6 راه برای احساس بهتر در مورد مجرد بودن


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد

گاهی تنها می تواند احساس آزادی یا حتی توانمندی ایجاد کند. شما می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید بدون اینکه نگران این باشید که همسرتان چه خواهد کرد. اما مواقعی وجود دارد که تنها بودن می تواند خسته کننده باشد.

حتی اگر با میل به داشتن یک شریک زندگی دست و پنجه نرم می کنید یا حداقل آینده ای عاشقانه را متصور هستید. اما کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا در مجرد بودن احساس بهتری داشته باشید.

تنها

دیدگاه خود را تغییر دهید

یافتن راه هایی برای غلبه بر تنهایی و احساس بهتر در مورد وضعیت مجردی خود نه تنها برای وضعیت روانی شما مهم است. برای سلامتی شما نیز مهم است. احساس تنهایی، از جمله تنهایی عاشقانه، می تواند اثرات جدی بر سلامتی و رفاه داشته باشد.

احساس تنهایی ضعف پشتیبانی و تنهایی با کاهش ایمنی همراه بود. خواب بدتر کاهش سلامت قلب و عروق و افزایش مشکلات روانی

دیدگاه شما در مورد وضعیت رابطه شما می تواند نقش مهمی در احساس شما نسبت به مجرد بودن داشته باشد. یک مطالعه نشان داد کسانی که داوطلبانه خود را دوست دارند و مجرد هستند کمتر احساس تنهایی می‌کنند، اما آنهایی که به طور ناخواسته احساس می‌کنند هیچ شریک جنسی ندارند، از نظر عاطفی بیشتر احساس تنهایی می‌کنند.

احساسات شما در مورد مجرد بودن می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد، از جمله:

 • کلیشه هایی که مجردها را غمگین، تنها، ناامن و کمتر راضی می کند
 • فشار اجتماعی برای یافتن شریک زندگی و تشکیل خانواده
 • مقام مجردی را منشأ فردگرایی و استقلال در نظر بگیرید.

عوامل دیگری مانند جنسیت و سن می توانند بر درک شما از دلیل مجردی تأثیر بگذارند. مثلا:

 • مردان جوان تر تمایل بیشتری به مجرد بودن دارند زیرا می خواهند آزادی بیشتری در قرار ملاقات داشته باشند و به آرامش نرسند.
 • زنان جوان تر بیشتر مجرد هستند تا به خود آسیبی نرسانند یا به این دلیل که احساس می کنند شریک زندگی مناسبی ندارند.
 • مردان و زنان جوان تمایل بیشتری به مجرد بودن دارند، زیرا آنها مهارت های آشنایی قوی ندارند.
 • جوانان تمایل دارند بگویند که مجردتر هستند زیرا تعهد را دوست ندارند.
 • برعکس افراد مسن اغلب مجرد بودن را گزارش می کنند تا بتوانند کاری را که می خواهند انجام دهند.

به دنبال راه هایی برای سفارشی کردن دیدگاه خود باشید. در عوض، روی جنبه های منفی مجرد بودن تمرکز کنید. روی جنبه مورد علاقه خود یا آزادی که به ارمغان می آورد تمرکز کنید.

برای رسیدن به هدف کار کنید

اگر از وضعیت مجردی خود ناامید شده اید یافتن اهدافی غیر از حضور در یک رابطه می تواند به شما کمک کند اعتماد به نفس و انرژی بیشتری داشته باشید. اهداف شما ممکن است بر روی شغل، سرگرمی‌ها، خانواده، سلامتی یا هر چیز دیگری که می‌خواهید انجام دهید متمرکز شود.

آنچه ممکن است امتحان کنید عبارتند از:

 • در کلاس ها شرکت کنید یا در برنامه ای برای ارتقاء مدرک خود ثبت نام کنید.
 • یک مجله بنویسید تا به شما کمک کند آنچه را که می خواهید بهبود دهید پیگیری کنید.
 • یک زبان جدید یاد بگیرید یا یک سرگرمی جدید شروع کنید.

می تواند هر چیزی باشد هدف این است که چیزهای جدیدی در مورد اینکه اکنون چه کسی هستید و می خواهید در آینده باشید یاد بگیرید. این نه تنها به شما کمک می کند تا از زندگی خود رضایت بیشتری داشته باشید. همچنین به شما کمک می کند تا کمی بیشتر خودتان را بشناسید. بنابراین بهتر می توانید ببینید از شریک زندگی خود چه می خواهید.

دست از مقایسه بردارید

اگر از مجرد بودن احساس بدی دارید رابطه آنها برای دیدن دوستان و خانواده در رابطه آنها دشوار خواهد بود. اما مهم این است که خود را با دیگران مقایسه نکنید. چه اعضای خانواده باشند، چه دوستان نزدیک و چه آشنایان آنلاین.

