19 کشته و 20 زخمی در تروریسم زاهدان/ شناسایی و دستگیری تعدادی از اغتشاشگران/ فرمانده اطلاعات سیستان و ارتش بلوچستان کشته شدند.


گروه سیاسی رویال نیوز: ظهر جمعه صدای تیراندازی از خیابان رازی نزدیک مسجد اهل سنت و کلانتری زاهدان در 16 نقطه شنیده شد.

در این گزارش آمده است حداقل چند نفر کشته شدند. و ده ها نفر در این تیراندازی مجروح شدند و ماشین های آتش نشانی، اورژانس و بانک ها توسط گروه های مسلح به آتش کشیده شد.

لاستیک‌ها و مقداری زباله در میدان کشاورز، بازار مشترک و جمعه بازار، نانوایی نزدیک خیابان جام جم زاهدان به آتش کشیده شد که مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت.

شورای تامین استان سیستان و بلوچستان از مردم خواست به محل تجمع نزدیک نشوند و شایعات شبکه های ضد انقلاب را نادیده بگیرند.

مولوی عبدالحمید: مردم زاهدان آرامش خود را حفظ کنند

مولوی عبدالحمید امام از اهل سنت زاهدان ساعتی پیش در جمع خبرنگاران گفت: مردم عزیز زاهدان و استان، اتفاقات امروز بسیار تلخ و تاسف بار است. این حادثه برای شناسایی دست پشت پرده بررسی خواهد شد.

گفت: آرامش چیزی است که جامعه به آن نیاز دارد. در این موقعیت ما به همه مردم عزیز زاهدان و استان نیاز داریم که آرامش را حفظ کنند و از هرگونه تجاوزی پرهیز کنند زیرا استان کاملاً در حال سوختن است و هرگونه تحرکی در این زمان برای همگان مشکل ساز و لازمه آرامش خواهد بود.

امام اهل سنت زاهدان حفظ آرامش در شهر، استان و همه جا را لازم دانستند. برای بررسی جدی این موضوع تاکید کنید که مردم به شایعات توجه نکنند و این پیام من به شماست. این اعتقاد و خواسته من است. همه علما و اندیشمندان عزیز بدانند که باید این آرامش را حفظ کنیم.

مولوی عبدالحمید افزود: از مردم می‌خواهم در این شرایط تحریک نشوند و حرف‌های کسی را برای حفظ آرامش نپذیرند و این اتفاق را بررسی کنند تا مشخص شود این مشکلات کجاست.

وی افزود: بار دیگر تاکید می کنم آنچه اکنون به آن نیاز داریم آرامش و امنیت است. و این باید حفظ شود تا درست یا غلط تشخیص داده شود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان زاهدان در پایان خاطرنشان کرد: مراقب باشید دشمنان زیادی هستند که هدفشان سوء استفاده از شرایط بحرانی است و مراقب باشید به دشمنان قسم خورده فرصت ایجاد فشار در منطقه و ایجاد اخوت ندهند.

تعدادی از آشوبگران مسلح را دستگیر کنید.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در تشریح وقایع امروز زاهدان گفت: امروز عده ای از سربازان مسلح هنگام خروج از مسجد زاهدان شروع به تیراندازی به سمت نمازگزاران کردند و سپس به کلانتری 16 زاهدان حمله کردند. لوکیشن عکسبرداری که فورا پاسخ می دهد. ماموران به سرعت با موقعیت مقابله کردند و موفق شدند اوضاع را کنترل کنند.

سردار احمدی تعداد اغتشاشگران را به دلیل ازدحام جمعیت غیرقابل شمارش دانست و افزود: در جریان این اتفاقات تعدادی از ساکنان این منطقه کشته و زخمی شدند.

وی ادامه داد، اغتشاشگران بعداً به دو کلانتری دیگر حمله کردند، اما بیشترین خسارت به کلانتری 16 وارد شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تحقیقات در خصوص این حادثه ادامه دارد، گفت: تعدادی شرور مسلح شناسایی و دستگیر شدند.

سردار احمدی در پایان گفت: شرایط اکنون آرام شده است و بزرگان و علما بسیار همکاری می کنند. ما از همه خیرین دعوت می کنیم تا تجهیزات حفاظتی و همچنین نیروی انتظامی و پرسنل را در اختیار داشته باشند.

مجرمان مسلح قصد تصرف کلانتری زاهدان را دارند.

ابوذر نخعی فرماندار زاهدان در جمع خبرنگاران گفت: امروز فردی با حمله و تیراندازی به کلانتری 16 قصد تصرف کلانتری را داشت که با واکنش نیروهای امنیتی مواجه شد و ناکام ماند.

وی افزود: این افراد در صدد تخریب اموال عمومی نیز هستند. ساختمان ها و بانک های دولتی که با نیروهای امنیتی مواجه می شوند.

فرماندار زاهدان در این باره اظهار داشت شماری از غیرنظامیان و نیروهای نظامی کشته و زخمی شدند. و خاطرنشان کرد که وضعیت شهر اکنون در آرامش است. علما و کشیشان نیز در این منطقه موقعیت خوبی داشتند و مردم را به آرامش دعوت می کردند.

حملات تروریستی در زاهدان 19 نفر کشته و 20 نفر زخمی شدند.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز از کشته شدن 19 نفر و زخمی شدن 20 نفر در جریان حملات تروریستی امروز خبر داد.

مدرس کابلی تاکید کرد: تلاش نیروهای پلیس و امنیتی تا دستگیری آخرین فرد درگیر در این حادثه تروریستی ادامه خواهد داشت.

فرمانده اطلاعات ارتش سیستان و بلوچستان شکنجه شد.

چند ساعت قبل در درگیری تروریست ها و معارضان با ماموران امنیتی و انتظامی در زاهدان و نزدیک مسجد مکه مکرمه، سرهنگ سید علی موسوی فرمانده اطلاعات سیستان و ارتش بلوچستان از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

پس از تیراندازی به بیمارستان زاهدان منتقل شد. اما او دقایقی پیش درگذشت.

روز شنبه تمامی مدارس زاهدان تعطیل است.

روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در اطلاعیه ای اعلام کرد کلیه مدارس زاهدان، نصرت آباد و کورین در روز شنبه در کلیه کلاس های صبح و عصر تعطیل است.

در این اطلاعیه، علت تعطیلی، نگرانی والدین از حوادث روز زاهدان اعلام شده است.

انتهای پیام/