15 دستور العمل برای سس سالاد سالم


این دستور العمل های سس سالاد سالم، تازه، خوشمزه و آسان هستند. فقط یکی را امتحان کنید، دیگر هرگز به سراغ چیزهای خریداری شده از فروشگاه نخواهید رفت!

ساده ترین توصیه من برای هر کسی که می خواهد سبزیجات بیشتری بخورد – و از آن لذت ببرید! برای شروع درست کردن یک سس سالاد سالم در خانه. تهیه شده با روغن زیتون فوق بکر، روغن آووکادو یا ماست یونانی، مغذی تر از هر سس بسته بندی شده ای است که در فروشگاه پیدا می کنید. اما این همه چیز نیست – طعم بهتری نیز خواهد داشت.

برخلاف بسیاری از سس‌های خریداری شده در فروشگاه، سس‌های سالاد خانگی سالم برای نگهداری ماه‌ها طراحی نشده‌اند. این بدان معناست که می توان آن را با مواد تازه مانند سبزی، سیر و آووکادو درست کرد. آنها ممکن است هفته ها در قفسه های سوپرمارکت دوام نیاورند، اما طعم و مزه (و مواد مغذی!) را به ماریناد خانگی شما اضافه می کنند. سعی کنید یکی درست کنید – فکر می کنم متوجه خواهید شد که سالاد هرگز آنقدر مزه نداشته است!

وینیگرت اولیه

ترک خوردن روغن و سرکه! این سرکه های آسان در عرض چند دقیقه به هم می رسند.


سرکه لیمو - دستور العمل های سس سالاد سالم


سرکه لیمو
دستور تهیه سس سالاد سالم مورد علاقه من! آن را با یک سالاد سبز ساده بریزید یا روی سبزیجات پخته شده مانند مارچوبه کبابی یا چغندر کبابی بپاشید.


سس سالاد یونانی سالم


سس سالاد یونانی
من همیشه در تابستان این سرکه خوشمزه را در دست دارم. من دوست دارم آن را با غذاهای پیک نیک تابستانی مانند سالاد یونانی کلاسیک، سالاد ایتالیایی خرد شده و سبزیجات کبابی ترکیب کنم.


وینگرت بالزامیک خانگی


سرکه بازامیک
اگر یک بطری سرکه بالزامیک در کمد خود نگه دارید، دلیلی ندارد که نتوانید در خانه سرکه بالزامیک درست کنید. در کمتر از 5 دقیقه جمع می شود و به مدت یک هفته در یخچال نگهداری می شود.


دستور تهیه سس سالم ایتالیایی


چاشنی خانگی ایتالیایی
جعفری، پونه کوهی و آویشن طعم تازه ای به این وینیگرت با طراوت می بخشند.


سرکه سیب - دستور العمل های سس سالاد سالم


سس سرکه سیب
من به خصوص این سس سالاد سالم را با محصولات پاییز و زمستان دوست دارم. روی آن را با سبزیجات برشته رنگارنگ، کدو حلوایی زمستانی کاراملی، کلم بروکسل یا سالاد گندم-توت پر کنید.

دستور العمل های سس سالاد دلچسب و سالم

آیا سالاد سزار کلاسیک را دوست دارید یا سینی سبزیجات و مزرعه را؟ این دستور العمل های سس سالاد سالم برای شما بهترین است.


طرز تهیه سس سالاد سزار ماست یونانی


سس سزار خانگی
پانسمان سزار خانگی سالم تر از نوع سنتی است و همچنین سختی کمتری دارد. به لطف پایه ماست یونانی خامه ای آن، هم زدن آن سریع و آسان است.


مزرعه وگان - دستور العمل های سس سالاد سالم


سس رنچ وگان
بادام هندی مخلوط یک پایه خامه ای برای این سس ایجاد می کند. اگر نمی دانستید که بدون لبنیات است، هرگز آن را از روی طعم آن حدس نمی زدید. آن را به عنوان نرم و تند به عنوان چیز واقعی است!


سس Chipotle Ranch


سس Chipotle Ranch
ترکیبی از سس چیپوتل مورد علاقه من و مزرعه کلاسیک. آن را روی سالاد تاکو بپاشید یا آن را به عنوان سس آغشته به سیب زمینی سرخ کرده سرو کنید.

سس سالاد سالم برای دوستداران گیاهان

دفعه بعد که باقی مانده گیاهان را در یخچال آویزان کردید، اجازه ندهید هدر بروند! از طرف دیگر، آنها را با یکی از این سالادهای تازه و سالم مخلوط کنید.


سس خدایان سبز - طرز تهیه سس سالاد سالم


چاشنی الهه سبز
این سس سالاد انعطاف پذیر با انواع گیاهان تازه به خوبی کار می کند. هر چیزی را که در دست دارید پرتاب کنید!


سس گشنیز و لیمو 3 بسته


سس گشنیز و لیمو
این سس سالاد را می توانید به سه روش درست کنید. آن را با یک وینیگرت پر جنب و جوش مخلوط کنید یا با اضافه کردن آووکادو یا ماست یونانی آن را خامه ای کنید. هر سه نسخه برای سالاد تاکو (و تاکو!) و به عنوان سس غوطه وری برای بوریتو و کوزادیلا عالی هستند.


سس آووکادو - دستور العمل های سس سالاد سالم


سس آووکادو
به لطف آووکادو، این سس صاف، خامه ای و پر از چربی های سالم است. من دوست دارم آن را با شوید درست کنم تا طعمی تازه و لذیذ داشته باشد، اما ریحان یا نعناع در اینجا هم خوب کار می کنند.

سس سالاد سالم با تاهین

تاهینی یکی از مواد مورد علاقه من برای استفاده در دستور العمل های سس سالاد سالم است. بافت خامه ای سبک و طعم غلیظی به آن می دهد. علاوه بر این، به راحتی با مواد دیگر هم زده می شود. بدون نیاز به میکسر!


دستور تهیه سس تاهینی سالم


سس تاهینی
این سس ترش برای در دست داشتن در یخچال عالی است. روی انواع سالاد و سبزیجات برشته عالی است. من هم دوست دارم آن را در رول های فلافل خانگی بپاشم!


سس کنجد و زنجبیل


سس کنجد و زنجبیل
من میتونم این سس رو با قاشق بخورم! آجیلی و با طراوت، لایه ای مقاومت ناپذیر برای سالادها و غذاهاست.

دستور العمل های سس شیرین و خوش طعم

برخلاف همتایان خریداری شده در فروشگاه، این سس‌های شیرین و خوش طعم سرشار از شکر اضافی نیستند. در عوض، من به طور طبیعی آن را با کمی عسل شیرین می کنم.


طعم خردل عسلی


طعم خردل عسلی
خوانندگان این دستور تهیه سس سالاد سالم را دوست دارند و فهمیدن دلیل آن سخت نیست. شیرین، با طراوت، کمی خامه ای است و با 7 ماده ضروری ساخته شده است. آن را روی این سالاد لوبیا سبز یا به عنوان سس برای سیب زمینی سرخ کرده امتحان کنید.


سرکه چیپوتل با عسل - دستور العمل های سس سالاد سالم


سرکه عسل چیپوتل
این وینگرت شیرین و دودی به عنوان سس سالاد تاکو عالی عمل می کند. من آن را روی سیب زمینی شیرین برشته و برشته نیز دوست دارم.

15 دستور العمل برای سس سالاد سالم

زمان آماده سازی: 5 دقیق

زمان کل: 5 دقیق

خدمت 4 (1 فنجان درست می کند)

سس لیمو گشنیز یکی از دستور العمل های سس سالاد سالم مورد علاقه ما است!

  • 2 فنجان ها گشنیز تازه
  • 1 میخک و سیر
  • ¼ فنجان لیموناد
  • 2 قاشق های کوچک شربت افرا یا عسل
  • ½ قاشق کوچک گشنیز آسیاب شده
  • ½ قاشق کوچک نمک دریا
  • ½ فنجان روغن زیتون اضافی

آن را خامه ای کنید (اختیاری):

  • 1 آووکادو یا ½ فنجان ماست یونانی پرچرب
  • در غذاساز، گشنیز، سیر، آب لیمو، شربت افرا، گشنیز و نمک را بریزید و با همزن بزنید. با چرخاندن تیغه، روغن زیتون را در آن بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود.

  • آن را خامه ای (اختیاری) کنید – با 1 آووکادو یا 14 فنجان ماست یونانی پرچرب مخلوط کنید.