MTA Scofflaw از پرداخت کسری 100،000 دلار برای هزینه ها و جریمه های پرداخت نشده معاف است


به گفته دفتر سرپرست MTA ، دستیار سرپرست انبار اتوبوس MTA در شرق نیویورک یک برنامه عالی برای جلوگیری از پرداخت عوارض و عبور از تونل تهیه کرده است: رانندگی بدون پلاک در جلوی ماشین نیسان سنترا ، از سه حساب مختلف EZ Pass استفاده می شود. و چندین بار پلاک عقب خود را عوض کرد ، و همچنین آن را با “پلاستیک سفید کدر” پوشاند ، تا از پرداخت هزینه ها و هزینه های اضافی جلوگیری شود. بازگشت به سال 2011.

حتی گفته می شود که او به همکارانش افتخار می کند.

او همچنین ممکن است فرار کرده باشد ، مگر اینکه یک شکایت محرمانه به دفتر سرپرست MTA ارسال شده باشد. روز دوشنبه ، دفتر OIG نتایج تحقیقات چند ماهه در مورد توطئه سرپرست را منتشر کرد.

به مدت هفت ماه ، OIG خاطرنشان کرد که MTA Bridges و Tunnel به دلیل پلاک 11 بار نتوانستند ماشین او را ضبط کنند. این همان آژانس است که برنامه ارزیابی استرس را برای اخذ هزینه از رانندگان منهتن در خیابان 60 انجام می دهد و این س questionsال را ایجاد می کند که چگونه می تواند تمسخری را که ممکن است برای فرار از مالیات تلاش کند ، اعمال کند.

تحقیقات نشان داد که مالک خودرو ، که در گزارش فاش نشده است ، 8،470 دلار به سه مقام مالیاتی ایالت ، MTA ، اداره بندر نیویورک و نیوجرسی و دولت ایالت نیویورک ، از سال 2011 تا مارس 2021 بدهکار بوده است. او همچنین 95،800 دلار جریمه داشت.

گزارش OIG از دفتر خود س questionsال می کند و بازرس در مورد اقدامات خود دروغ گفته است.

پلاک جلو نیست

فلش

پلاک جلو نیست

دفتر سرپرست MTA

مایکل کورتز ، سخنگوی MTA در بیانیه ای نوشت: “این عمل محکوم به نقض اعتماد عمومی است که در MTA جایی ندارد.” “افسران پل و تونل ما به طور مرتب خودروها را با پلاک های جعلی و مخفی متوقف می کنند ، صرف نظر از اینکه چه کسی مرتکب سرقت اموال عمومی می شود.”

خودروهای نیویورک باید پلاک جلو و عقب داشته باشند. کارکنان به OIG می گویند که صفحات عقب آنها را می پوشاند تا از قرار گرفتن در معرض هوای بد جلوگیری کند.

اگرچه این خودرو به طور معمول بیش از 200 دلار بدهی قبوض پرداخت نشده ممکن است مشمول ثبت نام شود ، اما این راننده تنها از سال 2017 چهار بار پلاک خودرو را تغییر داده است. وقتی OIG از اداره پل ها و تونل های MTA پرسید که چرا راننده را تعقیب نمی کنند و به دنبال توقف ثبت نام نیستند ، آژانس پاسخ داد که اتهامات علیه پلاک های قدیمی است ، نه پلاک های فعلی.

علاوه بر این ، MTA ممکن است یک آژانس جمع آوری را برای بازیابی بدهی استخدام کرده باشد. تا مارس 2021 ، ناظر هنوز 59000 دلار به MTA و Thruway بدهکار است. اما آژانس به MTA گفت که جستجوی کمک خارجی کافی نیست. گزارش OIG به نقل از MTA می گوید که “اقدامات مدنی تنها به دلیل محدودیت زمان و منابع در حسابهای محدود انجام می شود.”

در ماه مه امسال ، وقتی MTA از نتایج OIG مطلع شد ، معاون سرپرست را به مدت 12 هفته تعلیق کرد.

در جریان میانجیگری در ماه آگوست ، او متوجه شد که او “متهم به سوء رفتارهای فاحش” است و به مقام سرپرستی تنزل مقام داد و تعلیق 12 هفته ای بدون حقوق تعیین شد.

از نظر بدهی های MTA و هزینه های پرداخت نشده ، او موافقت کرد که فقط 10،373 دلار بپردازد.

ایالت نیویورک ترووی اعلام کرد که نمی تواند اظهار نظر کند زیرا در این گزارش نام راننده ذکر نشده است و به هر حال اظهار نظر در مورد حریم خصوصی نقض شده است. مقامات بندری نیویورک و نیوجرسی نیز به دنبال جمع آوری هستند ، اما داده های جدیدی منتشر نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید