بیمارستان ها ، خانه های سالمندان برای استعفا و اعتصاب با آمدن زمان ایمن سازی آماده می شوند


روز دوشنبه آخرین مهلت برای کارکنان بیمارستان و پرستاران در نیویورک است که در صورت تمایل به کار حداقل یک واکسن COVID-19 دریافت کنند و گروه های صنعت مراقبت های بهداشتی ابراز نگرانی کرده اند. این می تواند منجر به کمبود کارکنان در برخی از مراکز شود.

بر اساس داده های ایالتی ، در شهر نیویورک 83 درصد از کارکنان بیمارستان و 84 درصد از کارکنان خانه سالمندان از 22 سپتامبر به طور کامل واکسینه شده اند. بسیاری دیگر حداقل مراحل واکسیناسیون را آغاز کرده اند ، اگرچه اعداد دقیقی در دست نیست.

فرماندار گفت: “ما می توانیم بیشتر بدست آوریم ، در این مورد اطمینان داریم.” کتی هوچول صبح پنجشنبه در دفتر مید تاون خود یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد. “اگر بتوانیم کسانی را که گرفتار شده اند بفهمیم که توانایی خود را دارند به ما کمک کند تا به حالت عادی برگردیم ، می تواند شرایط کاملی باشد ، و من دعا می کنم آنها ببینند [from] آن دیدگاه ”

از آنجا که در تابستان امسال الزامات بسیار زیاد شد ، سازمان های مراقبت بهداشتی در نیویورک به تعهد واکسیناسیون اعتراض کردند و برخی از کارکنان اعتراض کردند یا در سکوت از رعایت آن خودداری کردند. اما علیرغم اعتراضات ، تعهد واکسیناسیون ، که قبلاً در سیستم بهداشت نیویورک-پرسبیتریان اعمال شده است ، تا حد زیادی موفق بوده است.

شبکه بیمارستان اولین ایالت نیویورک بود که این سیاست را تعیین کرد. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط سخنگو ، کمتر از 250 نفر از 48000 کارمند مراقبت های بهداشتی و پزشکان درگیر از واکسیناسیون خودداری کرده اند. این بیشتر از سطح انطباق 99 است. پزشکی ویل کرنل ، وابسته به نیویورک-پرسبیتری ، از 23 سپتامبر 98.6 درصد استقبال کرده است ، در حالی که فقط 120 نفر از 8500 معلم و کارکنان هنوز واکسینه نشده اند.

نیویورک پرسبیتریان در بیانیه ای گفت: “ما به ارائه مراقبت های تخصصی در تمام بیمارستان های خود بدون وقفه ادامه خواهیم داد.”

با این حال ، حفظ هنوز هم ادامه دارد. نیویورک-پرسبیتریان مهلت را از 1 تا 15 سپتامبر به تعویق انداخت تا به کارکنان زمان بیشتری بدهد. او سپس کارگران واکسینه نشده را به سر کار برد و 7 روز دیگر به آنها مهلت داد تا مدرک واکسن را قبل از اینکه بطور رسمی شغل خود را از دست بدهند نشان دهند. ویل کرنل کارگران واکسینه نشده را بلافاصله در 1 سپتامبر در مرخصی بدون حقوق قرار داد ، اما به آنها پیشنهاد داد تا 30 سپتامبر واکسینه شوند و شغل خود را نجات دهند.

ممکن است در پاسخ به تعهدات دولتی ، برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی واکسینه نشده روز دوشنبه بدون دریافت مهلت مشابه شغل خود را از دست بدهند. سخنگوی وزارت بهداشت ایالت گفت که این بر عهده کارفرمایان جداگانه است که نحوه اجرای این سیاست را تعیین کنند.

سیستم سلامت کوه سینا ، که دستور ویژه آن در 13 سپتامبر اجرایی شد ، گفت که انتظار می رود کمتر از 1 درصد از 43000 کارمند مشمول این سیاست را از دست بدهد ، اگرچه تعداد قابل توجهی را ارائه نخواهد داد یا نشان نمی دهد که کسی اخراج شده است. تا حالا.

تجربه این بیمارستان ها دارای مسئولیت های گسترده ای در سراسر ایالت است. اما داده های دولتی نشان می دهد که نرخ ایمن سازی برای بیمارستان های خصوصی و خانه های سالمندان بسیار متفاوت است و برخی ممکن است تعدادی از اعتصابات و استعفا را تضعیف کنند. بسیاری از کلینیک ها هنوز در تلاش هستند تا استانداردهای ایمن سازی خود را بهبود بخشیده و برنامه های کارکنان را با نزدیک شدن به مهلت مقرر بهبود بخشند.

برای بدترین ها آماده شوید

خانه های سالمندان ، که قبلاً در زمینه جذب و نگهداری با چالش روبرو هستند ، ممکن است به ویژه در برابر کمبود کارکنان آسیب پذیر باشند. مایکل بالبونی ، مدیر اجرایی انجمن تأسیسات مراقبت های بهداشتی نیویورک بزرگ ، یک سازمان تجاری که صاحبان خانه های مسن را استخدام می کند ، ایالت نیویورک را تحت فشار قرار داده است تا یک سیستم خودیاری بین کارکنان خانه سالمندان ایجاد کند ، به طوری که اگر یکی از آنها در یک مرکز با مشکل روبرو شود. با کمبود نیرو ، آنها می توانند برای اسکان اضطراری دیگر درخواست دهند.

“افرادی هستند که معتقدند حالشان بهتر می شود. آنها نرخ ایمن سازی بالایی برای کارکنان خود دارند. “بالبونی گفت. “سپس امکانات دیگری وجود دارد که صادقانه با کارکنان برای شروع کار مشکل داشته اند و با نرخ ایمن سازی مشکل دارند.”

جیمز کلین ، رئیس LeadingAge نیویورک ، نماینده خانه های سالمندان غیرانتفاعی ، گفت: برخی از مناطق خارج از شهر نیویورک در برابر این تعهد با مقاومت قابل توجهی روبرو هستند. اما بالبونی گفت که امکانات فردی وجود دارد که بر کل ایالت تأثیر می گذارد.

وی گفت که تاسیسات با نرخ پایین ایمن سازی شروع به برنامه ریزی فوری کرده اند ، از جمله توقف دسترسی جدید به این تسهیلات در برخی موارد یا محدود کردن برخی از عملیات که به پرسنل اضافی نیاز دارد.

هوچول روز پنجشنبه گفت که با مدیران ایالتی و فدرال و اتحادیه های کارگری همکاری می کند تا ببیند آیا متخصصان مراقبت های بهداشتی با گواهی نامه از ایالت ها یا کشورهای دیگر می توانند به پر کردن جای خالی کمک کنند. روز شنبه ، دفتر نخست وزیری اعلام کرد که در صورت لزوم اعلام وضعیت اضطراری کرده است که به متخصصان مراقبت های بهداشتی خارج از ایالت ، فارغ التحصیلان اخیر و همچنین بازنشستگان و کارکنان سابق آموزش پزشکی در ایالت نیویورک اجازه می دهد. به اعضای گارد ملی که تحت آموزش پزشکی قرار گرفته اند نیز می توانند وارد عمل شوند.

در بیانیه فرماندار آمده است: “وزارت کار دستورالعمل هایی صادر کرده است تا ثابت کند کارمندانی که به دلیل امتناع از واکسن معلق شده اند ، در صورت عدم درخواست معتبر توسط پزشک برای تأمین هزینه های درمانی ، مشمول بیمه بیکاری نمی شوند.” در آینده نزدیک ، هوچول همچنین بر درخواست از کارکنان مراقبت های بهداشتی تمایلی دارد که تمایلی به بستن بازوهای خود در اطراف آنها ندارند.

بالبونی گفت که فکر نمی کند چند روز دیگر قبل از پایان مهلت زمان اجرا شود.

وی گفت: “این مشکوک به واکسن نیست.” “این رد واکسن است. آنها فقط نمی خواهند در این تلاش شرکت کنند. ”

ممکن است عملیات بیمارستان در ساختمانهای فردی یا حتی در واحدهای ویژه رخ داده باشد. یکی از بیمارستانهای منطقه در اوایل ماه جاری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل استعفا از تعهدات واکسیناسیون خود به دلیل کمبود نیرو ، به طور موقت زایمان را متوقف می کند.

سخنگوی Northwell Health ، بزرگترین ارائه دهنده خدمات درمانی خصوصی در ایالت با بیش از 77000 کارمند ، گفت که حدود 10 درصد از کارکنان آن هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند. مشخص نیست که چند نفر حداقل یکبار بر اساس وظیفه دولتی تیراندازی کرده اند. چند صد نفر درخواست معافیت مذهبی کردند.

از روز دوشنبه ، نورثول قصد دارد با شروع یک هشدار و حتی اخراج کارگرانی که بدون درخواست معافیت مذهبی ، واکسیناسیون دریافت نمی کنند ، با مدیریت ارشد و کاهش نیرو شروع به کار کند.

تعهدات واکسیناسیون در ابتدا سعی داشت هرگونه محرومیت مذهبی را حذف کند ، اما این حکم تابع دادگاه فدرال است. در حالی که این امر در حال تعلیق است ، کارکنان خانه سالمندان و بیمارستان ها همچنان می توانند درخواست معافیت مذهبی کنند در صورتی که کارفرمای شما اجازه دهد و هیچ کس که مدعی معافیت مذهبی است نمی تواند به دلیل عدم واکسینه شدن سرزنش شود.

تاریخ تعیین شده دادگاه برای روز سه شنبه 28 سپتامبر توسط یک قاضی فدرال لغو شد. در عوض ، هر دو طرف پرونده خود را به صورت کتبی ارائه می دهند. تا زمان تصمیم قاضی فدرال در مورد اسناد و مدارک که طبق اسناد دادگاه فدرال منقضی می شود ، دستور منع موقت در مورد محرومیت مذهبی همچنان پابرجا خواهد بود.

سخنگو گفت: “نورثول می خواهد به مردم اطمینان دهد که مراقبت از بیمار بر تعهدات واکسیناسیون ایالت نیویورک در 9/27 تأثیر نمی گذارد.”

در سراسر سیستم بیمارستان های دولتی شهر ، تنها 85٪ از کارکنان به طور کامل واکسینه شده بودند ، اگرچه دستور قبلی وجود داشت که کارکنان شهر را ملزم می کرد واکسن خود را دریافت کرده یا برای معاینه هفتگی ارائه دهند. سخنگوی NYC Health + Hospitals نمی گوید تعداد کارکنان حداقل مراحل واکسیناسیون را آغاز کرده اند.

سخنگوی NYU Langone Health روز پنجشنبه گفت 96 درصد از کارکنان سیستم بیمارستانی حداقل یک واکسن دریافت کرده اند یا در نهایت تسلیم شده و برای دریافت یک قرار ملاقات تعیین کرده اند.

بیا گراوس ، رئیس انجمن مراقبت های بهداشتی ایالت نیویورک ، که نماینده بیمارستان ها است ، گفت که سازمان او با اعضای خود برای رفع کمبود کارکنان کار می کند.

اما ، او افزود: “خبر خوب این است که وظیفه در حال کار است. نرخ واکسیناسیون در مراکز مراقبت های بهداشتی در سراسر ایالت افزایش یافته است. ”

این داستان به روز شده است تا بیانیه فرماندار هوچول را در مورد اعلام فوری شامل شود.

دیدگاهتان را بنویسید