ایالت تگزاس بایدن را برای بیش از 30 هزار عبور غیرقانونی هائیتی از مرز تحت تعقیب قرار داده است


در هفته های اخیر حدود 30 هزار مهاجر غیرقانونی ایالت تگزاس را تحت کنترل خود درآورده اند که قصد دارند در مورد نحوه مدیریت بحران مرزی شکایتی مشترک علیه سایر شهرها علیه دولت بایدن ارائه دهند.

مقامات منتخب در شهرستان والورده روز سه شنبه با اکثریت قاطع به اقدامات قانونی علیه دولت بایدن رای دادند تا قانونگذاران را مجبور به اقدام علیه مسیرهای غیرقانونی ارتفاع کنند.

این منطقه شهر مرزی دل ریو را کنترل می کند ، جایی که دهها هزار مهاجر عمدتا هائیتی در ماه جاری پس از عبور از مرز ایالات متحده از طریق ریو گرانده در زیرزمینی زیر پل بین المللی دل ریو مستقر شدند.

کمیسیون های وال ورد با ادغام با دیگر مناطق مرزی موافقت کردند تا شکایتی مشترک علیه سیاست های مهاجرت بایدن ارائه دهند.

هنوز مشخص نیست که این منطقه چه زمانی شکایت می کند.

حدود 30 هزار مهاجر در اوایل ماه سپتامبر شب را در پل بین المللی دل ریو گذراندند.
REUTERS / Adrees Latif

سرانجام اردوگاه دل ریو جمعه گذشته تخلیه شد ، اما زمانی حدود 30 هزار مهاجر وجود داشت.

بیو نتلتون ، کمیسر منطقه وال ورد ، که رهبری این پرونده را بر عهده دارد ، گفت که از مشکل جاری مهاجرت “بیمار و خسته” است.

“ما تا آنجا که به خاطر دارم در مورد اصلاح مهاجرت صحبت کردیم. وی در این دیدار گفت: “هر دو طرف در 20 سال گذشته کنترل واشنگتن را در دست داشته اند و ما نتوانستیم به جز ایجاد هرج و مرجی که امروز داریم ، به هیچ چیز دیگری بپردازیم.”

رابرت بو نتلتون
رابرت بو نتلتون ، کمیسر منطقه وال ورد
شهرستان وال ورد

زمان آن فرا رسیده است که با شهرستانها و شهرهای دیگر در مرز ملاقات کرده و برخیزیم و کاری انجام دهیم. “

پس از بحران دل ریو ، آلخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی آلمان ، پس از ظاهر شدن عکس هایی از گروهی از مهاجران سوار بر اسب ، ماموران مرزی بایدن را در حال مقابله با این بحران مورد انتقاد قرار داد.

نتلتون با انتقاد از مقامات واشنگتن به دلیل “توهین به مجریان قانون” و “قهرمان سازی جنایتکاران” – افزود که این “برای کشور ما غیرقابل توجیه و شرم آور است”.

نتلتون افزود که وال ورد و دیگر ایالت های مرزی به دلیل واشنگتن ناعادلانه برای رسیدگی به این بار واگذار شده اند.

وی در اردوگاه پل ری ری گفت: “پنجاه درصد از جمعیت این شهر بر روی پل بین المللی ما نشسته اند – چه شهر عظیمی با پایه مالیاتی ما ، این مشکل را برطرف می کند.”

این یک شکست کامل برای همه اتفاقاتی است که در واشنگتن می افتد ، نه تنها در دو سال گذشته ، بلکه در سالهای بسیار ، بسیاری. “

وی افزود: من طرفدار افرادی هستم که به صورت قانونی وارد این کشور می شوند. این یک فرایند قانونی نیست. این نحوه انجام آن نیست. ”

دیدگاهتان را بنویسید