❤️ فال قهوه امروز، حال و هوای عاشقانه [سریع و آنلاین!]طالع بینی عشق قهوه امروز
طالع بینی عشق قهوه امروز

عشق واقعی چیست و چیست؟

بخش عشق حقیقی قرن هاست که مورد بحث بوده است. بدبین ها تمایل دارند قسم بخورند که وجود ندارد. در حالی که رمانتیک ها معتقدند که همه باید برای یافتن عشق واقعی خود تلاش کنند.

زیرا علم ثابت کرده است که عشق واقعی فقط وجود ندارد. اما می تواند یک عمر دوام بیاورد بنابراین تصمیم گرفتیم به مؤلفه‌های روان‌شناختی که باعث شکوفایی یا شکست عشق می‌شود، نگاهی بیندازیم.

بیایید با تعریف عشق واقعی شروع کنیم:

عشق واقعی چیست؟

به گفته دکتر لیزا فایرستون، نویسنده مشترک عشق و رابطه جنسی در روابط صمیمی، عشق یک فعل است.

عشق پویا است و برای رشد نیاز به عمل دارد. ما اغلب وقت خود را صرف نگرانی در مورد اینکه همسرمان در مورد ما چه احساسی دارد می گذرانیم. یا اینکه رابطه ما در بیرون چگونه خواهد بود

اگرچه دوست داشتن دیگران حس خوبی دارد. اما هر یک از ما فقط می توانیم احساس عشق به او را احساس کنیم. این احساسات او نسبت به ما نیست.

برای برقراری ارتباط و حفظ آن احساسات در درون ما باید عشق را نشان دهیم در غیر این صورت، ممکن است در نهایت به یک دنیای فانتزی برسیم.»

ممکن است گاهی اوقات احساس ناامیدی کنید. اما شما باید این واقعیت را بپذیرید که مردم تنها رابطه واقعی که می توانیم کنترل کنیم خودمان هستیم! ما مسئول نیمی از قدرت عشق هستیم.

بنابراین می توانیم رفتارهایی را انتخاب کنیم که صمیمیت ما را از بین ببرد. یا برای نشان دادن احساسات عاشقانه اقدام کنید شفقت، محبت، احترام و مهربانی

تصمیم دوم را آگاهانه و مستمر اتخاذ کند توجه به ویژگی هایی مهم و ارزشمند است که دکتر. رابرت و لیزا Firestone در یک مطالعه 30 ساله روی زوج های متاهل پیدا شد.به این ویژگی ها توجه کنید:

1. عدم حمایت و گشودن به پیشنهادات

برای حفظ صمیمیت زوج ها باید باز باشند و یکدیگر را بپذیرند. این بدان معناست که مایل باشید به بازخورد یکدیگر گوش دهید بدون اینکه حالت تدافعی یا دلسردی داشته باشید.

دکتر لیزا فایرستون به زوج ها توصیه می کند که در صحبت های همسرشان به دنبال حقیقت باشند. این واقعیت می تواند سرنخ های مهمی در مورد رفتاری ارائه دهد که ممکن است ناآگاهانه شریک زندگی ما را از ما دور کند.

2. پذیرای تجربیات جدید باشید

روابط زمانی شکوفا می شود که هر دو طرف سرزنده، باز و پذیرای تجربیات جدید باشند.

لازم نیست همه چیز را دوست داشته باشیم و در آن شرکت کنیم. اما به اشتراک گذاری فعالیت های جدید بازدید از مکان های جدید و شکستن روال ها باعث زنده شدن رابطه ما می شود.

3. صادق باشید، فریبکار و تکراری نباشید.

صداقت یکی از اولین درس هاست. که به بسیاری از ما از دوران کودکی آموزش داده شده است. رابطه ما ممکن است پر از فریب باشد.

وقتی به شریک زندگی خود بی وفایی می کنیم ما برای اینکه با شریک عاشقانه خود احساس راحتی کنیم به او، روابطمان و خودمان آسیب زیادی وارد می کنیم. ما باید به او اعتماد کنیم و این کار فقط با صداقت امکان پذیر است.

4. به مرزها، اولویت ها و اهداف دیگران احترام بگذارید.

برای جلوگیری از روابط خیالی باید دید طرف مقابل از خودمان جداست. این به معنای احترام به او به عنوان یک فرد منحصر به فرد و مستقل است.

زوج ها اغلب تمایل دارند که نقش های خاصی را برای خود بر عهده بگیرند یا بر اساس قدرت های خود عمل کنند. ممکن است به یکدیگر بگوییم که چه کاری انجام دهیم یا چگونه رفتار کنیم.

یا ممکن است یک مکالمه محدود داشته باشیم که در این صورت فقط از جذابیت آنها کاسته ایم!

5. عشق جسمی و میل جنسی در مقابل کمبود عشق و میل جنسی ناکافی.

عشق بخش مهمی از نشان دادن عشق است. وقتی عاشق نباشیم، روابط را از بین می بریم. این شعله عشق بین ما و معشوقمان را ملایم می کند.

رابطه جنسی می تواند عادی یا غیرشخصی شود. در نتیجه، هر دو طرف احساس دوری و نارضایتی می کنند.

زنده نگه داشتن عشق به معنای ارتباط با بخشی از خودمان است که نیاز به تماس فیزیکی دارد و مایل به دادن و دریافت عشق است.

6. درک متقابل به جای سوء تفاهم

ما به راحتی می توانیم کلمات و رفتار شریک عاطفی خود را تعبیر یا تفسیر کنیم. همچنین آسان است که بدون نگاه کردن به چیزها در دیدگاه خود گیر کنید. از دیدگاه دیگران نیز.

ما همیشه دو انسان متفاوت با دو ذهن مستقل خواهیم بود. بنابراین ما همیشه دیدگاه یکسانی نداریم، با این حال، مهم است که واقعاً سعی کنید شریک زندگی خود را درک کنید.

وقتی احساس می کرد دیده می شود و درک می شود او تمایل دارد دیدگاه ما را نرم کند و بپذیرد.

7. رفتار غیر قابل کنترل و غیر تهدید کننده به جای رفتار کنترلی و وسواسی.

بسیاری از زوج ها در روابطی هستند که یکی مانند والدین و دیگری مانند یک کودک رفتار می کند!

یک رابطه فانتزی جایی است که یک زوج برای مشاوره به طرف دیگر نگاه می کند. و از اینکه به او می گویند چه باید بکنم ناراحت می شوی!

یا یکی از زوجین کنترل اوضاع را به دست می گیرد و بعد شکایت کنید که طرف مقابل بی مسئولیت، نابالغ یا بی تفاوت است! برای اینکه رابطه واقعا عاشقانه باشد. باید برابر باشد

وقتی یک نفر سعی می کند دیگری را کنترل یا تغییر دهد چه با فریاد و چه با فریاد یا پرتاب سنگ و حمله به قربانیان زن و شوهر عشق بالغ را به یک اندازه تجربه نخواهند کرد.

فال حافظ کوکا