شومر می گوید ایالات متحده تا ماه آینده مرز زمینی را برای کانادایی ها باز می کند


ای کانادا ، برگرد!

به گفته چاک شومر ، رئیس مجلس سنا ، دولت بایدن قصد دارد گذرگاه های مرزی زمینی را برای همسایگان واکسینه شده در شمال تا اوایل نوامبر بازگشایی کند.

شومر ادعا کرد که “تأیید مستقیم” طرح بازگشایی را از وزیر امنیت داخلی آلخاندرو مایورکاس دریافت کرده است. این اولین بار از زمان شیوع بیماری همه گیر COVID-19 در مارس 2020 است ، زمانی که طولانی ترین مرز زمینی جهان به روی سفرهای دو طرفه ناچیز باز شده است.

“از آغاز همه گیری ، عضو.”[s] از طریق مرزهای مشترک ما ، درد و مشکلات اقتصادی مربوط به بستن مرزهای زمینی را احساس کرده است. شومر در بیانیه ای گفت: “درد به زودی پایان می یابد.” “خیلی زود ، رابطه بین نیویورک و همسایگان شمالی ما بالاخره دوباره برقرار می شود ، خانواده ها متحد می شوند ، مشاغل تقویت می شود و چرخه ناامید کننده انتظار برای همه درگیرها پایان می یابد.”

دولت کانادا مرزهای خود را برای واکسیناسیون مسافران آمریکایی در 9 آگوست باز کرد ، اما دولت بایدن آن را تکرار نکرد. در حال حاضر ، محدودیت های سفرهای غیر ضروری از کانادا در 21 اکتبر منقضی می شود.

کندی کاخ سفید در بازکردن مرزهای شمالی باعث خشم قانونگذاران نماینده جوامع نزدیک مرز شده است.

سناتور چاک شومر ادعا کرد که “تایید مستقیم” طرح بازگشایی را از آلخاندرو مایورکاس دریافت کرده است.
راب گوردبکه / مطبوعات کانادا از طریق AP

ماه گذشته ، نمایندگان الیز استفانیک (R-NY) و سناتور استیو داینز (R-Mont.) با شومر و نانسی پلوسی (کالیفرنیا) سخنران تماس گرفتند تا قانونی وضع کنند که بازگشایی ایالات متحده را برای گردشگران کانادایی مجبور می کند.

هر دو می نویسند: “کاهش انتقال مرزی تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد محلی در امتداد مرز شمالی از جمله کشاورزی ، مشاغل کوچک و گردشگری داشته است.” این صنایع نیروی محرکه بسیاری از جوامع مرزی شمالی از نیویورک تا مونتانا هستند که همچنان پیامدهای اقتصادی همه گیری COVID-19 را احساس می کنند. “

آنها افزودند: “برای بدتر شدن اوضاع ، دولت بایدن در معیارها و فرایندهای تصمیم گیری حاکم بر این محدودیت های مداوم شفافیت لازم را ایجاد کرده است و هنوز برنامه ای برای از سرگیری سفرهای فرامرزی ارائه نکرده است.”

کانادا یکی از بالاترین واکسن ها را در جهان دارد. بر اساس گزارش CTV ، بیش از 87.7 درصد از جمعیت 12 سال به بالا حداقل یک واکسن دریافت کرده اند و بیش از 82 درصد از این گروه کاملاً واکسینه شده تلقی می شوند.

اگرچه دولت بایدن محدودیت های سفر را برای افرادی که از شهرهای واکسینه شده مانند کانادا و اروپا وارد ایالات متحده می شوند حفظ کرده است ، اما صدها هزار مهاجر غیرقانونی اجازه دارند بدون نیاز به واکسن COVID-19 از مرز آمریکا و مکزیک عبور کنند. آزمایش ویروس منفی است

ماه گذشته ، کاخ سفید اعلام کرد که به مسافران واکسینه شده از منطقه 26 عضو شنگن اجازه می دهد وارد خاک آمریکا شوند و همچنین مسافرانی از سایر کشورها که شیوع زودهنگام بیماری کووید -19 را تجربه کرده اند ، از جمله برزیل ، چین ، ایران ، ایرلند ، آفریقای جنوبی و انگلستان..

دیدگاهتان را بنویسید