10 روز دیگر نیمی از مرغ وارد بازار می شود.


مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: طی 10 روز آینده جوجه های نیم ارز وارد بازار می شود.

به گزارش رجانیوز به نقل از صدا و سیما حبیب اسدالله نژاد با اشاره به اینکه طی 10 روز آینده جوجه های نیم ارزی وارد بازار می شود، گفت: با این شرایط هزینه تولید هر کیلوگرم مرغ زنده نزدیک به 50 هزار تومان است. که 60 درصد با نرخ فعلی بازار فاصله دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت مرغ زنده 30 هزار تومان است، گفت: اگر قیمت بازار واقعی نباشد، تولیدکنندگان ضرر خواهند کرد و تولید مرغ داخلی آسیب جدی خواهد دید.»

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، تسهیلات این بانک برای ارائه به تولیدکنندگان پس از حذف 4200 تومانی و اصلاحات یارانه ای را 30 درصد از هزینه تولید را به خود اختصاص داد و افزود: ورود نیمی از ارز از پایان سال آینده. هفته شرط تولید اقتصادی نیست و برای تولیدکنندگان ضرر دارد. این تسهیلات بدون پشتوانه بوده و تنها برای جبران ضرر و زیان و بدهکار شدن مرغداران به سیستم بانکی قابل استفاده است.

اسدالله نژاد تصریح کرد: علاوه بر این، پرداخت تسهیلات نیز زیر سوال نرود. و بدهی قبلی معلق شد. اما وزارت جهاد کشاورزی و بانک به تعهدات خود در این زمینه عمل نکردند. بنابراین، تولید کننده نیاز دارد تسهیلات بعدی.» سازنده قادر به دریافت این تسهیلات نیست.