MTA حداقل 15 میلیون دلار در 15 ماه ضرر کرد


این سرقت از بزرگراه است – و MTA حتی مقصر را نمی شناسد.

تام دی ناپولی ، کنترل کننده ایالت ، روز پنجشنبه گفت که این دفتر به دلیل خسارت “غیرقابل پرداخت” که مقامات آن آدرس را برای ارسال صورتحساب پیدا نکرده اند ، حداقل 56 میلیون دلار ضرر کرده است.

دفتر بازرس در نامه ای به MTA پس از سه سال حسابرسی عوارض بدون پول نقد ، از سپتامبر 2019 تا ژوئن 2021 ، MTA Bridges and Tunnels قادر به ارسال قبض شش میلیون گذرنامه نبود-بدون دریافت میلیون ها دلار. به

بخش عظیمی از درآمد از دست رفته – 33.9 میلیون دلار – ناشی از این واقعیت است که MTA و فروشندگان آن با DMV کشورهای دیگر در مورد دسترسی به اطلاعات ثبت نام خودروها ، به ویژه در مورد پلاک های موقت ، توافق نکرده اند.

21.8 میلیون دلار دیگر جمع آوری نشد زیرا پلاک ها یا خیلی تیره بودند ، خیلی روشن بودند ، فاقد نام دولتی بودند – یا به طور کامل گم شده بودند. هزاران تراکنش به ارزش 2.9 میلیون دلار دیگر به دلیل کیفیت پایین تصویر پرداخت نشده است.

اندرو کوومو فرماندار سابق از برنامه ریزی برای حذف غرفه های عوارضی در هفت پل و دو تونل MTA در اواخر سال 2016 خبر داد. این برنامه چند ماه بعد آغاز شد.

خطاهای سیستم در ماه های اخیر به چشم می خورد. در ماه سپتامبر ، بازرس کل MTA یک کارمند ترانزیت را شناسایی کرد که از همکاران خود به دلیل اجتناب از افسانه پوشانده شده توسط پلاک و ستایش 100،000 دلار عوارض و جریمه تقدیر کرد.

تام دی ناپولی ، کنترل کننده ایالت نیویورک ، گفت که MTA حداقل 56 میلیون دلار کاهش یافته است.
جیمز مسرشمیت

NYPD همچنین مجبور شده است علیه پلاک های کاغذی جعلی ، که به گفته منابع از زمان شروع همه گیری COVID-19 منفجر شده است ، اقدام کند.

در سال 2018 ، دی ناپولی مبلغ 2.4 میلیون دلار برای عوارض بدون حساب بین 2013 تا 2017 در پل هنری هادسون ، که تنها گذرگاه “بدون پول” از MTA قبل از اعلام کوئومو بود ، درخواست کرد. تحلیلی که روز پنجشنبه منتشر شد نشان می دهد که MTA احتمالاً صدها میلیون دلار از دست داده است زیرا نتوانسته است رانندگان را قبض کند.

برای کاهش ضررهای مالی ، دی ناپولی توصیه کرد که MTA الگوریتم خود را برای انتخاب با کیفیت ترین تصویر بهبود بخشد. مقامات سعی کردند رعایت کنند – اما در واقع این درصد معاملات بدون صورت حساب است افزایش یافت در بازرسی های 2019 تا 2021.

IG Carolyn Pokorny روز دوشنبه گفت ، سرپرست خودرو ، که منابع آن به Aditya
NYPD همچنین مجبور به اقدام علیه پلاک های کاغذی جعلی شد.
MTA

کارمن مالدنادو حسابرس در نامه ای که روز پنجشنبه به MTA Chariman Janno Lieber ارسال کرد ، نوشت: “تعداد معاملات بدون صورت حساب به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.”

مالدونادو می نویسد: “تحت سیستم عوارضی قبلی TBTA ، این وسایل نقلیه در دروازه متوقف می شوند.” “دلایل معامله بدون صورت هر چه باشد ، ضرر احتمالی درآمد باید برطرف شود و این روندها معکوس شود.”

آرون دونوان ، سخنگوی دفتر گفت که MTA 96.7 درصد از تلفات ناشی از آن را جمع آوری کرده است. معاملات “غیرقابل پرداخت” کمتر از 2.5 درصد از درآمد MTA Bridges و درآمد 1.7 میلیارد دلاری Tunnel در سال گذشته را به خود اختصاص داده است. او گفت که افسران MTA افراد متخلف عوارض را “روزانه” می گیرند.

نمای کلی پورتال عوارض بدون پول در پل RFK Triborrow از برانکس ، نیویورک در 17 اوت 2019
اندرو کومو فرماندار سابق قصد داشت غرفه های عوارضی را در هفت پل و دو تونل MTA حذف کند.
کریستوفر سادوفسکی

دونوان می گوید: “MTA Bridges and Tunnels دارای یک استراتژی جمع آوری عوارض چند وجهی است که منجر به ممنوعیت 5000 وسیله نقلیه شده و در نتیجه بیش از 6.1 میلیون دلار درآمد و بیش از 31000 فراخوان برای صفحات سرپوشیده یا مانع ایجاد شده است.” در یک بیانیه. “هفتاد و شش راننده در اتومبیل هایی با پلاک جعلی دستگیر شدند ، از جمله 29 در سال 2021.”

دی ناپولی در بیانیه ای گفت: “دیدن این نکته خوشحال کننده است که MTA چندین مرحله را برای دستیابی به بدترین عاملان انجام داده است ، اما باید این کار را با دقت بیشتری انجام دهد.”

“دفتر من.” [2018] حسابرسی به MTA هشدار داد که در خطر از دست دادن میلیون ها نفر برای عوارض وصول نشده است و متأسفانه این اتفاق افتاد. ” زمانی که سیستم حمل و نقل منطقه ای ما با بحران مالی روبرو است ، هیچ بهانه ای برای ماندن بیش از 50 میلیون دلار بدون جمع آوری وجود ندارد. “

دیدگاهتان را بنویسید