17 دستور پخت ماکارونی وگان خوشمزه


حتی دوستداران گوشت و پنیر هم به این دستور العمل های ماکارونی وگان دل می بندند! آنها شامل ریف های رضایت بخش و خوشمزه روی فتوچین آلفردو، لازانیا و موارد دیگر هستند.


دستور العمل های ماکارونی وگان


زمانی که من در حال و هوای غذای راحت هستم (که در این زمان از سال مانند … همیشه است)، یکی از این دستور العمل های ماکارونی وگان همیشه مورد توجه قرار می گیرد. مطمئناً، آنها بدون گوشت، پنیر یا خامه درست می‌شوند، اما همچنان هر آنچه را که از یک کاسه بزرگ ماکارونی می‌خواهید ارائه می‌کنند. طعم های تند، جویدنی، نودل آل دنته، شاید سس خامه ای یا مارینارای تند. حتی جک، عاشق گوشت و پنیر ساکن ما، برای چند ثانیه – حتی یک سوم – از این دستور العمل های ماکارونی وگان برمی گردد.

بنابراین دفعه بعد که هوس چیزی راحت و خوشمزه می‌کنید، دستور العمل‌های زیر را بررسی کنید! آنها شامل بسیاری از غذاهای ماکارونی وگان هستند که سریع، آسان و مناسب برای شب‌های شلوغ هفته هستند و تعدادی که زمان بیشتری می‌برند، آنها را برای پخت و پز آخر هفته یا مناسبت‌های خاص ایده‌آل می‌کند. برخی خامه ای، برخی دلچسب و برخی دیگر سرزنده و تازه هستند. امیدوارم یکی (یا چند) مورد علاقه خود را پیدا کنید!

دستور العمل های ماکارونی خامه ای وگان

چه کسی می گوید برای تهیه یک ماکارونی غنی و خامه ای به لبنیات نیاز دارید؟ در این دستور العمل های ماکارونی وگان، مواد گیاهی مانند بادام هندی، گل کلم و کدو حلوایی با سس های ماکارونی صاف و مخملی ترکیب می شوند.


فتوچین آلفردو وگان


وگان فتوچین آلفردو
بادام هندی، گل کلم و مقداری آب پاستا به این سس گیاهی آلفردو بافت خامه ای می دهد. آن را برای یک شام معمولی شب‌های هفته درست کنید، یا آن را با شراب مورد علاقه‌تان برای یک قرار شبانه کلاسیک همراه کنید.


پاستا خامه ای پومودورو - دستور العمل های ماکارونی وگان


پاستا خامه ای پومودورو
برای پاک کردن سس های سرگردان در بشقاب خود، این پاستا را با نان خرد شده سرو کنید. بسیار خامه ای و خوش طعم است – نمی خواهید یک لقمه را از دست بدهید!


تالیاتل با مارچوبه و نخود - دستور العمل های ماکارونی وگان


تالیاتل با مارچوبه و نخود فرنگی
این دستور غذا کاملاً مرز بین آرامش و تازه را طی می کند. پاستا را با سس خامه ای بادام هندی سبک و سبزیجات بهاری مانند مارچوبه و نخود فرنگی می ریزم. سپس کل ظرف را با دوش سبزی تازه تزئین می کنم. توجه داشته باشید: برای حفظ این دستور غذایی گیاهی باید از ماکارونی بدون تخم مرغ استفاده کنید.


پاستا کدو حلوایی خامه ای


پاستا کدو حلوایی خامه ای
این ماکارونی وگان ممکن است شبیه مک و پنیر باشد، اما طعم آن کاملاً شبیه چیز دیگری است. کدو حلوایی تفت داده شده، سیر تفت داده شده، موسیر و مریم گلی تازه سس را با طعم شیرین و خوش طعم پر می کنند.


فتوچین خام وگان


فتوکسین خامه ای میسو کلم بروکسل، صفحه 65 کتاب آشپزی عشق و لیموها
خمیر میسو سفید عنصر ستاره ای در این فتوچین گیاهی آرامش بخش است. بدون کمک هیچ گونه مخمر لبنی یا تغذیه ای، طعم اومامی را به سس خامه ای اضافه می کند.


پاپاردل ذرت شیرین خامه ای - دستور العمل های ماکارونی وگان


پاپاردل ذرت شیرین خامه ای، صفحه 167 عشق و لیمو هر روز
من مشتاق ذرت شیرین تابستانی هستم و این پاستا خوش طعم یکی از روش های مورد علاقه من برای خوردن آن است. من مقداری دانه ذرت را با سس خامه‌ای، شیرین و دودی مخلوط می‌کنم و بقیه را با پاستا برای کرانچ می‌ریزم. توجه: برای تهیه این دستور غذای گیاهی به دنبال پاستا بدون تخم مرغ باشید.

همه چیز درباره گیاهان

گیاهانی مانند ریحان، جعفری و نعناع این دستور العمل های ماکارونی وگان را با طعم تازه ای بسته بندی می کنند.


پاستا وگان پستو


پاستا آسان پستو
در حالی که ماکارونی پخته می شود، یک دسته از پستوی گیاهی را هم بزنید، و شام در کمتر از 30 دقیقه آماده می شود.


Spaghetti aglio e olio - دستور العمل های ماکارونی وگان


اسپاگتی Aglio e Olio
این دستور غذای آشپزی پسند یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های چرخش شب‌های هفته ما است. مواد ساده ای مانند جعفری، سیر، روغن زیتون و تکه های فلفل قرمز طعم غنی آن را ایجاد می کنند. آن را با پارمزان سریع وگان من بپاشید تا روی آن را بگیرد.

ماکارونی بهار تره و لیمو، صفحه 185 کتاب آشپزی عشق و لیموها
برای من، این دستور غذا اصل فصل بهار است. تربچه، تره فرنگی و ریحان تازه آن را با صورتی و سبز زیبا پر می کنند و پستوی نعناع و نخود طعم تازه و آجیلی را به آن اضافه می کند. آن را با پوست لیمو تزیین کنید تا پایانی روشن داشته باشد.

دستور پخت ماکارونی وگان

صدف و لازانیا پر شده بدون پنیر؟ بله، ممکن است… و به همان اندازه خوشمزه است.


رول آپ لازانیا کلم پیچ و سیب زمینی شیرین


رول آپ لازانیا کلم پیچ و سیب زمینی شیرین، صفحه 197 عشق و لیمو هر روز
لازانیا بسیار سرگرم کننده تر شد! من این رول‌آپ‌های دوست‌داشتنی را با یک توفوی خامه‌ای «ریکوتا»، سیب‌زمینی شیرین سوخاری، کلم پیچ بخارپز، و مریم گلی خاکی پر می‌کنم. آغشته به سس گوجه‌فرنگی، آرامش‌بخش، طعم‌دهنده و برای شما هم خوب هستند!


پوسته های پر شده با کدو حلوایی


پوسته های پر شده با کدو حلوایی
من این پوسته های دنج پر شده را با اسفناج و توفو ریکوتا، کدو حلوایی کاراملی شده و کرم بادام هندی لیمویی پر می کنم. خوانندگان در مورد این دستور غذا خوشحال هستند. آن را امتحان کنید تا ببینید چرا!

ریف های وگان در مک و پنیر

تمام خانواده برای این دستور العمل های ماکارونی وگان “پنیر” دیوانه خواهند شد!


ماک و پنیر وگان


وگان مک و پنیر
اگر بخواهید این ماکارونی وگان “چشمی” را بچشید، هرگز حدس نمی زنید که کاملاً بدون لبنیات است! به اندازه پنیر مک و پنیر کلاسیک خامه ای و ارزشمند است، اما با مواد گیاهی مانند سیب زمینی شیرین، بادام هندی و مخمرهای مغذی درست شده است.


دستور تهیه پاستا خامه ای وگان


پاستا خامه ای وگان
لوبیا سفید – نه بادام هندی (یا، می دانید، پنیر) – سس خامه ای این پاستا را ایجاد می کند که پروتئین گیاهی خوبی به آن می دهد. آب لیمو، مخمر مغذی و پودر پیاز طعم روشن و خوش طعم آن را کامل می کند.

دستور العمل های ماکارونی وگان “گوشتی”.

رشته فرنگی خود را با توپ های سبزیجات دلچسب یا یک راگوی رضایت بخش دوست دارید؟ این دستور العمل های ماکارونی وگان برای شما مناسب است.


اسپاگتی و کوفته های گیاهی


اسپاگتی و کوفته با پایه گیاهی
من دو گزینه کوفته گیاهی برای شما دارم! آنها را با گوشت چرخ کرده گیاهی مورد علاقه خود درست کنید یا به جای آن از مخلوط برنج قهوه ای، لوبیا سیاه و قارچ استفاده کنید. هر دو نسخه در این دستور پخت ماکارونی راحت و خانگی فوق العاده هستند.


Orecchiette با سوسیس گیاهی و کلم بروکلی راب


Orecchiette با کلم بروکلی Rabe
سوسیس گیاهی، گوجه‌فرنگی خشک شده و پیاز کاراملی‌شده به این ماکارونی وگان دلچسب، طعمی لذیذ و غنی می‌افزایند.


پوتانسکا رشته فرنگی کدو سبز


پوتانسکا رشته فرنگی کدو سبز، صفحه 177 عشق و لیمو هر روز
من با توپ های سبزیجات در این دستور وسواس دارم! تهیه شده با کینوا، گردو، گیاهان تازه و هوموس، دلچسب، خوش طعم و سرشار از پروتئین گیاهی هستند. آنها این ماکارونی سبک و روشن وگان را به یک وعده غذایی قابل توجه تبدیل می کنند.


اسپاگتی بولونیزی وگان


بلونز اسپاگتی
ترکیبی از عدس، قارچ، و گردو برای گوشت در این نسخه گیاهی از یک بولونی کلاسیک استفاده می شود.

طرز تهیه پاستا وگان: پومودورو پاستا خامه ای

زمان آماده سازی: 20 دقیقه

زمان پخت: 20 دقیقه

زمان کل: 40 دقیقه

خدمت 4

این پاستای خامه ای پومودورو یکی از دستور العمل های ماکارونی وگان مورد علاقه ما است!

سس گوجه فرنگی خامه ای

 • 1/2 دستور آشپزی سس مارینارا
 • ¼ فنجان بادام زمینی
 • ½ . رب گوجه فرنگی
 • ¼ فنجان اب
 • ¼ فنجان آب ماکارونی
 • ¼ تا ½ تست نمک دریا

برای پاستا

 • 10 اونس ریگاتونی
 • روغن زیتون اضافی، برای نم نم نم باران
 • 2 کدو سبز متوسط، به نیمه ماه های نازک بریده شده است
 • 2 قاشق غذاخوری برگ آویشن تازه
 • 2 (14 اونس) قوطی گوجه گیلاسی، آبکش شده (یا 1 پیمانه گوجه گیلاسی تازه)
 • 6 فنجان ها اسفناج یا مخلوط اسفناج و آرگولا
 • ¼ فنجان جعفری خرد شده یا ریحان ورقه شده
 • نمک دریا و فلفل سیاه تازه آسیاب شده
 • سس را درست کنید: مارینارا را با بادام هندی، رب گوجه فرنگی، نمک و ¼ فنجان آب در مخلوط کن بریزید. مخلوط کنید تا یکدست شود. آن را کنار بگذارید تا آماده استفاده شود. قبل از سرو، ¼ فنجان آب گرم پخت ماکارونی را با هم مخلوط کنید تا شل شود تا به خوبی روی ماکارونی را بپوشاند.

 • پاستا را طبق دستور بسته یا تا زمانی که آل دنته شود، در یک قابلمه بزرگ با آب جوش نمک بپزید.

 • در حین پختن پاستا، مقدار زیادی روغن زیتون را در یک تابه نچسب روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. کدو سبز، آویشن و مقدار زیادی نمک و فلفل را اضافه کنید. تفت دهید، هر از گاهی هم بزنید تا کمی قهوه ای شود، حدود 3 دقیقه. گوجه‌فرنگی‌ها را اضافه کنید، حرارت را کم کنید و 2 تا 3 دقیقه دیگر یا تا زمانی که گرم شود بپزید (اگر از گوجه‌فرنگی تازه استفاده می‌کنید، تا زمانی که گوجه‌ها نرم شوند، بپزید). اسفناج را اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا پژمرده شود. با نمک و فلفل بیشتر مزه دار کنید.

 • پاستا را داخل کاسه‌های جداگانه بریزید، اسکوپ‌های سس خامه‌ای را به آن اضافه کنید و روی آن را بریزید. سبزیجات را بین کاسه ها تقسیم کنید و روی آن را با جعفری و یا ریحان بریزید. مزه دار کنید و سرو کنید.