Acai Berry در مقابل Maqui Berry – کدام یک سالم تر است؟

در سال‌های اخیر، توت آکای مورد توجه رسانه‌ها و جامعه تغذیه قرار گرفته است. یک عنصر رایج در نوشیدنی‌های ورزشی مرسوم و کنسانتره‌های آبمیوه، مسئول ایجاد دانش عمومی برای سلامتی آنتی‌اکسیدان‌ها در میان بسیاری از عموم مردم است.

توت آکای به مقیاس علمی ORAC (ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن) برای اندازه گیری خود در برابر سایر غذاهای غنی از آنتی اکسیدان برای کسب عنوان Superberry متکی بود. متأسفانه برای توت Acai، یک توت جدید در کانون توجه قرار گرفته است، و همان مقیاس ORAC که Acai را به یک ستاره تبدیل کرد، اکنون ثابت می کند که Maqui قوی ترین Superfruit در جهان است.

برای اینکه تصویر واضح‌تری از توت‌های کوچکی که ادعا می‌کنند تأثیر زیادی بر سلامتی شما دارند به شما ارائه دهیم، اجازه دهید Acai Berry و Maqui Berry را در کنار هم قرار دهیم تا مقایسه‌ای منصفانه داشته باشیم.

منبع:

Acai Berries – در بالای درخت Acai Palm رشد می کند که بومی جنگل های آمازون و جنگل های استوایی آمریکای جنوبی و مرکزی است.

توت Maqui – میوه درختچه Maqui، یک نوع درخت کوچک همیشه سبز، بومی منطقه نسبتا دست نخورده پاتاگونیا در شیلی و آرژانتین است.

ظاهر:

Acai – رنگ آبی تیره، این توت ها تقریباً 25 میلی متر قطر دارند.

ماکی – رنگ بنفش عمیق و پر رنگ، این توت های ریز تقریباً 4-6 میلی متر قطر دارند.

ادعاهای سلامت:

هر دو توت Acai و Maqui دارای خواصی هستند که فواید سلامتی را برای انسان به ارمغان می آورد.

این خواص عبارتند از:

• کاهش وزن

• سم زدایی/پاکسازی

• ضد پیری

• تسکین تب، گلودرد، اسهال، زایمان

• پیشگیری و درمان بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی، دیابت و سرطان

• ضد التهاب

• ضد میکروبی

• بهبود ایمنی

• بهبود خواب، انرژی و استقامت

علم:

از بسیاری جهات ظاهرا مشابه، چیزی که توت Maqui و Acai بری را متمایز می کند علم آنهاست.

اسیدهای چرب:

Acai – حاوی اسید چرب امگا 3 است. رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است به کاهش تری گلیسیرید و افزایش کلسترول خوب کمک کند. امگا 3 ممکن است به جلوگیری از لخته شدن خون، کاهش فشار خون بالا و محافظت از بدن در برابر تجمع پروتئینی که با بیماری آلزایمر مرتبط است، کمک کند.

ماکی – حاوی اسید چرب امگا 9 است. یک رژیم غذایی غنی از امگا 9 ممکن است به کاهش سطح کلسترول و کاهش سخت شدن رگ ها کمک کند و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های جدی قلبی را کاهش دهد. امگا 9 ممکن است به کاهش مقاومت به انسولین (بهبود سطح گلوکز خون)، بهبود عملکرد سیستم ایمنی و محافظت در برابر انواع مختلف سرطان کمک کند.

آنتی اکسیدان ها و آنتوسیانین ها:

توت‌های Maqui و Acai سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها، آنتوسیانین‌ها و پلی‌فنول‌ها هستند، «مواد فعالی» که آن‌ها را به قوی‌ترین ابرمیوه‌های شناخته‌شده تبدیل می‌کند.

آنتوسیانین ها آنتی اکسیدان هایی هستند که در رنگدانه های میوه و توت های آبی، قرمز یا بنفش وجود دارند.

رنگ بنفش تیره توت ماکی نتیجه بالاترین سطح آنتوسیانین و پلی فنول های تولید شده در میوه ها در سرتاسر جهان است و به این ترتیب توت ماکی بالاترین سطح آنتی اکسیدان را در بین تمام میوه ها و انواع توت های شناخته شده روی کره زمین دارد.

مقیاس ORAC:

متداول ترین روش برای اندازه گیری مقادیر آنتی اکسیدان در غذا توسط محققان تغذیه در دانشگاه TUFFS که مقیاس ORAC را ایجاد کردند، توسعه یافت. ORAC مخفف Oxygen Radical Absorbance Capacity (توانایی آنتی اکسیدانی یک غذا برای مبارزه و خنثی کردن اثرات رادیکال های اکسیژن آزاد در سیستم) است.

Acai – دارای ارزش ORAC تقریباً 16000 واحد در 100 گرم است.

Maqui – دارای بالاترین مقدار ORAC در حدود 27600 واحد ORAC / 100 گرم است. مقادیر ORAC توت Maqui بیش از 3 برابر بیشتر از انار، 5 برابر بیشتر از بلوبری و 100 برابر بیشتر از شراب قرمز است.

مطالعات نشان می دهد که متوسط ​​رژیم غذایی آمریکای شمالی و اروپایی معمولاً تنها 3-5000 واحد ORAC در روز ارائه می دهد. متخصصان تغذیه تخمین می زنند که بدن انسان به حداقل 12000 واحد ORAC در روز برای حفظ سطح اولیه سلامتی نیاز دارد.

با توجه به قدرت فوق العاده آنتی اکسیدانی Maqui Berry، دانشکده پزشکی دانشگاه شیلی و دانشمندان بین المللی مواد غذایی تحقیقات عمیقی را برای کشف پتانسیل Maqui انجام داده اند. اخیراً سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که یک کمک مالی 5 میلیون دلاری برای انجام تحقیقات پزشکی اضافی در مورد مزایای سلامتی Maqui Superberry نوشته است.

محصولات Acai vs Maqui:

آکای ​​- بازار در حال حاضر پر از محصولات آکای است: خمیر، کنسانتره آبمیوه، نوشیدنی های ورزشی، پودرها و کپسول ها. اندازه توت ها و محصولات آکای بسیار بزرگتر از توت های Maqui است و بنابراین این محصول برای تولید انبوه آسان تر است.

Maqui – توت Maqui تقریباً به همان شیوه Acai برای مصرف کنندگان عرضه می شود، اما شهرت و تأییدات علمی آن توسط کلاهبرداری ها و کلاهبرداری هایی که اخیراً محصولات Acai berry را تحت تأثیر قرار داده اند دست نخورده باقی مانده است.

تنها تعداد کمی از تأسیسات برای تولید ماکوی خالص و ارگانیک با استفاده از روش‌های مدرن انجمادی و فیلتراسیون تأیید شده‌اند، بنابراین تنها خالص‌ترین و قوی‌ترین شکل ماکی در بازار عرضه می‌شود. کیفیت بالا و کمیاب بودن، Maqui را در تقاضای بالایی قرار داده است.

Maqui Berry به وضوح سالم تر از Acai Berry است:

دلیل در علم است. هنگامی که مزایای سلامتی آنتی اکسیدانی قوی Maqui Berry را در مقابل Acai اندازه گیری می کنید، Maqui به عنوان سالم ترین و شماره 1 ابرمیوه در جهان، عنوان و حمایت جامعه علمی را به دست می آورد.