5 قانون برچسب جدید برای استاندارد جدید


از زمان شروع بحران بهداشت جهانی ، که همه گیری کووید -19 بود ، مردم مجبور شدند در نحوه تعامل و اطراف خود چندین تغییر ایجاد کنند تا از امنیت خود و دیگران اطمینان حاصل شود.

اکنون ، بیش از یک سال بعد ، می توان با اطمینان گفت که اکثریت قریب به اتفاق جمعیت جهان سرانجام خود را با آنچه “عادی جدید” نامیده می شود وفق داده اند.

اما فقط به این دلیل که محدودیت ها کاهش یافته و زندگی در سراسر جهان به روال عادی باز می گردد ، به این معنی نیست که آنها واقعاً هستند. با توجه به ماهیت غیرقابل پیش بینی ویروس ، می توان با قاطعیت گفت که تعدیلاتی که مردم انجام داده اند احتمالاً باید در آینده قابل پیش بینی ادامه یابد. در پاسخ به واقعیت کنونی ، هنجارهای اجتماعی جدیدی پدید آمده است.

در اینجا برخی از آنها آمده است.

قوانین جدید استفاده از ماسک

اگرچه امروزه استفاده از ماسک تا حدودی آرام شده است ، اما هنوز دستورالعمل هایی برای اطمینان از ایمنی افراد واکسینه شده و غیر واکسینه شده وجود دارد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC).

بسیاری از شهرهای ایالات متحده ، مانند کالیفرنیا ، این دستورالعمل ها را پذیرفته اند و به ساکنان خود توصیه می کنند که در صورت امکان از روش های ماسک زدن پیروی کنند.

دستورالعمل های اخیر دیگر نیازی به افرادی که کاملاً واکسینه شده اند ، نمی گذارد که از ماسک استفاده کنند. با این حال ، هنوز سناریوها و مکانهای خاصی وجود دارد که استفاده از ماسک در آنها ضروری است. این شامل:

  • هنگام ورود به مراکز درمانی
  • هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار ، اتوبوس ، تاکسی ، وسایل نقلیه مشترک و هواپیما
  • هنگام اقامت در مراکز حمل و نقل مانند فرودگاه ها ، ایستگاه های قطار یا پایانه های اتوبوس
  • هنگام ماندن در خانه در مدارس و سایر امکانات جوانان
  • هنگام بازدید از امکانات اصلاحی محلی یا ایالتی

CDC هنوز توصیه می کند که همه افراد واکسینه نشده به استفاده از ماسک در محیط عمومی ادامه دهند ، به خصوص اگر داخل اتاق با افراد دیگر باشند. این به منظور جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس و همچنین جلوگیری از خطر عفونت است.

حتی به افراد واکسینه شده که از اماکنی مانند رستوران ها ، سینما یا فروشگاه های خرده فروشی دیدن می کنند ، هنوز هم توصیه می شود که از ماسک استفاده کنند ، اگر این به آنها در احساس امنیت کمک می کند. انتخاب ماسک ضد میکروبی صورت باید کمک کننده باشد.

ماسک آنتی باکتریال علاوه بر انجام کلیه عملکردهای یک ماسک صورت معمولی ، مانع از شکوفا شدن باکتری ها و ویروس های مضر بر روی سطح پارچه می شود.

سلام بدون تماس

از زمان شیوع این بیماری همه گیر ، مردم در تماس فیزیکی با دیگران بسیار مراقب بوده اند.

این امر منطقی است زیرا ویروس معمولاً از طریق قطرات تنفسی آلوده یا ذرات آئروسل که مستقیماً با چشم ، بینی یا دهان فرد تماس پیدا می کند ، پخش می شود. به همین دلیل ، سلام هایی که شامل لمس فیزیکی می شوند ، مانند دست دادن ، در آغوش گرفتن و بوسه ، دلسرد می شوند.

در عوض ، سلام های جایگزین – اگر غیر متعارف – محبوبیت بیشتری پیدا کرده باشد. به منظور سازگاری با استانداردهای جدید فاصله گرفتن از جامعه ، مردم در این جلسه از آرنج برای استقبال از دوستان و اعضای خانواده خود استفاده کردند. با این حال ، هنوز هم نیاز است که به شخص دیگری نزدیک شوید.

