5 علامت هشدار دهنده که نباید پنیر بخورید


حتی اگر همدیگر را دوست داشته باشیم پنیر بخور ممکن است با شما سازگار نباشد. آیا می دانستید که تقریباً 65 درصد از جمعیت پس از دوران نوزادی قادر به هضم لاکتوز نیستند؟ و حتی اگر عدم تحمل یا عدم تحمل لاکتوز دارید. بدن شما ممکن است به دلایل مختلفی پنیر را به خوبی هضم نکند. برای مثال، دکتر آماندا ساووسا اشاره می کند، ممکن است نسبت به کازئین یا پروتئین آب پنیر موجود در پنیر حساسیت یا عدم تحمل داشته باشید.

پنیر بخور

دکتر ادیبل کوینترو، متخصص تغذیه، می گوید که بدن ممکن است آنزیم های خاصی نداشته باشد. یا ممکن است مکانیسم های تحریک ایمنی به دلیل بیماری ها یا اختلالات دستگاه گوارش وجود داشته باشد.

به هر دلیلی اگر متوجه شدید که خوردن پنیر باعث عوارض جانبی ناخواسته می شود ممکن است زمان استراحت فرا رسیده باشد (می دانیم، گفتن کمی آسان تر از انجام دادن) خبر خوب این است که امروزه جایگزین های غیر لبنی زیادی وجود دارد.

Sausda می‌گوید: «همچنین می‌توانید پنیرهای طبیعی مانند چدار، کلبی، موزارلا و مونتری جک را امتحان کنید، که تقریباً بدون لاکتوز هستند. بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تنظیم کنید و ببینید چه احساسی برای شما دارد.»

متخصصان تغذیه می گویند برخی از مهم ترین علائم هشدار دهنده ای که باید از خوردن پنیر اجتناب کنید.

حساسیت به شیر

1. دهان شما متورم، گزگز یا خارش است.

اگرچه آلرژی به شیر گاو در کودکان خردسال بیشتر است، اما همچنین شایع ترین آلرژی غذایی در بزرگسالان است.

اگر خارش دارید مور مور یا تورم در زبان، گلو یا لب ها پس از خوردن پنیر شما ممکن است یک واکنش آلرژیک مانند این داشته باشید. این بدان معنی است که پروتئین موجود در پنیر به آنتی بادی های خاص متصل می شود و سیستم ایمنی بدن شما را تحریک می کند. سایر علائم بالقوه جدی تر حساسیت به شیر عبارتند از:

  • خس خس سینه
  • ریش
  • مشکل در تنفس

کوینترو می گوید این علائم می تواند تهدید کننده زندگی باشد و ممکن است نیاز به مراقبت فوری پزشکی داشته باشد.بلانکا گارسیا، متخصص تغذیه، پزشک، اغلب آنتی هیستامین ها را برای تسکین علائم آلرژی تجویز می کند.

2. نفخ یا باد شکم دارید.

اگر بعد از خوردن یک وعده غذایی پر از پنیر دچار سوء هاضمه مانند نفخ، سوء هاضمه یا اسهال هستید. Sosda گفت: این می تواند نشان دهنده عدم تحمل لاکتوز یا آلرژی باشد.

این علائم معمولا حدود 30 دقیقه تا دو ساعت پس از خوردن پنیر بروز می کنند.

درد شکم و اسهال از دیگر علائم هشداردهنده ای هستند که باید به آنها توجه کرد.به گفته گارسیا، این علائم ناشی از کمبود لاکتاز است. که به تجزیه لاکتوز موجود در محصولات شیر ​​کمک می کند

3. پوست شما مستعد آکنه است.

معلوم است که خوردن پیتزا ماکارونی و پنیر یا انواع پنیر ناتالی کومووا، متخصص تغذیه و تناسب اندام، می گوید که این می تواند در برخی افراد آکنه ایجاد کند.هورمون های موجود در شیر می توانند تولید سبوم را تحریک کنند. که منجر به چرب شدن پوست می شود منافذ مسدود شده و آکنه

بنابراین اگر پوست شما اخیراً این را تجربه کرده است و فکر می کنید ممکن است به رژیم غذایی شما مربوط باشد. سعی کنید از شر پنیر خلاص شوید. (و سایر محصولات لبنی) تا ببینید آیا پوست شما بهتر است یا خیر.

مشکلات پوستی مختلف مورد بحث قرار گرفت. شایان ذکر است که یک مطالعه در سال 2015 در مجله مطالعات تحصیلات تکمیلی نشان داد که برخی از بیماران مبتلا به عدم تحمل لاکتوز بعد از مصرف لبنیات، بثورات پوستی و اگزمای شدیدتری را گزارش کردند.

حساسیت به شیر

4. یبوست دارید.

به گفته گارسیا، محصولات لبنی می توانند باعث یبوست شوند.در واقع، یک مطالعه Nutrients در سال 2013 نشان داد که کودکان مبتلا به یبوست مزمن می توانند با جایگزینی شیر گاو با شیر سویا، علائم را کاهش دهند.

بخشی از دلیل اینکه پنیر می تواند از حرکات طبیعی روده جلوگیری کند این است که چربی بسیار بالایی دارد و فیبر بسیار کمی دارد.

5. شما با سوء هاضمه دست و پنجه نرم می کنید.

یک مطالعه کوچک در سال 2012 در مجله اطفال نشان داد که والدینی که شیر گاو را از رژیم غذایی کودک خود حذف کردند، متوجه کاهش علائم رفلاکس اسید شدند.

«اگر رفلاکس اسید یا عدم تحمل لاکتوز دارید. سوء هاضمه خفیف بعد از خوردن پنیر به خصوص در مقادیر زیاد کومووا می‌گوید که غیرمعمول نیست، که فقط به این دلیل نیست که لبنیات سرشار از چربی هستند. بلکه به این دلیل که اسفنکتر مری را شل می کند

بنابراین باعث می شود اسید بیشتری از معده شما به سمت بالا حرکت کند.

منبع:

این را بخور

تقویم فارسی اندروید