت بالا مبارزه خواهید کرد و اولین خط دفاعی شما در برابر گرما ، عرق است. تمام هدف عرق این است که از گرم شدن بیش از حد بدن خون گرم ما جلوگیری کند. اصطلاح علمی “تنظیم حرارتی” است.

کلید قدرت خنک کننده عرق تبخیر است. تبخیر چیزی است که وقتی مایع تبدیل به گاز می شود. در این حالت ، عرق از پوست شما به هوای اطراف شما تبخیر می شود. عرق برای تبدیل شدن از مایع به گاز به مقدار مشخصی گرما از بدن شما نیاز دارد. این انتقال حرارت نامیده می شود. و به همین دلیل است که هنگام عرق کردن سرد می شوید – عرق وقتی بخار می شود بخشی از دمای بدن شما را تخلیه می کند.

این همچنین توضیح می دهد که چرا وقتی هوا در اطراف ما مرطوب است ، تعریق چندان خوب عمل نمی کند. در روزهای مرطوب ، هوا از قبل پر از رطوبت است. این بدان معناست که دفع عرق از پوست دشوارتر است. بنابراین ، آب و هوای مرطوب گرمتر است ، حتی اگر دمای کلی سردتر از هوای خشک تر باشد.

در شرایط عادی ، شما می توانید حداکثر 1.5 لیتر در ساعت – کمی بیش از شش فنجان عرق کنید. اما در مکانهای بسیار گرم و مرطوب مانند جنگل ، این تغییر می کند. پس از چند هفته ، می توانید تا 3.5 لیتر در ساعت در چنین شرایطی سازگار شده و عرق کنید – تقریباً یک گالن!

باید کاملاً واضح باشد که چرا نوشیدن آب در هنگام عرق کردن شدید برای سلامتی شما بسیار مهم است. نه تنها به آب برای همه اهداف دیگر نیاز دارید ، اما کمبود عرق در صورت نیاز می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که حدود 2 درصد از مایعات بدن خود را قبل از ظاهر شدن علائم خستگی گرمایی از دست دهید. و اگر دمای داخلی شما به بیش از 103 درجه برسد ، می تواند کشنده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید