5 دلیل برای افزایش وزن در حین رژیم

شما به طور منظم ورزش می کنید و غذای سالم می خورید، اما همچنان وزن خود را افزایش می دهید. اشتباه چه می تواند باشد؟ اگر وضعیت شما اینطور است، می‌دانم که چقدر احساس ناامیدی می‌کنید، اما باید بدانید که عوامل مرتبط متعددی وجود دارد که به افزایش وزن کمک می‌کنند.

پنج عامل مهمی که می تواند مسئول باشد عبارتند از:

1. کمبود خواب: بدن شما برای عملکرد بهتر به خواب کافی نیاز دارد. وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، بدن شما استرس فیزیولوژیکی را تجربه می کند. در نتیجه بسیاری از مردم از غذا به عنوان مکانیزم مقابله استفاده می کنند. میان وعده آخر شب به معنای کالری اضافی است. تصور کنید چه اتفاقی می‌افتد وقتی کالری‌های اضافی را که برای یک ماه جمع‌آوری می‌کنید جمع کنید. خواب مهم است و شما باید هر شب حدود 8 ساعت بخوابید. چشمه زنان اختصاصی جوانی (HGH) شروعی عالی برای گرفتن آن Zzzzzzz است.

2. استرس: استرس بخشی از زندگی عادی است. اجتناب کامل از آن غیرواقعی است، با این حال، می توانید بهترین راه های مقابله با استرس را بیاموزید. بیشتر مردم برای کمک به کاهش استرس به سراغ غذا می روند. سوزان باورمن، دستیار مرکز UCLA برای تغذیه انسان، می‌گوید افرادی که استرس می‌خورند غذاهای غنی از کربوهیدرات را ترجیح می‌دهند، زیرا این غذاها باعث افزایش سروتونین شیمیایی مغز می‌شوند که اثر آرام‌بخشی دارد. او می‌گوید: «این تقریباً مانند خوددرمانی است. بوورمن تکنیک های آرام سازی و همچنین ورزش را برای کمک به سوزاندن کالری توصیه می کند. امروز به باشگاه ذهن و بدن ما بپیوندید و نکات و پیشنهادات برنامه غذایی و ورزش را دریافت کنید.

3. دارو: داروهای متعددی وجود دارند که باعث افزایش وزن می شوند. این داروها از طریق مکانیسم‌های مختلف از افزایش اشتها تا پیری در نحوه ذخیره‌سازی چربی باعث افزایش وزن می‌شوند. این داروها شامل موارد زیر است: الف. داروی ضد دیابت i. انسولین II تیازولیدین دیون ها – روزیگلیتازون، پیوگلیتازون iii. سولفونیل اوره ها ب. هورمون های استروئیدی i. کورتیکواستروئیدها ii. استروئیدهای بارداری ج. نمایندگی های متفرقه i. آنتی هیستامین ها – دیفن هیدرامین نایتول ii. مسدود کننده های آلفا آدرنرژیک – پرازوسین، دوکسازوسین، ترازوسین III. مسدود کننده های بتا آدرنرژیک – پروپانولول دی. داروهای ضد افسردگی i. داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای ii. مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) iii. مهارکننده های مونوآمین اکسیداز (MAOIs) iv. لیتیوم E. داروهای ضد روان پریشی f. داروهای ضد تشنج اگر مشکوک هستید که داروی شما ممکن است باعث افزایش وزن شما شود، باید در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید.

4. بیماری فعلی: تعدادی از شرایط پزشکی مرتبط با افزایش وزن وجود دارد. شایع ترین آن کم کاری تیروئید است – وضعیتی که به دلیل کمبود هورمون تیروئید باعث کاهش متابولیسم و ​​افزایش وزن می شود. چند مورد دیگر عبارتند از: الف. سندرم کوشینگ ب. افسردگی ج. دیابت نوع دوم د. سندرم تخمدان پلی کیستیک

5. یائسگی: زنان یائسه در درجه اول به دلیل از دست دادن استروژن وزن اضافه می کنند. استروژن به رسوب چربی در قسمت پایین بدن کمک می کند، اما زمانی که این هورمون را از دست می دهید، چربی بیشتر در وسط بخش رسوب می کند. وقتی زنان به یائسگی می رسند، معمولاً نسبت به دوران جوانی فعالیت بدنی کمتری دارند – عدم تحرک بدنی باعث افزایش وزن می شود. ترکیبی از ورزش و یک رژیم غذایی سالم و کنترل شده با کالری غنی از کلسیم و ویتامین D پاسخی برای شکست دادن افزایش وزن پس از یائسگی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خط تولید زنان اختصاصی، لطفاً به سایت DedicatedWoman.com مراجعه کنید: مکمل های نوآورانه تغذیه و عملکرد سلامتی که به طور خاص برای زنان ایجاد شده است.