Bowhunting Mule Deer: تاکتیک هایی برای غلبه بر یکی از بزرگترین چالش های شکار

شکار کمان گوزن قاطر چیزی است که بسیاری از شکارچیان در مورد آن آرزو دارند، اما به ندرت به واقعیت تبدیل می شود. گوزن قاطر در منطقه وسیعی از نیمه غربی آمریکای شمالی زندگی می کند که با بیابان های خشک، کوه های ناهموار، جنگل ها و چمنزارها مشخص می شود. برداشت یک گوزن قاطر بالغ با کمان یکی از سخت ترین کارهایی است که یک شکارچی می تواند انجام دهد.

Bowhunting Mule Deer چیست؟

آهو قاطر شکار کمان می تواند معانی مختلفی برای افراد مختلف داشته باشد. هر کسی که زمان زیادی را در کشور آهو قاطر گذرانده است می تواند به شما بگوید که یک قاطر جوان چقدر می تواند احمق باشد. تا زمانی که گله ای از آهوهای قاطر نابالغ را نبینید، از وسیله نقلیه بیرون بیایید و از جاده خارج شوید و به یک قاطر 1 یا 2 ساله پرتاب کنید، رانندگی در جاده دشوار نخواهد بود. این گوزن‌ها چیز بهتری نمی‌دانند و برای کسی که واقعاً مشتاق شکار گوزن قاطر است، این یک دستاورد محسوب نمی‌شود.

برای شکارچی جدی کمان گوزن قاطر، آهو قاطر بالغ چیزی است که رویاها از آن ساخته شده است. یک آهو قاطر بالغ در زمین بازی متفاوتی نسبت به آهو قاطر جوان است. اگرچه یک گوزن قاطر می تواند با موفقیت در 3 سالگی تولید مثل کند، اما شکارچیان جدی کمان گوزن قاطر معمولاً به قاطر بالغ 4 ساله یا بیشتر اشاره می کنند. این سنی است که شما شروع به مشاهده پتانسیل رشد شاخ و توانایی آنها در فرار از شکارچیان می کنید. در حالی که اندازه شاخ‌ها بسته به تغذیه حداقل تا ششمین سال زندگی‌شان افزایش می‌یابد، اکثر شکارچیان (صرف نظر از سلاح) موافق هستند که یک جفتک چهار ساله تیرانداز است و مهارت‌هایی را برای زنده نگه داشتن خود حتی با شکارچیان تفنگ در سراسر جهان توسعه داده است. مکان

متأسفانه تعداد زیادی از آهوهای قاطر بیش از سه سال عمر نمی کنند، زیرا در جوانی و گنگ تیراندازی می شوند. در مناطق شکار عمومی که محدودیتی در تعداد شکارچیان وجود ندارد، به ویژه شکارچیان تفنگ، برای رسیدن یک گوزن قاطر به بلوغ، غلبه بر شانس های غیر واقعی است. اگر کسی بتواند چند سال فصول شکار را پشت سر بگذارد، پس حس ششم برای غلبه بر شکارچیان و گرفتن آن با کمان یکی از سخت ترین چالش هایی است که یک شکارچی می تواند تجربه کند. در ادامه این مقاله، تاکتیک‌هایی را مورد بحث قرار می‌دهیم که می‌تواند شکارچی را در شکار گوزن کمان ثابت کند.

روش های شکار کمان گوزن قاطر

روش های مختلفی برای برداشت گوزن قاطر بالغ وجود دارد. رایج ترین آن ها پرده های نقطه ای و ساقه ای و پایه درختی یا زمینی هستند.

پایه درخت و کرکره زمین

یکی از (به جرأت می‌توانم بگویم) ساده‌ترین روش‌ها برای گرفتن یک قاطر بزرگ با تجهیزات تیراندازی با کمان، استفاده از پایه درخت یا کور زمین است. در حالی که نشستن در آنجا منتظر یک دلار ممکن است به انرژی زیادی نیاز نداشته باشد، صبر زیادی می خواهد. صبر بخش آسان است. کار واقعی یافتن یک نقطه خوب است که یک آهو قاطر بالغ در ساعات روشنایی روز از کنار آن عبور کند. این کار با جستجوی پیش‌فصل، دوربین‌های تریل، و هزینه‌های الگوبرداری کار زیادی می‌طلبد، بنابراین شما می‌دانید که وقتی فصل فرا می‌رسد کجا خواهند بود. خیلی سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد و زمان زیادی را صرف می کند تا سال به سال ثابت باشد.

البته، شما فقط می توانید پایه درخت یا زمین کور خود را در هر چاله آب، منبع غذایی یا سایر مناطق پر تردد گوزن قرار دهید و در یک گوزن قاطر بالغ موفق باشید، اما این به شانس و احتمالاً صبر نیاز دارد. هنگامی که یک منطقه خوب را پیدا کردید که دلارهای زیادی تولید می کند، منطقی است که تصور کنید در سال های آینده تعداد بیشتری در آنجا وجود خواهد داشت، بنابراین این نوع شکار پس از ایجاد یک منطقه خوب آسان تر می شود.

لکه و ساقه:

اگرچه به انرژی کمی بیشتر از شکار از روی پایه درختی یا کور نیاز دارد، شکار با کمان نقطه ای و ساقه ای معمولاً راه سریع تری برای شکار گوزن قاطر است. هدف این است که یک جفتک آهوی قاطر بالغ را ببینیم و سپس در محدوده کمان ناشناخته ساقه بزنیم.

نکته شماره یک که هنگام شکار قاطر قاطر باید به خاطر بسپارید این است که صبور باشید. اگر شرایط مناسب نیست، پس منتظر بهبود آنها باشید. این ممکن است به این معنی باشد که منتظر بمانید تا جفتک در جای بهتری بخوابد، جایی که بتوانید نزدیک‌تر شوید، یا منتظر بمانید تا باد بلند شود یا جهت را تغییر دهد تا نه تنها عطر شما را از بین ببرد، بلکه بپوشاند. وقتی نزدیک شدی صدایت

پیش فصل:

بیشتر شکارچیان کمان گوزن قاطر که به طور مداوم قاطرهای بزرگ را برداشت می‌کنند، فصل خود را خیلی قبل از اینکه حتی رشد شاخ‌هایشان تمام شود، شروع می‌کنند. مهم است که ایده خوبی از این که این منطقه برای دلارهای بزرگ چه چیزی را در خود جای داده است، داشته باشید تا بتوانید حداقل اندازه و ترتیبی را ایجاد کنید که ابتدا روی کدام دلار تمرکز خواهید کرد.

البته اندازه تنها عاملی نیست که می تواند مشخص کند که آیا یک دلار تیرانداز است یا نه. یک شکارچی باتجربه اغلب می تواند سن گوزن را بر اساس علائم بدن و پیکربندی شاخ قضاوت کند. به نظر من یک باک 6 ساله با شاخ های کم امتیاز بیشتر یک جایزه است تا یک جفتک 4 ساله با پتانسیل های آینده.

برای شکار لکه و ساقه، مهم است که قبل از شروع فصل، چندین دلار شوتر انتخاب کنید و در مکان های عمومی شناخته شده قرار دهید. این به این دلیل است که قبل از موفقیت یک ساقه معمولاً چندین ساقه لازم است. پس از چندین سال شکار کمان نقطه ای و ساقه ای، متوجه شدم که نسبت موفقیت متوسط ​​برای ساقه ها 1/6 یا بیشتر است. البته ممکن است در اولین تلاش اتفاق بیفتد یا ممکن است 15 بار طول بکشد. یک شکارچی بی تجربه ممکن است چندین فصل را بدون داشتن یک ذخایر موفق روی یک گوزن قاطر بالغ طی کند.

برای شکار ایستاده (درخت یا کور) مهم نیست که چندین گوزن تیرانداز خالدار باشد، زیرا فقط یک گوزن قاطر بالغ در منطقه مورد نیاز است و می توانید او را در کل فصل شکار کنید. البته اگر بتوانید چند تیرانداز را در یک منطقه شناسایی کنید، شانس شما بسیار افزایش می یابد. یکی از کارهایی که نمی خواهید در پیش فصل انجام دهید این است که یک منطقه را بیش از حد مزاحم کنید. قبل از اینکه فرصتی برای شروع شکار کمان داشته باشید، در معرض خطر از بین بردن دلارها قرار خواهید گرفت.

تمرین تیراندازی با کمان: چیزی که نمی توان نادیده گرفت تیراندازی به کمان است. مهم نیست که چقدر موقعیت مکانی خوبی دارید یا اگر مخفی ترین فرد روی کره زمین هستید، اگر نتوانید قرارداد را در زمانی که مهم است امضا کنید، ممکن است در خانه بمانید. مطمئناً، هرکسی که به اندازه کافی شکار کرده است، شوت بدی را از دست داده یا بد ساخته است، اما تیراندازی در طول سال می‌تواند شانس شما را برای توانایی عملکرد در مواقع ضروری افزایش دهد. یک کار خوب این است که وارد مسابقات سه بعدی شوید که در آن فرصتی برای شلیک به اهداف گوزن با اندازه واقعی در موقعیت ها، زاویه ها و محدوده های مختلف خواهید داشت.

در طول فصل:

پس از شروع فصل، بدیهی است که گوزن قاطری را که بیشتر دوست دارید هدف قرار خواهید داد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که با آهو قاطر شکار کمان شما همیشه نمی توانید رتبه اول را در لیست خود به دست آورید. گاهی اوقات تنها چیزی که به دست می آورید یک فرصت است، و اگر اولین بار این اتفاق نیفتد، ممکن است در بقیه فصل هرگز آن پول را نبینید. به همین دلیل است که مهم است که بدانید سایر افراد تیرانداز در کجا هستند.

غرفه BowHunting Mule Deer:

اگر در جایگاه نشسته اید، باید صبور باشید. فقط به این دلیل که روز افتتاحیه محصول زیادی نداشت، به این معنی نیست که پول کلان روز بعد درست همان جایی که شما می خواهید ظاهر نمی شود. من دوستی بی حوصله دارم که پس از روز افتتاحیه پایه درخت خود را جابجا کرد زیرا جفتک مسیر دیگری را در پیش گرفت. او سپس روز بعد از درختی که جایگاهش در آن بود، در حالی که روی درختی در چند صد متری آن طرفتر نشسته بود، عکس‌های بادامک دنباله‌ای از جفتک دریافت کرد. باید آن را گیر کرده بود!

قاطر شکار کمان نقطه ای و ساقه ای

اگر پیش‌فصل زیادی را پیش‌فصل انجام می‌دهید، باید ایده خوبی داشته باشید که در صبح افتتاحیه کجا می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید. وقتی اولین پرتو نور شروع به نشان دادن کرد، بهتر است در موقعیتی قرار داشته باشید که او را از راه دور تشخیص دهید. هنگامی که هدف مورد نظر را پیدا کردید، می خواهید وضعیت را ارزیابی کنید و تعیین کنید که آیا شرایط برای پوشیدن یک ساقه مناسب است یا تماشا کنید و منتظر بمانید تا شرایط بهبود یابد. اینجاست که فقط تجربه و عقل سلیم می تواند به شما کمک کند، زیرا هر نقطه و موقعیت ساقه متفاوت است. دانستن اینکه چه زمانی باید به آن بروید و چه زمانی نباید انجام دهید، و همچنین نحوه انجام آن، بسته به نحوه قرار گرفتن همه چیز در جای خود بسیار متفاوت است.

همان عواملی که باعث می‌شود اکثر گوزن‌های قاطر نتوانند به بلوغ برسند، همان عواملی هستند که دستیابی به آنها را با کمان بسیار سخت می‌کنند. بسیاری از مناطقی که در آنها زندگی می کنند فاقد پوششی برای فرار از گلوله های تفنگی هستند که می توانند بیش از 500 یارد شلیک کنند. همین واقعیت به همین دلیل است که به سختی می توان در تیررس یک آهوی قاطر بالغ قرار گرفت که توانسته است دزدکی از شکارچیان تفنگ عبور کند. به سادگی پوشش زیادی برای شکارچی کمان وجود ندارد که بتواند پشت آن پنهان شود تا بتواند یک عکس خوب بگیرد. در این صورت باید از لند زمین استفاده کنید تا به اندازه کافی برای شلیک کمان نزدیک شوید.

تجهیزات قاطر شکار کمان:

شکار کمان گوزن قاطر را می توان با تجهیزات مناسب آسان تر کرد. در واقع، برخی تجهیزات برای برتری دادن به شکارچیان کمان ضروری است. در زیر لیستی از تجهیزات تیراندازی با کمان وجود دارد که می‌خواهید قبل از شروع به شکار کمان گوزن قاطر خرید کنید. فقط به یاد داشته باشید که آنچه را که برای آن هزینه می کنید دریافت می کنید، بنابراین با بهترین هزینه ای که می توانید تهیه کنید، بروید و سپس تا جایی که می توانید ارتقا دهید.

  • مسافت یاب: دانستن فاصله دقیق تا هدف شما مزیت بزرگی است به خصوص هنگام تیراندازی در مسافت های طولانی یا شکار کمان. مشخصات خاصی وجود دارد که در فاصله یاب می خواهید، بنابراین مطمئن شوید که پیوند زیر را بررسی کرده اید تا مطمئن شوید که مورد مناسب را دریافت کرده اید.
  • دوربین دوچشمی: شکار لکه ای و ساقه آهو مستلزم یافتن گوزن است. شگفت آور است که با استفاده از دوربین دوچشمی چند گوزن دیگر را می توانید پیدا کنید که در غیر این صورت نمی دیدید. آنها همچنین در ساقه ضروری هستند زیرا باید گوزن را قبل از اینکه شما را پیدا کنند پیدا کنید، به این معنی که از دوربین دوچشمی خود برای تشخیص نوک شاخ یا تکان دادن دم استفاده کنید.
  • محدوده لکه بینی: هر دو برای لکه بینی آهوها استفاده می شود و سپس می توان آنها را قضاوت کرد تا مطمئن شود که شایسته ساقه هستند. همچنین برای یافتن گوزن های دیگر و هر چیز دیگری که می تواند ساقه شما را که در مسیر مورد نظر شما قرار دارد، به خطر بیاندازد، بسیار مهم است. خیلی آسان است که توسط حیوانی که نمی دانستید وجود دارد، شکار شوید. محدوده لکه بینی برای شکار نقطه ای و ساقه ای ضروری است.
  • چکمه: هنگام تعقیب گوزن، مهم است که تا حد امکان ساکت باشید. من قبلاً با موفقیت چکمه هایم را درآورده ام و در جورابم ساقه زده ام، اما با وجود کاکتوس ها و خار در جایی که من شکار می کنم، این کار غیرممکن است. بنابراین من چکمه های سبک وزنی می پوشم که برای ساقه زدن ساخته شده اند تا فاصله نهایی را در محدوده کمان ببندم. آنها پاهای من را نجات داده اند و به من کمک کردند که بسیار پنهان تر باشم.
  • استتار: در بینایی گوزن، همرنگ بودن رنگ پس زمینه مهم نیست، بلکه مهمتر از آن است که شبح خود را از بین ببرید. بعلاوه، در محل معمولی لکه ها و رویشگاه ساقه ها، شاخ و برگ می تواند در علف ها خشک و زرد یا در درختان و درختچه ها سبز باشد. بنابراین مهم است که یک الگوی کامو بسیار متنوع داشته باشید.
  • وسایل دیگری هم هست این به شما مزیتی می دهد که ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

تجربه: حالا برو خودت یاد بگیر