یافته های جدیدترین اخبار مربوط به شهر ، تعداد دوچرخه سواران این روند را ادامه می دهد


طبق آخرین گزارش سالانه دوچرخه سواری در شهر نیویورک ، که توسط وزارت حمل و نقل منتشر شده است ، بر اساس بدترین بیماری همه گیر در سال 2020 ، نیویورک شاهد افزایش 33 درصدی دوچرخه در روزهای هفته بوده است.

اگرچه این گزارش فقط داده های دوچرخه سواری را از ماه مه تا دسامبر 2019 و از ماه مه تا دسامبر 2020 مقایسه می کند ، اما واقعیتی را نشان می دهد که بسیاری از نیویورکی ها از روی تجربه در زمین می دانند. در دوچرخه سواری در مغازه های محلی ، هنگام سوار شدن رانندگان جدید به خیابان ها و عدم تمایل ، و همچنین عدم نیاز به سفر با وسایل نقلیه عمومی در بدترین همه گیری همه گیر وجود داشت.

این شهر دوچرخه سواران را از پل های متعلق به DOT ​​، منهتن ، ویلیامسبورگ ، بروکلین ، کوئینزبورو و پولاسکی و همچنین Prospect Park West و خیابان کنت عبور کرد. یافته ها نشان می دهد که 1.8 میلیون دوچرخه سوار بیشتر در روزهای کاری و 900.000 دوچرخه سوار بیشتر در تعطیلات آخر هفته وجود داشته است.

در حال آمدن است زیرا شهر شاهد افزایش رانندگی بی پروا است.

با این وجود ، هنک گاتمن ، کمیسر حمل و نقل ، گفت که با دوچرخه سواران بیشتر در جاده ها ، این امر باید ایمنی جاده ها را نیز افزایش دهد.

گاتمن می گوید: “این واقعیت که دوچرخه سواران بیشتری در جاده ها وجود دارد و کارهایی که ما از نظر معماری برای ایمن سازی آنها انجام داده ایم ، من نمی خواهم آن را متوقف کنم ، این تأثیر دارد.” پنجشنبه گفت “ما قصد داریم آن را ادامه دهیم و بهبود دهیم.”

تاکنون 13 دوچرخه سوار کشته شده اند. این نیمی از تعداد دوچرخه سواران کشته شده در کل سال 2020 است که از زمان روی کار آمدن دو بلاسیا و راه اندازی برنامه Vision Zero یک رکورد بالا بود.

بر اساس گزارش دوچرخه سواری در شهر DOT

فلش

بر اساس گزارش دوچرخه سواری در شهر DOT

بخش حمل و نقل

گروه حقوق جایگزین های حمل و نقل همچنین اشاره می کند که نیمی از دوچرخه سواران کشته شده در این سال در برانکس بودند.

هدف چشم انداز صفر این است که همه مرگ و میرهای ناشی از ترافیک را تا سال 2024 و تنها سه سال دیگر به صفر برساند.

و تعداد زیادی از افرادی که امسال کشته شدند پیک بودند. طبق پروژه کارگری عدالت ، امسال حدود 10 پیک در دوچرخه های برقی ، دوچرخه های معمولی و روروک مخصوص بچه ها کشته شدند.

DOT اصرار داشت تا آنجا که ممکن است خطوط دوچرخه محافظت شده نصب کند تا جاده ها برای دوچرخه سواران ایمن تر شود.

در سال 2020 ، تقریباً 30 مایل مسیرهای دوچرخه محافظت شده و 10.4 مایل به اصطلاح “فضای دوچرخه اختصاصی” در “محله های دوچرخه اولویت دار” یا مکانهایی با مرگ و میر دوچرخه سواران بالا ، مانند برانکس ، نصب کرد.

این شهر امسال 11 مایل خط حفاظت شده نصب کرده است و انتظار می رود تا پایان سال در مجموع 30 مایل رانندگی کند. این شهر همچنین امیدوار است 50 مایل خطوط رنگ آمیزی شده را تا پایان سال 2021 اضافه کند ، اما در حال حاضر نمی تواند تعداد مسیرهای تکمیل شده را ارائه دهد و در حال حاضر کار بر روی یادداشت در حال انجام است.

انتظار می رود که تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش باشد.

اگرچه این شهر آماری در مورد تعداد افرادی که از پل بروکلین تازه نصب شده استفاده نمی کردند ، نشان داد که پل های پل روی منهتن و ویلیامزبورگ پس از نصب سقوط نکرده است. این امر باعث می شود که مقامات شهری بر این باور باشند که تعداد زیادی از سواران تازه کار هستند و سوارکاری هستند که قبلاً از روی پل دوچرخه سواری نکرده اند.

گاتمن گفت اولویت دیگر DOT افزودن یک خط اختصاصی برای دوچرخه سواران در پل کوئینزبورو است.

دیدگاهتان را بنویسید