7 درمان خانگی برای واریس


وریدهای واریسی یا تورم یک یا چند رگ خونی را وریدهای واریسی می‌گویند. رگ های واریسی می تواند با مقدار زیادی ناراحتی همراه باشد. شکل و ظاهر رگ های واریسی می تواند برای برخی افراد بسیار آزاردهنده باشد. شایع ترین نواحی واریس پاها و صورت است.دکتر مرعشی زاده در مقاله «برای درمان واریس چه بخوریم» به بحث گیاهان دارویی موثر در کنترل واریس می پردازد.البته در بهبود واریس مواردی وجود دارد. در اینجا نیز ذکر شده است.

  1. ورزش

ورزش ساده می تواند به بهبود گردش خون کمک کند. بهبود گردش خون باعث می شود خونی که در رگ های واریسی تجمع می یابد حرکت کند. افراد مبتلا به فشار خون پایین باید زمانی از روز را به ورزش اختصاص دهند.

درمان واریس در خانه

تحقیقات نشان داده است که ورزش و ورزش ساده می تواند به درمان واریس در پاها کمک کند.به عنوان مثال، شنا ورزش خوبی برای تقویت قلب و عروق خونی است. ورزش های ساده مانند پیاده روی، یوگا و دوچرخه سواری نیز می توانند نبض و جریان خون شما را افزایش دهند.

  1. سرکه سیب

یکی دیگر از درمان های خانگی برای واریس سرکه سیب است. سرکه سیب بدن را تمیز می کند و گردش خون را در رگ ها بهبود می بخشد. زمانی که جریان خون شما ثابت است رگ های خونی متورم می شوند و به طور خودکار تجمع می یابند.

نحوه مصرف سرکه سیب: می توانید سرکه سیب را روی ناحیه آسیب دیده پوست ماساژ دهید. این کار را هر روز قبل از خواب و بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید. درمان را تا زمانی که متوجه تغییرات محسوس در شریان ها شوید ادامه دهید. همچنین می توانید 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کرده و بنوشید. برخی مطالعات نشان می دهد که سرکه سیب فشار خون، لخته شدن خون و کلسترول را کاهش می دهد. جزء اصلی سرکه سیب به کشتن باکتری های موجود در رگ ها و جلوگیری از تکثیر آنها کمک می کند.

  1. فلفل هندی (فلفل هندی)

فلفل دلمه ای سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان هایی است که می تواند آلرژی ها و ویروس ها را درمان کند. آزمایشات نشان داده است که فلفل هندی یکی از بهترین درمان ها برای واریس است. از این فلفل برای درمان تصلب شرایین و سایر بیماری های التهابی نیز استفاده می شود. فلفل دلمه ای همچنین از لخته شدن خون، لخته شدن خون و علل دیگر جلوگیری می کند. از وریدهای واریسی

نحوه استفاده از فلفل هندی برای درمان واریس: 1 قاشق چایخوری فلفل هندی را با آب گرم مخلوط کنید. این مخلوط را هر روز صبح به مدت 1 تا 2 ماه بنوشید فلفل کاین به سرعت جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. و درد وریدهای واریسی متورم و سفت شده را کاهش دهد

  1. سیر و لیمو
سیر

مصرف صحیح سیر به درمان بسیاری از بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. ویژگی اصلی سیر بهبود سیستم گردش خون است. ترکیبات گوگرد موجود در سیر جریان خون را بهبود می بخشد و از تشکیل لخته های خون و گرفتگی عروق شما جلوگیری می کند.

