اثرات توزیع COVID-19 بر شاخص های ورزش


زنی که در اتاق نشیمن جلوی لپ تاپ باز مدفوع می سازد

همه ما می توانیم موافق باشیم که فاجعه COVID-19 تأثیر عمده ای بر زندگی و معیشت ما در سال 2020 داشت و امروز نیز ادامه دارد. میلیون ها نفر با این ویروس مریض می شوند صدها هزار نفر از اعضای خانواده جان خود را از دست می دهند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نمی گیرد. میلیون ها نفر شغل خود را از دست داده اند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار با مشکلات اقتصادی شدید بوده اند. دیگران هنوز شروع به کار کرده یا تحصیلات دور را دریافت کرده اند. اکثر این افراد زمان زیادی را در خانه گذرانده اند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظایف خود دارند و وظایف خاصی مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و زایمان ها ساعت های طولانی در محل کار خود کار می کردند.

تحقیقات جامع در مورد تأثیر فاجعه بر رفاه شهرها و ساکنان در حال حاضر بسیار محدود است. بدون شک ، با گذشت زمان ، بیشتر شناخته خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی نحوه تأثیر این فاجعه بر شاخص های آمادگی جسمانی و ارزیابی شهرها در گزارش های آینده است. با توجه به ماهیت چرخه جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. انتظار می رود که دارایی های جامعه و محیط زیست به طور قابل توجهی تحت تأثیر این فاجعه قرار نگیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به احتمال زیاد به دلیل بسته شدن ، محدودیت و اصلاح معیشت در پاسخ به بلایا است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های سلامت شخصی جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی فاجعه بر افراد ، فعالیت های آنها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های تمرینی که باید برای سال 2022 تماشا کنید عبارتند از:

رفتارهای بهداشتی

 • ٪ ورزش ماه گذشته
 • ٪ دستورالعمل های پر کننده برای تمرینات هوازی
 • ٪ تمرینات هوازی و قدرتی را تجربه می کنند
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ از وسایل نقلیه عمومی برای فعالیت استفاده می کنند
 • ٪ خوردن 2+ میوه در روز
 • ٪ خوردن 3+ سبزیجات در روز

پیامدهای بهداشتی

 • ٪ بسیار خوب یا بسیار سالم
 • درصد سلامت آنها در ماه گذشته ضعیف بود
 • درصد سلامت روانی ضعیف ماه گذشته
 • درصد چاقی

شواهد این بار چه چیزی را نشان می دهد؟

بخش بزرگی از معیشت مردم در طول این فاجعه ناپایدار شد. وقتی ورزش بسته شد و افراد دیگر از وسایل نقلیه عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری به محل کار خود صرف نظر کردند ، عادات ورزش تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد شروع به ورزش در خانه کردند و شروع به قدم زدن در محله های خود کردند. به طور کلی ، تحقیقات قبلی نشان می دهد که برای اکثر افراد ، فعالیت بدنی به دلیل این فاجعه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. انتظار می رود که کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته ورزش کنند ، از قدرت و نکات ورزشی استفاده کنند و همچنین نشان دهند که آنها چند روز از سلامت جسمی یا روانی ضعیفی در ماه برخوردار بوده اند. برآورد تناسب اندام برای وضعیت سلامت خود ارزیابی شده نیز انتظار می رود تا سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکاری برای دسترسی به غذای مغذی دچار مشکل شده اند و توانایی آنها برای بازدید از انبارهای مواد غذایی و بسیاری از گروه های غذایی که به دلیل این فاجعه در انبار موجود نیست را محدود کرده است. علاوه بر این ، کودکانی که به طور رایگان وعده های غذایی کمتری به آنها داده می شد ، اکنون در خانه نگهداری می شوند و بنابراین تغذیه مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند. با این حال ، برای حمایت از نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله انبارهای مواد غذایی ، مزایای SNAP و مراکز توزیع غذا در جامعه گسترش یافته است. با این حال ، الگوهای معمول مصرف و مصرف غذا به طور منفی تحت تأثیر قرار گرفته است که ممکن است باعث شود افراد کمتری از تعداد توصیه شده میوه و سبزیجات استفاده کنند.

داده ها همچنین نشان می دهد که اضطراب ناشی از فاجعه ترس از ابتلا به COVID-19 همراه با سفرهای محدود ، قفل و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان ، منجر به افزایش افسردگی و مسائل مربوط به سلامت روان شده است. شواهد اضطراب ناشی از این فاجعه حوادث مستند حملات وحشت و ذخیره وسایل مهم خانه بود. نزدیک ترین شاخص های تناسب اندام که به احتمال زیاد بر اضطراب تأثیر منفی می گذارد ، تعداد روزهای گزارش شده از سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد ساعاتی است که پاسخ دهندگان به طور متوسط ​​هر شب دریافت می کنند.

فعالیت بدنی کم ، رژیم غذایی نامناسب و افزایش استرس از علل افزایش خطر وزن شناخته شده است. بنابراین ، انتظار می رود که درصد ساکنان اضافه وزن در شهر یکی از پیامدهای اصلی این فاجعه باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان مشاهده شود زیرا کودکان به طور شخصی مدرسه را ترک کرده اند ، بنابراین کلاس های فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه را از دست داده اند. در عوض ، آنها ساعت های زیادی را صرف تماشای صفحه نمایش نمی کردند تا یاد بگیرند ، بازی های ویدئویی انجام دهند و از آن لذت ببرند.

پیش بینی تأثیر فاجعه بار COVID-19 بر ارزیابی شهری در راهنمای تمرین 2022 دشوار است. اگرچه همه شهرها و ساکنان فاجعه COVID-19 را در طول سال 2020 تجربه کردند ، اما تأثیر شاخص های آمادگی جسمانی ساکنان در همه شهرها یکسان نیست زیرا سطوح مختلف عفونت و رهبران شهرها محدودیت های جداگانه ای را اعلام کرده اند. و شیوه های مختلف امنیتی در زمان های مختلف در طول امسال.

تجزیه و تحلیل داده های راهنمای تمرین 2020 برای گزارش سال آینده ، به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد ، و قطعاً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص فیزیکی 2021 در حال حاضر در دسترس است با داده هایی که وضعیت فعلی را اندکی قبل از شروع فاجعه نشان می دهد.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید