Romare Bearden “Black Manhattan” بازتابی از هارلم دهه 1960 است


تاریخ هماهنگ موزه و فرهنگ هنر هارلم – همانطور که دوستان و همسایگان گفته اند – در نمایشگاه پولونسکی در نمایشگاه کتابخانه عمومی نیویورک مورد بررسی قرار گرفت. در یک بخش ، ماکت آگوستا ساویج را خواهید یافت هر صدا را بلند کنید و بخوانید خوانندگان را به تصویر می کشد که آهنگ پرچم سیاه را در دستان خدا می خوانندبه از سوی دیگر ، شاگرد او نورمن لوئیس ریتم جاز هارلم در سال 1940 را با یک تفسیر شهودی بر عهده گرفت. موسیقی خیابانیبه اما بستن آن به یکدیگر (به معنای واقعی کلمه و مجازی) روماره بردن است.

کولاژ بردن منهتن سیاه بازتابی از هارلم دهه 1960 است. با این حال ، زندگی بردن ، یکی از بنیانگذاران Savage و Lewis که با معاصران خود دوست هستند (جیمز بالدوین ، رالف الیسون ، بیلی هالیدی ، دوک الینگتون ، جیکوب لارنس و تونی موریسون) ، گواهی بر همکاری است – بلک زندگی و فرهنگ به اندازه آثار او.

تامی لاوسون ، سرپرست هنر و آثار در کتابخانه تحقیقاتی Schomburg ، می گوید: “هر کاری که می کند ، بردن او را سیاه توصیف می کند – کار او بازتابی از زندگی ، فرهنگ و عشق او به مردم و مکان های موجود در آن است.” – تحقیقات فرهنگ سیاه در هارلم ، که دارای مجموعه ای از هنرهای Bearden شامل عکس ، نقاشی ، چاپ ، و حتی برچسب است.

مربوط به بردن منهتن سیاه برای ایجاد ابعاد از نظریه های ساختمان ها ، راه های خروج از آتش و ورودی های هنری استفاده می کند. عنوان ممکن است کل منهتن را نشان دهد ، اما بردن از طریق همسایگان که از ساختمانهای صف و جماعتی که کنار جاده نشسته اند به بیرون نگاه می کنند ، به هارلم اشاره می کند. یک پالت رنگی روشن با نارنجی و آبی خیابان های هارلم را تغییر شکل می دهد – بسیار شبیه خیابان 125 در استودیوی Bearden.

فلش

منهتن سیاه

تصویر از: 21 2021 Foundation Romare Bearden / دارای مجوز از انجمن هنرمندان VAGA (ARS) ، NY

این قطعه یکی از بسیاری از بیانات Bearden در نیویورک است ، از گرفتن صحنه خرید در خیابان 7 تا کلوپ شبانه هارلم ساویو

“آنچه بردن می خواست انجام دهد این بود که زیبایی شهر را به رخ بکشد. افرادی که از پنجره به بیرون نگاه می کنند. سر و صدا در خیابان ها این بازتابی از زندگی شهری است. ”لاوسون گفت. “تصاویر بردن برخی از عناصر جاز را با تعامل بین شخصیت ها و ابزار مورد استفاده منعکس می کند.”

جاز و توانایی بردن به عنوان یک شخص چند جانبه ، برخی از بزرگترین تأثیرات او هستند. او آهنگ هایی برای بیلی هالیدی و دیزی ژیلسپی نوشت و در دهه 1950 آهنگ “Seabreeze” او توسط بیلی اکستین و تیتو پوئنته ضبط شد. در اوایل زندگی ، او به عنوان یک جانباز ، فعال و مددکار اجتماعی خدمت کرد. او ریاضیات را در نیویورک با کمک رهبر کارتون و ویراستار هنری مجله Eucleian Community تحصیل کرد.

رالف الیسون ، دوست Bearden ، استعدادهای مختلف این هنرمند را به یاد آورد:

او می گوید: “من می توانم بازدیدهای رومی از خیابان 125 را به خاطر بیاورم ، جایی که او با طرح های خود ایستاده بود و نظرات رهبران هلندی و ایتالیایی را توضیح می داد.” “زمان های دیگر او ریتم موندریان را نواخت و با ساختار جاز ارتباط داشت.”

رومارد بردن خود را وقف مطالعه یک زندگی هنری کامل از جمله کاوش در استادان فرانسوی ، هنرهای آفریقایی ، موزاییک های بیزانسی ، چاپهای ژاپنی و نقاشی های منظره چینی کرد. منهتن سیاه بیردن یکی از بیانات شهر است و هر روز از تأثیرات جهانی ، فرهنگی و هنری آن شگفت زده می شود.

لاوسون می گوید: “او احتمالاً یکی از تأثیرگذارترین و خلاق ترین هنرمندان قرن بیستم است.” “و او با هویت و عشق خود به فرهنگ سیاه مبارزه کرد.”

او در طول زندگی خود چندین نمایش موفق را رهبری می کند ، در حداقل 8 دانشگاه مختلف افتخار دریافت می کند و برنده جایزه ملی هنر 1987 می شود.

از تربیت آمریکای جنوبی گرفته تا تحصیلاتش در سوربن ، تحسین برانگیزترین آثار بیردن کسانی هستند که بینندگان را به یک شخصیت فرهنگی سیاه پوست تبدیل می کنند. با همه حرفها ، استعدادها و علایق فراوان او به سر کار برمی گردد.

هنرمند با خود می گوید: “زمان مهم است. می توانید با تجربه بیشتر به جایی که شروع کرده اید برگردید و به درک بیشتر امیدوار باشید. شما ترک می کنید و سپس به سرزمین خود باز می گردید. ”


این داستان بخشی از مشارکت ما با منطقه NYPL است نمایشگاه پولونسکی در کتابخانه عمومی خزانه داری نیویورک، که محصولات 4000 ساله از تحقیقات کتابخانه را به نمایش می گذارد-ما هر روز در ماه سپتامبر یک مورد مربوط به NYC تولید می کردیم ، و شما می توانید همه چیز را مشاهده کنید در gothamist.com/treasuresبه هم اکنون نمایشگاه خزانه داری در ساختمان Stephen A. Schwarzman در خیابان پنجم و خیابان 42 باز است. بلیط های وقت آزاد اکنون در اینجا موجود استبه

دیدگاهتان را بنویسید