مایک مایر ، نویسنده کتاب ، اگر کمتر از 6 فوت با کسی فاصله داشته باشید ، احساس امنیت خواهید کرد آداب معاشرت ساده است، پیشنهاد می کند انواع دیگر سلام های بدون تماس را بپذیرید. او “درک و سلام” و “توقف ، افتادن و سر تکان دادن” را معرفی کرد.

مورد اول شامل بستن هر دو دست و قرار دادن آنها بر روی قلب است ، در حالی که دست دوم مستلزم این است که در حالی که با هر دو دست خود پشت سر خود را احوالپرسی می کنید ، کوچک و مودب به نظر برسید. هر دو روش باید به شما این امکان را بدهد که در عین اینکه می توانید مودبانه از آنها استقبال کنید ، فاصله راحتی با دیگران داشته باشید.

پذیرش و رد دعوتنامه

پس از بیش از یک سال محبوس شدن در داخل خانه ، بسیاری از مردم از بازگشت به دنیا و دیدار مجدد عزیزان خود هیجان زده هستند.

با این حال ، با توجه به رویدادهای اخیر ، مانند ظهور انواع جدید ویروس کرونا و موارد مثبت ، که هنوز در برخی مناطق بالا است ، اگر از برخی دعوت ها خودداری کنید ، در محدوده حقوق خود قرار خواهید گرفت.

برای رویدادهای بزرگ ، مانند عروسی هایی که در آن RSVP مورد نیاز است ، یک هنجار اجتماعی معمولی که شما را ملزم به شرکت می کند ممکن است به دلیل همه گیری موجه باشد. به جای شرکت ، می توانید هدیه ای را برای میزبان خود ارسال کنید تا از دست ندادن آن پشیمان شود.

به یاد داشته باشید: ایمنی و رفاه شما در این مواقع اولویت دارد. همانطور که قبلاً گفته شد ، این ایده خوبی است که از قبل پاسخ هایی را برای کاهش دعوت به جلسات جمعی آماده کنید.

به عنوان مثال ، گفتن “از دعوت شما متشکرم ، اما هنوز احساس آمادگی نمی کنم” مودبانه است ، اما هنوز از نظر اجتماعی قابل قبول است.

قوانین خانه برای مهمانان دعوت شده

با توجه به سطح جدیدی از استانداردهای بهداشتی که همه باید امروز تمرین کنند ، غیر معمول نخواهد بود که از مهمانان خود بخواهید هنگام بازدید از خانه از چند قانون ساده خانه پیروی کنند.

به عنوان مثال ، می توانید از بازدیدکنندگان بخواهید قبل از ورود به خانه کفش های خود را در آورند تا احتمال ابتلا به ویروس ها و باکتری ها به حداقل برسد. همچنین می توانید قبل از اینکه به آنها اجازه دهید هر چیزی را ضد عفونی کنند ، به آنها ضد عفونی کننده دست بدهید. هر دو قوانین داخلی معقولی هستند که رعایت آنها نباید سخت باشد.

آداب ارتباط مجازی

در اوج همه گیری ، بسیاری از دفاتر مجبور به تعطیلی شدند ، که مستلزم بزرگترین تغییر در کار از خانه ای بود که جهان تا به حال دیده است. یک سال بعد ، ممکن است دفاتر باز شوند ، اما دورکاری همچنان باقی خواهد ماند.

با این حال ، بسیاری از کارکنان هنوز در درک روش صحیح رفتار از طریق ویدئو کنفرانس مشکل دارند.

برای اجتناب از صحبت های مکرر افراد با یکدیگر ، بهتر است از همه بخواهید میکروفون های خود را در حالی که یک نفر در حال صحبت است ، خاموش کنند. و در حالی که بسیاری از مردم ترجیح می دهند صفحه نمایش آنها در حین تماس گروهی تاریک باشد ، این را می توان بی ادبانه تلقی کرد. با روشن کردن دوربین مانند دیگران در طول جلسه ، به سایر شرکت کنندگان اجازه دهید از محرک های بصری استفاده کنند.

بعید است که سازگاری با هنجار جدید آسان باشد و این هنجارهای جدید اجتماعی ممکن است به عنوان یک بار اضافی به نظر برسد. با این حال ، آنها به خاطر دارند که همه ما می توانیم در دنیایی امن تر و سالمتر به زندگی خود ادامه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید