7 کاری که افراد نباید در باشگاه انجام دهند

ورزشگاه برای بسیاری از افراد یک خطر برای سلامتی است.

روزانه، من افرادی را می بینم که تمام تلاش خود را از تجهیزات قلبی برای کاهش چند پوند صرف می کنند، یا وزنه های خود را به جلو و عقب در تلاش برای «بزرگ شدن» می کنند. اینها همان افرادی هستند که یک سال بعد، برای جلسات سه ساعته در هفته خود چیزی برای نشان دادن ندارند، به جز کمر درد، زانوی آسیب دیده و مقدار زیادی ناامیدی.

در اینجا لیستی از هفت کاری که افراد نباید در باشگاه انجام دهند و برخی از جایگزین های ورزشی آورده شده است:

1. از ماشین های مقاومت ثابت خودداری کنید. من از این استعاره برای اجراکنندگان استفاده می‌کنم: استفاده از ماشین‌ها مانند یادگیری یک نقش با تصمیم‌گیری دقیقاً قبل از شروع تمرین و الگوبرداری از آن برای هر اجرا است. به همین ترتیب ماشین‌ها هیچ آزادی برای ماهیچه‌ها نمی‌گذارند، به معنای واقعی کلمه آنها را با همان الگوی بی‌معنا خسته می‌کنند و آگاهی عصبی عضلانی را کاهش می‌دهند. آنها همچنین نقش ماهیچه های مهم تثبیت کننده (هسته) را که جایی است که تمام حرکات واقعی زندگی آغاز می شود و قدرت ما از آنجا می آید، از بین می برند.

–> بنابراین به جای آن وزنه های آزاد یا کابل ها را انتخاب کنید و سعی کنید توپ های سوئیسی را برای افزایش نیازهای عصبی-عضلانی ترکیب کنید. اکثر مربیان تناسب اندام ماهر می توانند به شما نشان دهند که چگونه از چنین تجهیزاتی بیشترین بهره را ببرید.

2. در کاردیو زیاده روی نکنید. بسیاری از مردم هنوز بر این باورند که برای کاهش چربی بدن فقط باید مقدار زیادی تمرینات هوازی انجام دهید. این دروغ است. ورزش بیش از حد می تواند منجر به تولید هورمون هایی در بدن شود که ذخیره چربی در بدن را تشویق می کند. همچنین اگر بیش از آنچه سوخت مصرفی شما اجازه می دهد، ورزش هوازی انجام دهید، احتمالاً بافت عضلانی کالری سوز حیاتی را به عنوان منبع سوخت قربانی می کنید. ورزش هوازی مهم است زیرا باعث می شود که مواد مغذی از طریق جریان خون به سلول ها منتقل شوند، زمانی که چربی از سلول های چربی آزاد می شود. جریان خون وسیله نقلیه ای است که آن را برای سوختن حمل می کند.

–> کاردیوی خود را بعد از یک جلسه تمرین با وزنه برای ترویج کاهش چربی انجام دهید یا مدارهایی را امتحان کنید که وسیله ای عالی برای کاهش چربی بدن و افزایش آمادگی قلبی عروقی هستند.

3. جانبی فکر کنید (به معنای واقعی کلمه!). ماهیچه ها به عنوان زوج نیرو عمل می کنند – آنها مانند تیم با هم بازی می کنند. تمرین در انزوا می تواند باعث عدم تعادل شود که منجر به آسیب و ظاهر نامتقارن شود. همچنین بر حرکات در یک سطح حرکتی (مخصوصاً از جلو به عقب) تأکید نکنید زیرا بدن ما به طور طبیعی از یک طرف به سمت دیگر می‌پیچد و حرکت می‌کند.

–> به تمرین “حرکات” فکر کنید نه “عضلات”. هل دادن، کشیدن، چمباتمه زدن، ریه زدن، خم شدن، چرخاندن حرکات اساسی زندگی روزمره هستند. در نهایت اگر آهسته تمرین کنید، آهسته بازی خواهید کرد، بنابراین سرعت را تغییر دهید.

4. وضعیت بدن کلید است. این فقط یک چیز زیبایی شناختی نیست، بلکه می تواند منجر به صدمات و حملات منظم درد همراه شود. جزئیات می‌توانند پیچیده باشند، اما مهم است که بدانید در بدن شما ماهیچه‌هایی وجود دارند که به طور طبیعی کوتاه و سفت می‌شوند و ماهیچه‌هایی که طبیعتاً بلند و ضعیف می‌شوند.

–> پاسخ لازم برای اصلاح این است که عضلات کوتاه تر و سفت تر را کشش دهید و عضلات ضعیف تر و طولانی تر را تقویت کنید. به عنوان مثال، وقتی فردی حالتی دارد که او را شبیه پلنگ صورتی می کند – سر بیرون زده و شانه های گرد – قفسه سینه یکی از عضلاتی است که به کشش خوب نیاز دارد. فقط آنچه را که سفت است بکشید، زیرا کشش عضلات بلند و ضعیف منجر به عدم تعادل بیشتر می شود.

5. کرانچ پشت کرانچ. چیزی به نام کاهش نقطه ای وجود ندارد. 100 دراز و نشست در روز شکم را صاف نمی کند و تنها با تقویت بیش از حد بالای شکم و عضلات قدرتمند و حریص خم کننده لگن منجر به وضعیت نامناسب می شود. انرژی برای انجام کرانچ ممکن است در واقع از چربی ذخیره شده در جای دیگری در بدن باشد.

–> بنابراین تمریناتی را انتخاب کنید که عضلات زیادی را درگیر می کند. برای مثال، اسکات بیش از 14 عضله اصلی را درگیر می کند.

6. برنامه داشته باشید. بدون برنامه ریزی شانس موفقیت شما را کاهش می دهد.

–> شما باید اهداف خود را روشن کنید و بهترین راه را برای دستیابی به آنها تعیین کنید وگرنه ممکن است زمان زیادی را تلف کنید (بدون ذکر پول).

7. کتاب ها را در خانه بگذارید. کتاب یا سایر عوامل حواس پرتی را به باشگاه نبرید.

–> تمرین‌هایی را انجام دهید که از شما می‌خواهد بر روی هر کار تمرکز کنید، انگار که یک مدیتیشن است و هر جلسه را فرصتی برای افزایش آگاهی خود از نحوه حرکت بدن خود بدانید.

مربی سه بعدی شما

کریگ برتون