3 میلیون احتکار در کشور وجود دارد/ امروز مشکلات شهر زادگاه ناشی از نقص در 9 سال گذشته است.


گروه اقتصادی – رجانیوز: علی خضریان، نماینده مردم تهران در مجلس و طراح طرح کنترل و ساماندهی اجاره بها صبح چهارشنبه در جلسه علنی مجلس در خصوص کنترل اجاره بها و طرح های شرکتی گفت: یکی از موضوعات بزرگ، شهرها به ویژه شهرها به ویژه تهران است. مردم شده اند و نیاز است که کنگره و مقامات به آن عمل کنند. بحث تنظیم اجاره بهای مسکن است.

وی افزود: این یکی از معضلاتی است که اگر امروز به دلیل کم ساخت و سازها و کمبودهایی که کشورمان درگیر آن است، حجم بالای مسکن در وزارت راه و توسعه برای ما مشکل ساز شده است. در 9 سال گذشته.”

نماینده مردم تهران در مجلس که به کمبودهای دولت قبل در حوزه مسکن پرداخته بود، گفت: قطعاً شاهد چنین وضعیتی در صورت تقاضا هستیم. یکی از موضوعاتی که در کنار این طرح در مجلس باید بررسی شود، اجرای تعهدات دولت از سوی وزارت راه و شهرسازی است، موضوعی که پس از گذشت یک سال هنوز شاهد آن نیستیم.

او ادامه داد: ارائه گزارش دقیق در این زمینه در کمیته تخصصی کمیسیون عمران برای آقای غازمی ضروری است. اما مورد دومی هم هست که سعی داریم در این پروژه از آن استفاده کنیم که املاک و مستغلات است و سیستم مسکن.» نکته اصلی در کنار عدم ساخت و ساز است خانه های ساخته شده به کالاهای سرمایه ای تبدیل نشدند. بلکه برای تامین خاک برای مصرف

خضریان تاکید می کند: وقتی در مجموعه خود با حدود 3 میلیون خانه مواجه هستیم، به این معناست که دولت نمی تواند توانمندی هایی را که در گذشته ساخته است، اعمال کند. که باید رعایت شود

وی ادامه داد: ما با مشاوران املاک بالایی در کشور مواجه هستیم که در حال افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در کشور هستند زیرا سود آنها مشمول افزایش قیمت‌ها در این حوزه می‌شود، بنابراین به دنبال این طرح بودیم. می خواست این دو را از هم جدا نگه دارد تا تعداد قراردادهای نوشته شده سودآور باشد، به عبارت دیگر، مشاوران املاک فقط به دنبال دو قرارداد در ماه نبودند. اما از تعداد زیادی قرارداد نیز سود می برد. در حالی که این حرکت همچنان رو به افزایش است و تلاش می کند عرضه و تقاضا را با قیمت های پایین پیوند دهد.

سخنگوی کمیته بند 90 کنگره به نکته دیگری که در این طرح به آن اشاره شده است، اشاره کرد: بستری که می‌توان در فضای مجازی ایجاد کرد تا از قابلیت‌های پلتفرم‌های جدید و شرکت‌های آگاه استفاده کند تا افراد فقط املاک را اجاره کنند. از طریق مشاوران املاک و مستغلات و نماینده املاک مبلغ واریز شده در این خصوص خارج از کنترل بوده و باید به هر نحوی اصلاح شود.

وی افزود: این طرح همچنین مشوق هایی را برای صاحبان خانه های منصف در نظر گرفته است، مانند ارائه تسهیلات بانکی بلندمدت و کم بهره برای بازسازی املاک خود و همچنین امکان مالیات برای کسانی که در این ملک سرمایه گذاری می کنند. نرخ نرمال» در نظر گرفته شد.

خضریان گفت: مجلس می تواند قانونی وضع کند که قیمت های مشخصی برای اجاره تعیین شود بنابراین در این طرح پیشنهاد شده است با دستگاه مالیاتی وارد این حوزه شود.

نماینده تهران در کنگره یازدهم در پایان تاکید کرد: طرح به صورت یک فوریتی ارائه شد. اما از آنجایی که کمیته های مربوطه هنوز تکمیل نشده است، پیشنهاد می کنیم تا اطلاع ثانوی بررسی های دوجانبه انجام شود. تایید شده در اینجا، برای خلاصه به کمیته مراجعه کنید.