7 نکته مهم برای طراحی بالکن


طراحی بالکن

شنیده ام که آشپزخانه قلب خانه است. اما آیا تا به حال به اهمیت بالکن فکر کرده اید؟ بالکن و ایوان جایی است که انرژی وارد خانه می شود. همانطور که پنجره ها نور را به خانه می آورند. بالکن و تراس همین کار را برای ما انجام می دهند. و انرژی زیادی به خانه می آورند. زمانی که قصد دارید بالکن خود را بازسازی کنید شما باید نکات طراحی جدید را در نظر بگیرید. ما در اینجا مجموعه ای از نکات را برای کمک به شما در داشتن یک بالکن زیبا و آرام گردآوری کرده ایم.

  1. چه ابزاری نیاز داریم؟
  • اول از همه، شما باید بدانید که برای بهبود یک بالکن زیبا به چه ابزارهایی نیاز دارید. اگر این کار را به تنهایی و بدون کمک متخصص انجام می دهید، بهتر است سطح مدلی را خریداری کنید که در آن از سطوح لیزری استفاده شود. سطوح لیزری می تواند دقت کار شما را افزایش دهد و در مواقعی که نیاز به تخریب کف یا دیوار و بازسازی دارید. دقت این بازسازی با استفاده از تراز لیزری بسیار افزایش می یابد در واقع این لیزرها محور دقیقی را برای کار به شما می دهند. و اگر کف، دیوارها یا حتی سقف بالکن ناهموار باشد. این لیزرها چشمک می زنند یا با صدای بلند به شما هشدار می دهند که باید کار را تعمیر کنید.
  • شما به مجموعه ای متفاوت از ابزارها نیاز دارید. که با استفاده از آن می توانید طرح های دقیق و زیبایی بسازید مثلا جی پی اس دستی جی پی اس برای قرار دادن و نصب دیوارهای کاذب و سقف های پلی کربنات بسیار کاربردی است.
  • داشتن کیسه ابزار با چسب، فاز و آچار از جمله پرچ های دیواری این به شما کمک می کند تا کار را سریعتر انجام دهید.
  1. لکه های قدیمی را کاملا بشویید و پاک کنید.

پس از ساخت صحیح بالکن جدید شما باید کاملا شسته و حساب کنید. برای پاکسازی لکه های کهنه و شسته نشده با مواد لازم می توانید از یک شرکت خدماتی کمک بگیرید. در برخی موارد استفاده از اسیدها و اسیدهای رقیق شده می تواند به شستشوی بهتر و دقیق بالکن کمک کند. اگر هنوز لکه باقی مانده است شرکت خدمات وظیفه نظافت کامل را بر عهده دارد. در حقیقت تماس با یک شرکت خدماتی برای شست و شو و شستشوی کامل نمای ساختمان از بیرون بار سنگینی را از دوش شما بر می دارد. بعد از شستشو شما می توانید نقش مهمی در طراحی بالکن آنطور که دوست دارید انجام دهید.

  1. یک لیوان بردار

طراحی بالکن

یکی از زیباترین مواد موجود در طبیعت شیشه است. شیشه به دلیل شفافیت و عبور نور فضایی شیک و زیبا ایجاد می کند. برای جداسازی دو قسمت بالکن می توانید از شیشه های رنگی استفاده کنید. یا می توانید روی قسمتی از دیوار آینه ای با طرح دلخواه نصب کنید. شست و شوی شیشه نسبت به سایر مواد راحت تر است.

  1. استفاده از پلی کربنات

ابزار دیگری که می تواند جایگزین شیشه شود پلی کربنات است. ورق های پلی کربنات در رنگ ها و ضخامت های مختلف تولید می شوند. و کاربردهای متفاوتی دارند می توانید از پلی کربنات به عنوان دیوار یا سقف کاذب استفاده کنید. و با توجه به سلیقه خود از رنگ ها و طرح های مختلف با برش های خاص استفاده کنید. برای طراحی یک بالکن به سبک خاص، به عنوان مثال، به دلیل محافظت از اشعه ماوراء بنفش در برابر نور خورشید. می توانید از ورق پلی کربنات آبی به عنوان سقفی در قسمت نشیمن بالکن استفاده کنید. بنابراین دیگر نیازی به آلاچیق یا آفتابگیر ندارید. این ورقه ها به دلیل محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش از پوست شما در برابر نور مستقیم خورشید محافظت می کنند.

  1. پارکت و چوب

طراحی بالکن

استفاده از پارکت و چوب برای ایجاد محیط بالکن بهترین کمک را به شما می کند. رنگ های زیبا و بافت های طبیعی به تنهایی برای ایجاد فضای بالکن کافی است. بسیاری از مردم از چوب های طرح دار یا ساده برای ایجاد فضا در کافه ها و رستوران های خود استفاده می کنند. هزینه چوب کم نیست. بنابراین استفاده صحیح و مناسب از چوب در کنترل هزینه های شما موثر خواهد بود. استفاده از پارکت برای بالکن بسیار غیراقتصادی است. مگر اینکه از پلی کربنات یا روکش شیشه ای یک دست برای بالکن خود استفاده کنید و از پارکت خود در برابر باد و باران محافظت کنید. همچنین می توانید از سنگ با طرح چوبی برای زیباسازی محیط به رنگ دلخواه خود استفاده کنید.

  1. گلدهی صحیح

فضا را با گل های هوشمندانه تزئین کنید. گیاهان سبز به تنهایی به فضای بالکن شما انرژی مثبت می بخشند. شما می توانید بدون صرف هزینه زیاد، دیوار آجری را با گیاهان سبز بپوشانید. اگر چه دیوار پایینی از کاهگلی است اما زیبایی بالکن شما با پوشاندن دیوارها با گیاهان سبز قابل حفظ است. و شما مجبور نخواهید بود برای آن هزینه زیادی بپردازید. موضوع دیگر استفاده از گیاهان گلدار است. گل ها زیبایی محیط را تضمین می کنند. توجه داشته باشید که استفاده از گل و گلدان در قسمت های مختلف بالکن تنها فضا را اشغال می کند و زیبایی خاصی به محیط اضافه نمی کند. پس از گل های مخصوص مانند گل رز استفاده کنید و در هر قسمت از بالکن قرار دهید. یا گل رز بالا رفتن به جای یک قابلمه استفاده می شود

  1. روشنایی اولیه

در نهایت به یک نور قوی و اصولی نیاز دارید. چندین فانوس درست کنید و آنها را در اطراف بالکن خود آویزان کنید. از فانوس نزدیک گیاهان سبز استفاده کنید تا زیبایی آنها را دو چندان کنید. چراغ های هالوژن و LED چیز دیگری هستند که می توانند به شما در تزئین بالکن کمک کنند. استفاده اصولی و هوشمندانه از آن زیبایی محیط را چند برابر خواهد کرد.در گذشته وجود هالوژن ها به تزئین فضا کمک می کرد اما امروزه پنهان شدن و قابل رویت بودن تنها نور اجزای هالوژن برای سهولت استفاده کافی است. منطقه را زیبا کنید

ما نکاتی را برای طراحی بالکن و دکوراسیون فضا بیان کرده ایم. و می توانید خلاقانه ترین راه را برای تزئین بالکن و تراس خود داشته باشید.