حقیقت این است که شما نمی توانید تمام جزئیات زندگی یا رابطه دیگران را بدانید. آنچه در یک پست رسانه اجتماعی به نظر می رسد یک رابطه کامل و بی نقص است، می تواند در زندگی واقعی بسیار متفاوت باشد.

و فقط به این دلیل که روابط دیگران برای آنها عالی است. این بدان معنا نیست که این همان چیزی است که شما می خواهید. در عوض، از یک قیاس استفاده کنید که باعث می شود احساس کنید زندگی شما دارای نقص است. در عوض، بر روی یافتن خوشبختی در زندگی و موفقیت خود تمرکز کنید.

روی روابط دیگر سرمایه گذاری کنید

مهم است که به یاد داشته باشید که روابط شما با افراد دیگر – دوستان، خانواده و غیره – برای شما نیز مهم است.

تحقیقات نشان داده است که در حالی که بزرگسالان مجرد تمایل به سلامت روان بدتری نسبت به همتایان خود در روابط عاشقانه دارند، آنها تمایل به سلامت روان بدتری نسبت به همتایان خود در روابط عاشقانه دارند. اما میزان حمایت اجتماعی که افراد احساس می کنند نقش مهمی در جبران آن دارد.

به عبارت دیگر احساس اینکه از حمایت اجتماعی زیادی از سوی افراد مهم زندگی خود برخوردار هستید، برای محافظت از سلامت روان شما مهم است.

بنابراین در حالی که شما مجرد هستید در عوض، روی تقویت آن روابط اجتماعی غیر عاشقانه تمرکز کنید. با دوستان برنامه ریزی کنید، حتی در صورت نیاز یک جلسه مجازی داشته باشید. از آنچه در مورد عزیزانتان می گذرد به روز باشید. چه در هفته چند بار با تلفن صحبت کنید و چه آنلاین.

ایجاد روابط اجتماعی جدید و پیدا کردن دوستان جدید نیز مفید است. به گروه آنلاین بپیوندید برای فعالیت هایی که برای شما مهم است داوطلب شوید. به یک باشگاه ورزشی محلی بپیوندید یا یک باشگاه کتاب باز کنید. در بسیاری از موارد، پرورش حمایت اجتماعی می تواند منجر به ملاقات های محبت آمیز با افرادی شود که به آنها اهمیت می دهید.

مزایای مجرد بودن را برجسته کنید

در حالی که بودن در یک رابطه مفید است تحقیقات همچنین نشان می دهد که مجرد بودن به تنهایی می تواند فواید زیادی به همراه داشته باشد. مثلا:

 • صرف زمان بیشتر برای یافتن رابطه مناسب این به این معنی است که احتمال بیشتری وجود دارد که شریک زندگی مناسب خود را پیدا کنید.
 • شما زمان بیشتری برای پیگیری اهدافی مانند تحصیل و توسعه شغلی سازنده دارید.
 • شما زمان بیشتری برای شناخت ترجیحات، نیازها و خطوط قرمز خود دارید. این در نهایت به شما کمک می کند تا یک شریک طولانی مدت بهتر انتخاب کنید.

با افراد جدید ملاقات کنید

حتی اگر هنوز آماده نیستید اما وقت گذاشتن برای ملاقات با افراد جدید ممکن است مفید باشد اپلیکیشن های دوستیابی آنلاین می توانند انتخاب خوبی باشند، اما دوستان نیز می توانند منبعی برای آشنایی های جدید باشند.

و اگر ملاقات حضوری یک گزینه نیست جلسات مجازی نیز گزینه خوبی هستند. قرار ملاقات ویدیویی آنلاین را در نظر بگیرید که در آن می‌توانید در حین لذت بردن از غذا یا سایر فعالیت‌ها با هم ملاقات کرده و چت کنید تا به شما کمک کند عشق جدید بالقوه پیدا کنید.

بسیاری از مردم احساس می کنند که جلسات مجازی می توانند مانند یخ شکن عمل کنند. وقتی از دور با هم ملاقات می کنید ممکن است متوجه شوید که کمتر عصبی هستید و بیشتر صحبت می کنید.

زندگی شاد

آخرین کلمه

زندگی یک مسابقه نیست و نیازی نیست که با سرعت خاصی به هیچ نقطه عطفی در زندگی برسید. شما می توانید بدون شریک عاشقانه زندگی غنی، رضایت بخش و شادی داشته باشید. اگر احساس می کنید آماده نیستید به کسی متعهد شوید، اشکالی ندارد.

بالاتر از همه به خود یادآوری کنید که ناز هستید. اگر تصمیم به ایجاد رابطه دارید افراد مجرد زیادی وجود دارند که علایق، اهداف و ارزش های شما را به اشتراک می گذارند.

منبع:

خیلی خوب

تقویم اندروید فارسی