یکی از مهم ترین دلایل مصرف سیر برای واریس خاصیت ضد التهابی آن است. این امر تورم و التهاب رگ های واریسی را کاهش می دهد.فلاونوئیدهای موجود در سیر همچنین به تقویت عروق خونی و جلوگیری از آسیب عروقی کمک می کند. لیمو منبع غنی از مواد مغذی و مواد معدنی است. که ویتامین C زیادی دارد

ترکیبات موجود در لیمو به کاهش آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند. این میوه در درمان واریس نیز بسیار مفید است. نوسان فشار خون و پوست خود را درخشان کنید

برای تهیه مخلوط سیر و لیمو: برای تهیه این مخلوط شما به 10 تا 12 حبه سیر و 2 تا 3 لیمو نیاز دارید سیر را با هم خرد کنید. آب لیمو را به سیر له شده اضافه کنید. سپس 4 قاشق چایخوری روغن زیتون را به مخلوط خود اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. بگذارید مخلوط شما یک شب بماند. ناحیه آسیب دیده را دو بار در روز به مدت دو ماه با این مخلوط ماساژ دهید.

  1. کول کاس (جارو قصابی)

کلخاس گیاهی دارویی است که در درمان درد و ناراحتی ناشی از واریس بسیار موثر است. این گیاه حاوی ترکیباتی مانند روسکوژنین است که می تواند به سرکوب سیگنال های التهابی و التیام آسیب های التهابی کمک کند. از دیگر ترکیبات کوله پشتی ویتامین های B و C می باشد.

این گیاه با کاهش التهاب رگ های خونی آسیب دیده، گردش خون را بهبود می بخشد. اگر فشار خون بالا دارید اگر فشار خون بالا و پایین (فشار خون بالا و پایین) دارید، لطفاً قبل از استفاده از کوله پشتی با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه استفاده از خسخ: گیاه را 100 میلی گرم 3 بار در روز همراه با آب مصرف کنید.

  1. فندق جذاب (فندق جادوگر)

یکی دیگر از گیاهانی که برای درمان واریس استفاده می شود، فندق است. بیشتر خواص فندق مربوط به عوامل ضدالتهابی است به عنوان مثال این گیاه قابض است. که باعث فشرده شدن بافت ها می شود این خواص جادویی فندق آن را در درمان التهاب و ناراحتی ناشی از رگ های واریسی بسیار موثر می کند.ترکیبات گیاهی همچنین جریان خون را در سراسر بدن بهبود می بخشد.برداشتن پلاک هایی که عروق را مسدود می کند. ویژگی های دیگر فندق جذاب ترک، چین و چروک و بیماری های مختلف پوستی را درمان می کند.

درمان واریس
درمان واریس

نحوه مصرف فندق جذاب: پارچه را در عصاره فندق معجزه آسا خیس کنید. سپس یک پارچه را روی ناحیه واریس قرار دهید. این کار را به مدت 2 تا 3 ماه انجام دهید همچنین می توانید آب گرم را به حمام اضافه کنید. کمی از عصاره فندق دلربا را در کاسه بریزید و مخلوط کنید. سپس برای یک لحظه پاهای خود را پایین بیاورید.

  1. فندق (شاه بلوط هندی)

قرن هاست که از شاه بلوط برای درمان واریس استفاده می شود. این دانه سرشار از ترکیبات ضد التهابی است. که از باریک شدن رگ های خونی جلوگیری می کند و آسیب وریدی ناشی از واریس را کاهش دهد ماده موجود در دانه شاه بلوط خاصیت ارتجاعی رگ ها را بهبود می بخشد و از آسیب باکتریایی به دریچه های قلب جلوگیری می کند.

نحوه مصرف شاه بلوط هندی: عصاره دانه شاه بلوط به صورت ژل در اکثر داروخانه ها و عطر فروشی ها موجود است. ژل مورد نظر را دو بار در روز به نواحی آسیب دیده بمالید. بعد از استفاده از این ژل بیماران کاهش قابل توجهی در تورم و ناراحتی ناشی از واریس گزارش کردند.

آدرس کلینیک دکتر مرعشی زاده واریس تهران، جاده مطهری (نرسیده به شریعتی)، ساختمان پزشکان ابن سینا پلاک ۷..

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت با شماره 09125861032 تماس حاصل فرمایید و یا به وب سایت به نشانی https://drmarashizadeh.com/ تماشا کردن.

تقویم فارسی اندروید