COVID-19 “انواع نگرانی” در ایالات متحده


در US Plus منشا انواع COVID-19 که باعث نگرانی های مختلف می شوند را بیابید ، سرعت این گونه ها و اثربخشی واکسیناسیون را بیابید.یکی از ویژگیهای بارز ویروسها این است که با گذشت زمان تغییر می کنند. به عنوان مثال ، ویروس آنفولانزا را که بیشتر به عنوان ویروس آنفولانزا شناخته می شود ، در نظر بگیرید. این ویروس گاهی اوقات آنقدر جزئی تغییر می کند که در نهایت ویروس دیگری (به نام رانش آنتی ژن) ایجاد می شود. در زمان های دیگر ، دگردیسی چشمگیرتر یا سریعتر ممکن است رخ دهد (که به آن تغییر آنتی ژنیک گفته می شود). (1)

بنابراین ، برای دانشمندان و جامعه پزشکی تعجب آور نیست که ویروس COVID-19 ، که به طور رسمی با نام SARS-CoV-2 شناخته می شود ، نیز به مدت طولانی تری جهش می یابد. هر یک از این جهش ها یک نوع در نظر گرفته می شود.

در اینجا برخی از “انواع نگران کننده” در ایالات متحده از سپتامبر 2021 (2) ، و همچنین جایی که تصور می شود منشاء آنها ، میزان انتشار و اثر واکسیناسیون است.

نوع آلفا (B.1.1.7)

نوع آلفا برای اولین بار در سپتامبر 2020 در انگلستان شناخته شد و بسیار سریعتر از سایر انواع COVID-19 در حال گسترش است ، با برآوردهای اولیه نرخ انتقال 70 ing ، که از آن زمان به 30-40 fallen کاهش یافته است ، پیشنهاد می شود. به (3)

بر اساس تحقیقات منتشر شده در 21 آگوست 2021 ، هر دو واکسن mRNA Moderna و Pfizer در برابر بستری شدن با این نوع “بسیار م effectiveثر” هستند. (4) علاوه بر این ، به نظر می رسد کسانی که واکسن Moderna را دریافت می کنند از محافظت بیشتری در برابر عفونت های نافذ برخوردارند.

نوع بتا (B.1.351 ، B.1.351.2 ، B.1.351.3)

نوع بتا برای اولین بار در می 2020 و در آفریقای جنوبی کشف شد و میزان انتقال آن حدود 50 درصد است. (3) بخشی از چیزی که این نوع را بسیار نگران کننده می کند این است که بسیاری از واکسن های موجود ممکن است در برابر آن کمتر مثر باشند. (5)

همانطور که قبلاً ذکر شد ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) تأکید می کند که واکسن ها هنوز در پیشگیری از موارد شدید عفونت COVID ناشی از نوع بتا م andثر هستند و پیشرفت های نسبتاً نادر است. (2)

نسخه دلتا (B.1.617.2 ، AY.1 ، AY.2 ، AY.3)

این نوع در اکتبر 2020 در هند ثبت شد ، اما به سرعت تبدیل به نوع غالب در ایالات متحده و اروپا شد و شیوع آن در سایر نقاط جهان مانند آسیا افزایش یافت. (3)

یک مطالعه تحقیقی شامل نوع آلفا نیز نوع دلتا را مورد بررسی قرار داد و همان نوع اثرات را پیدا کرد. در واقع ، کسانی که Moderna و Pfizer را دریافت می کنند از سطح بالایی از حفاظت در برابر موارد شدید COVID-19 برخوردار هستند ، اگرچه به نظر می رسد که اثربخشی در برابر پیشرفت ها در حال کاهش است ، به ویژه برای کسانی که Pfizer را دریافت می کنند. (4)

انواع گاما (P.1 ، P.1.1 ، P.1.2)

نوع گاما جدیدترین جهش COVID در لیست “انواع مورد علاقه” است که در نوامبر 2020 در برزیل ظاهر شد. (3) در اواسط سال 2021 ، با انجام یک مطالعه مراقبت های بهداشتی ، مهمترین نوع در برزیل شد. به کارگران دریافتند که شرایط موجود که بر جهش تأثیر می گذارد شامل فشار خون بالا ، چربی خون بالا و بیماری مزمن ریوی و به دنبال آن دیابت نوع 2 و بیماری قلبی است. (6)

از آنجا که یکی از انواع جدیدتر است ، مطالعات محدودی در مورد اثربخشی واکسن ها وجود دارد ، اگرچه به نظر می رسد سطح خاصی از محافظت وجود دارد ، زیرا افراد واکسینه شده کمتر از افراد غیر واکسینه مبتلا می شوند. (3)

انواع کمتر نگران کننده است

انواع COVID-19 با درجات مختلف نگرانی در ایالات متحده

اگرچه انواع آلفا ، بتا ، دلتا و گاما در ایالات متحده در حال حاضر نگران کننده هستند ، اما آنها تنها جهش های ویروسی موجود نیستند. چندین مورد وجود دارد که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آنها را “انواع مورد علاقه” معرفی کرده است.

این تغییرات دیگر و تاریخها و مکانهای کشف آنها عبارتند از: (7)

  • Variant Kappa (B.1.617.1) – اکتبر 2020 – هند
  • نوع Iota (B.1.526) – نوامبر 2020 – ایالات متحده
  • Variant Eta (B.1.525) – دسامبر 2020 – چندین کشور
  • نوع لامبدا (C.37) – دسامبر 2020 – پرو
  • Variant Mu (B.1.621) – ژانویه 2021 – کلمبیا

نتیجه

در شکل ویروسی واقعی ، احتمالاً در طول زمان شاهد تغییرات بسیار بیشتری از ویروس COVID-19 خواهیم بود. به لطف دانشمندان ، ما همچنین در مورد هر یک از آنها بیشتر خواهیم آموخت ، نه تنها میزان انتقال آنها ، بلکه توانایی واکسن برای محافظت از ما در برابر آنها را نیز بهتر بشناسیم.دیدگاهتان را بنویسید