اندی وارهول این 54 نقاشی “VIP” را به استودیو ترومن کاپوت داد


یکی از نکات برجسته آرشیو ادبی ترومن کاپوت ، که پس از مرگ نویسنده در سال 1984 به کتابخانه عمومی نیویورک ارائه شد ، نقاشی رنگ روغن اندی وارهول در کلوپ شبانه در استودیو 54 است. شاید این بهترین مقاله باشد. دوستی پایدار بین نویسنده و هنرمند

نقاشی شده با روغن بادبان ، این یک نمونه عالی از هنر وارهول است – یک بلیط VIP چاپ شده (با نوشیدنی های رایانه ای) به استودیو 54 ، جایی که بیشتر در دهه 1970 با هم به اشتراک گذاشته می شدند ، تجدید چاپ می کند – yadii. نوشته شده در دهه 1970 ، دهه دیسکو را احیا می کند. یک نوار چسب سبز در پشت رنگ وارهول ، شاید یک قلم سیاه شارپی نوشت: “به ترومن عشق اندی 78”.

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

فلش

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

آدام اسکال / شاتر استوک

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

فلش

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

G Paul Burnett / AP / Shutterstock

مقالات Capote کتابخانه ، شامل 17 پشته از مواد ذخیره شده در 39 جعبه ، شامل دست خط و نسخه های خطی آثار وی ، چاپ شده و منتشر نشده است. این مجموعه همچنین شامل دفترچه های نویسنده ، نامه ها ، مواد چاپ شده ، عکس ها ، آثار هنری ، ضبط های صوتی ، متون و سایر موارد خاص است. این کتابخانه همچنان به مجموعه خود اضافه می کند: سال گذشته یک نسخه خطی و یک نسخه از “Mrs. مهمانی شام Willows ، “پیش نویس کاری که نمایانگر مرحله ای منحصر به فرد از ترکیب بندی است که در غیر این صورت در قفسه نیست. این مجموعه درباره زندگی حرفه ای کاپوته است ، از نوجوانان گرفته تا کتابی که در سالهای اخیر برای تکمیل آن تلاش کرده است ، سرانجام منتشر شد دعاهای مستجاب (1986).

کتابهای Capote پرفروش ترین کتاب ها بودند و تحت نام ادبی و در نهایت شهرت قرار گرفتند. او که همیشه سلام می کرد ، شرکت کننده شد و در مهمانی در هتل پلازای نیویورک در 28 نوامبر 1966 ، در به اصطلاح فوتبال سیاه و سفید ، به افتخار ناشر کاترین گراهام ، نامی برای خود دست و پا کرد. این واشنگتن پستبه این یک توپ ماساژ بود (یا یک توپ رول شده) لیست مهمانان “چه کسی کیست” در نیویورک بود ، اگرچه بعداً کاپوت با دعوت از 500 دوست خود ، اما با ایجاد 15000 دشمن او را دعوت نکرد ، به این رویداد مباهات کرد!

یکی از مهمانان هتل پلازا آن شب اندی وارهول بود که برهنه در این توپ حضور داشت. اگرچه قوانین سختگیرانه لباس پوشیدن کاپوت عمداً تحریف شده بود ، اما این دو با هم دوست بودند. اگرچه آرشیو Capote هیچ گونه نامه نگاری ندارد ، شش تصویر پولاروید از Capote توسط وارهول گرفته شده است: دو مورد از آنها نویسنده با یک کلاه سفید با زمینه قرمز یا سفید ظاهر شده است. یکی با سوپر مدل شریل تیگز ؛ و سه پولاروئید به همراه چند دوست ناشناس.

Polaroids توسط اندی وارهول استودیو 54 فیلمبرداری شد

Polaroids توسط اندی وارهول در استودیو 54 فیلمبرداری شد.

فلش

Polaroids توسط اندی وارهول استودیو 54 فیلمبرداری شد.

آلن دیاز / AP / Shutterstock

دیدگاهتان را بنویسید