3 دلیل برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست

ما به دندانپزشک مراجعه می کنیم تا سلامت دندان های خود را بررسی کنیم تا مطمئن شویم که نیازی به درمان نداریم و از بیماری در برابر عفونت جلوگیری می کنیم. ما گاهی اوقات تحت معاینات پزشکی قرار می گیریم تا مطمئن شویم بدنمان سالم است و به طور کامل کار می کند. چرا که نه از پوست خود مراقبت کنیم?

پیشگیری بهتر از درمان است

بسیاری از مردم فکر می کنند که وقتی جوان هستند، مجبور نیستند از پوست خود مراقبت کنند، زیرا تا زمانی که خیلی بزرگتر شوند، مهم نیست. اما روشی که در حال حاضر از پوست خود مراقبت می کنید در زندگی بعدی شما تأثیر زیادی خواهد گذاشت. اینکه پوست ما در مقابل آزمون زمان مقاومت می کند تا حدودی استعداد ژنتیکی است که همه ما به نوعی در آن هستیم، اما خطوط و چین و چروک ها را می توان با اطمینان از هیدراته شدن، نوشیدن مقدار زیادی آب و اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد کاهش داد.

آفتاب به ویژه مضر است و قرار گرفتن در معرض آن می تواند شما را در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار دهد. به یاد داشته باشید، شما هرگز برای محافظت از پوست خود آنقدر جوان نیستید. شما می توانید در سنین بالا از مزایای مراقبت از پوست خود لذت ببرید، تلاش اندکی که در جوانی برای پوست خود انجام داده اید، در بیرون ظاهر می شود.

مرطوب کننده و آب برای پوست شما

بسیار مهم است که روی یک مرطوب کننده خوب سرمایه گذاری کنید که مناسب نوع پوست شما باشد.

  • حتی پوست‌های چرب نیز باید به خوبی مرطوب باشند، زیرا پوست‌های خشک بسیار سریع‌تر و زودتر از افرادی که پوست فوق‌العاده‌ای چرب دارند، چین و چروک می‌شوند.

  • همچنین پوست خشک به احتمال زیاد به سرمای زمستان بسیار حساس است و می تواند پوست را ترک خورده، دردناک و ملتهب کند و منجر به سایر بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس.

  • پوست ترک خورده همچنین دارای پتانسیل نگهداری میکروب ها و باکتری هایی است که منجر به عفونت می شود.

همه ما اهمیت نوشیدن آب را می دانیم، این آب تمام سموم و مواد زائد را از پوست دفع می کند و آن را نرم، درخشان و جوان می کند. با این حال، ما نباید از پوست خود در قسمت بیرونی غافل شویم، برای حفظ خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری خود به مقدار مشخصی رطوبت نیاز دارد به همین دلیل استفاده از پاک کننده و مرطوب کننده بسیار مهم است.

تونر پوست برای از بین بردن ناخالصی ها و سفت کردن منافذ به خوبی عمل می کند، حتی اگر برخی از آنها می توانند روی پوست بسیار ساینده باشند، باید به قدری از آن استفاده کرد و نباید در اطراف دور چشم استفاده شود.

سبک زندگی سالم

اگر اتفاقاً از آکنه یا سایر بیماری های پوستی رنج می برید، درمان آکنه به ویژه در بدترین حالت آن ضروری است:

  • می تواند اسکارهای دائمی به جا بگذارد،

  • هایپر رنگدانه،

  • به درد و ناراحتی زیاد اشاره نکنیم.

گاهی اوقات تغذیه سالم و سبک زندگی برای از بین بردن برخی از بیماری ها و اختلالات پوستی کافی نیست. استرس نیز می تواند عامل مهمی باشد، اما مهم است که در مواقع لزوم کمک بخواهید تا مشکلات در جوانی قبل از پیشرفت برطرف شوند.