Covid -19 Variants 101 – چیزهای سیاه اهمیت دارند


ممکن است اخیراً گزارش های زیادی مبنی بر افزایش گونه های جدید COVID-19 در سراسر ایالات متحده مشاهده کرده باشید و احتمالاً می پرسید که چند نوع از این گونه های جدید موجود است و تفاوت آنها چگونه است.

همانطور که ویروس ها در بین جمعیت حرکت می کنند ، دائماً جهش می یابند و باعث می شوند انواع جدیدی ظاهر شوند. گاهی اوقات انواع جدید ظاهر می شوند و ناپدید می شوند. با این حال ، در برخی موارد ، آنها همچنان باقی می مانند و ممکن است به منبع اصلی عفونت تبدیل شوند.

CDC (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها) در ایالات متحده یک “نوع نگرانی” در ایالات متحده را بررسی می کند – نوع دلتا – و چندین مورد را “انواع تحت نظارت” شناسایی کرده است. در زیر مروری بر دلتا و چند مورد دیگر است که ممکن است شناخته شده باشد.

DELTA (B.1.617.2) نوع نگرانی

از آنجا که این نوع سریع در حال گسترش ، که به راه اندازی موجی بی سابقه از موارد COVID-19 در هند کمک کرد ، از آن زمان حداقل در 163 کشور یافت شده است. طبق گزارش WHO (سازمان بهداشت جهانی) ، از ابتدای سال 2020 این بیماری 55 درصد بیشتر از آلفا قابل انتقال است و تقریباً دو برابر سویه اصلی عفونی است.

حتی بدتر ، می تواند باعث بیماریهای جدی تری نسبت به سایر انواع شود. واکسن های تأیید شده یا تأیید شده توسط FDA محافظت می کنند. با این حال ، طبق CDC ، شواهد اولیه نشان می دهد که افرادی که کاملاً واکسینه شده اند و به نوع دلتا مبتلا می شوند ممکن است ویروس را به دیگران منتقل کنند. تا به امروز ، نوع دلتا هنوز گونه اصلی در ایالات متحده است

مربوط:

آیا باید نگران سلامت روان خود در زمان همه گیری باشید؟

ALPHA (B.1.1.7)
این نوع برای اولین بار در سپتامبر 2020 در انگلستان کشف شد. تا دسامبر 2020 ، این گونه غالب در ایالات متحده بود. براساس CDC ، این ویروس بسیار سریعتر از سایر انواع مختلف در حال گسترش است و “به طور بالقوه می تواند باعث بیماری و مرگ بیشتر افراد شود.” خوشبختانه همه واکسن های تأیید شده توسط FDA یا FDA تأیید شده در برابر این نوع عمل می کنند و عفونت های موفقیت آمیز در افرادی که کاملاً واکسینه شده اند نادر است.

BETA (B.1.351)
این نوع ، اولین بار در آگوست 2020 در آفریقای جنوبی شناسایی شد ، دارای جهش هایی است که گسترش آن را تسهیل می کند و بیشتر مسری هستند. با این حال ، طبق CDC ، داده های فعلی نشان نمی دهد که این بیماری در مقایسه با سایر انواع دیگر باعث بیماری های جدی تر یا مرگ می شود. علاوه بر این ، این نوع ، مانند سویه آلفا ، توسط واکسن های تأیید شده یا تایید شده توسط FDA به چالش کشیده می شود.

گاما (صفحه 1)
این نوع برای اولین بار در پایان سال 2020 در ژاپن و برزیل کشف شد و اکنون حداقل در 86 کشور جهان گزارش شده است. اگرچه به نظر می رسد این نوع سریعتر از بقیه گسترش می یابد ، اما داده های فعلی نشان نداده است که طبق نوع CDC ، “بیماری یا مرگ و میر جدی تری نسبت به سایر انواع” ایجاد می کند.

گزینه های دیگر برای فاصله ها
در حالی که CDC دلتا را تنها نوع نگرانی فعلی می داند ، چندین نوع دیگر تحت نظارت هستند ، از جمله Eta ، Iota ، Kappa ، Lambda و Mu. بهترین راه برای اطلاع از انواع مختلف این است که اغلب وب سایت CDC را بررسی کنید.

مربوط:

قرنطینه 15: با این افزایش وزن همه گیر چه باید کرد

واکسیناسیون بهترین راه برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به ویروس ناشی از COVID-19 ، از جمله انواع مختلف است. واکسیناسیون همچنین به کاهش خطر برای دیگران کمک می کند. Skip Virgin ، MD ، Ph.D. ، دانشمند ارشد در Vir Biotechnology ، شرکتی که درمان بیماری های عفونی مانند COVID-19 ، هپاتیت B و HIV را توسعه می دهد ، می گوید: “اگر واکسن نزنیم ، ویروس تکامل می یابد.”

اگر به یکی از این گزینه ها آلوده شده اید و در معرض خطر بالای پیشرفت بیماری هستید ، در اسرع وقت پس از تشخیص گزینه های درمانی موجود با پزشک خود مشورت کنید ، زیرا درمان COVID-19 با پیشرفت آن دشوارتر می شود. با توجه به CDC ، درمان درمانی مجاز FDA ، مانند آنتی بادی های مونوکلونال ، می تواند به کاهش بیماری خفیف تا متوسط ​​COVID-19 تا شدید COVID-19 کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید