علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس بسیار ناخوشایند است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. ممکن است در اثر ویروس ، بیماری گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع ایجاد شود. استفراغ عبارت است از تخلیه داوطلبانه یا غیر ارادی معده از طریق دهان.

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ بیماری نیستند ، بلکه علائم بسیاری از بیماری ها هستند ، مانند:

حالت تهوع در اتومبیل یا دریا (تصادف رانندگی یا درد دریا)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از مواد مخدر

درد شدید

فشار احساسی (مانند ترس)

بیماری مثانه

مسمومیت غذایی

عفونت ها (مانند “آنفولانزای معده”)

اضافی

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

هوشیاری

تومورهای مغزی

نابارو

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته شکم (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

بلعیدن سموم یا الکل

ایلئوس

پیوست

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً به دلیل عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، بیماری حرکتی ، سوء تغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماری هایی با تب بالا ایجاد می شود. sabab.Tus هنگامی که کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، حالت تهوع یا استفراغ ممکن است به دلیل مسمومیت غذایی ، ورم معده (تورم مخاط داخلی معده) ، زخم ها یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز می تواند نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا علائم را ایجاد کند. نمونه هایی از برخی بیماریهای جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند شامل سردرد ، مننژیت (التهاب پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی است. خطر کم آبی در بزرگسالان کم است ، زیرا اغلب می توانند علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص دهند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند ، زیرا اغلب قادر به انتقال علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. حالت تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، با این حال ، نوشیدن بیش از حد ممکن است هنگام احساس سیری حالت تهوع را بدتر کند. اگر حرکات مستقیم روده شما را تحریک می کند ، چای یا آب بدون برگ میوه تازه امتحان کنید استفراغ مکرر در دوران بارداری می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد ، که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه لوگا از تهوع و استفراغ جلوگیری می کند؟

به آرامی میزان مصرف خود از جمله آب را افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق برسد

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه هنگام غذا.

تنفس عمیق یکی از روش های تفکر است. اما برای کاهش اضطراب نیز می توانید این کار را خودتان انجام دهید. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی نفس بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع برطرف شود.

لیموها حاوی اسید سیتریک هستند ، یک ترکیب طبیعی که تصور می شود به هضم و هضم غذا کمک می کند. سعی کنید آب لیمو را به آب اضافه کرده و در طول روز بنوشید. اگر حالت تهوع باعث یبوست شود ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند به روده شما آسیب برساند. البته نوشیدن بیش از حد آب لیمو به مدت کوتاه ممکن است حالت تهوع را بدتر کند. تنفس با عطر لیمو ، مانند خوردن لیمو ، ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

برای کمک به حالت تهوع ، مقدار کمی زنجبیل بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

بر اساس یک مطالعه ، استنشاق اسانس یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان حالت تهوع یک مسئله سوء مصرف مواد است. هر زمان که روی چرت خود می نشینید احساس تهوع بیشتری خواهید داشت.پس سعی کنید با انجام کارهای ساده خود را مشغول کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا علل دیگر ناشی از این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com

دیدگاهتان را بنویسید