یک برنامه رادیکال برای احیای SoHo تحت تأثیر همه گیری: حذف خودرو


اگرچه بخش هایی از منهتن پس از همه گیری در ماه های اخیر علائم بهبودی را نشان داده اند ، شکی نیست که مالیات اقتصادی دائمی در شهر اعمال می شود ، که سال ها طول می کشد تا در برخی از محله ها بازیابی شود. اصلی ترین آن SoHo است ، یکی از غنی ترین مناطق شهر ، و منطقه تجاری ، که در ماه های اول همه گیری تبدیل به یک شهر شبح شبح شد.

از دست دادن گردشگری بین المللی منجر به تعطیلی بیش از 40 فروشگاه – بیش از 30 درصد از کل شرکت های منطقه – و بیش از یک چهارم دفاتر در حال حاضر خالی است. همانطور که اخیراً نیویورک تایمز گزارش داده است ، “شاید دیگر هیچ منطقه تجاری در شهر ایالات متحده که بیشتر تحت تأثیر ویرانی مالی همه گیری قرار گرفته است دیگر آسیب ندیده است.” با این حال ، برخی از گروه های محلی این را فرصتی منحصر به فرد برای ارائه محله برای شروع نوسازی و توسعه آن در سالهای آینده – با استفاده از فضای بیشتر برای عابران پیاده برای مردم محلی و گردشگران – می دانند.

طرح SoHo Broadway Initiative BID ، که بخشی از منطقه ، از جمله برادوی بین هوستون و کانال را در بر می گیرد ، یک طرح “دیدگاه قلمرو عمومی” (همراه با طرح های خیابانی و استراتژی های کارپ) را برای کاهش ترافیک محله و تغییر مسیر پیشنهاد کرده است. از برادوی تا مسیرهای پیاده روی ، اتوبوس و دوچرخه سواری ؛ افزایش فضای پیاده رو و امکانات رفاهی پیاده (از جمله صندلی) در امتداد برادوی و خیابان بروم. و میادین عمومی را در امتداد خیابان پرینس و خیابان هوارد برپا کنید.

به گفته مارک دیکوس ، مدیرعامل SoHo Broadway ، برادوی باید ترافیک بیش از حد را کنترل کند – تونل هلند ، وسایل نقلیه محلی ، ون ، اتوبوس و بقیه. بنابراین این طرح بر تغییر مسیر ترافیک غیر شهری در اطراف لبه های “فوق بلوک” متشکل از شهرهای SoHo ، NoLita و Little Italy متکی است.

دیکوس گفت: “خیابان هایی در اطراف این ابر بلوک وجود دارد که برای کنترل این ترافیک طراحی شده اند ، اما محله های فوق بلوک محله های محلی هستند.” “خیابان پرنس یک جریان است. برادوی تک جریان است. آنها برای حمل و نقل منطقه ای که نیاز به رسیدن به مرکز ، مرکز یا از طریق شهر دارد طراحی نشده اند. و با فیلتر کردن این ترافیک ، آنچه ما فکر می کنیم یک رویکرد معتبر است ، می توانیم فضاهای عمومی واقعاً عالی در محله برادوی خود ایجاد کنیم که به برخی از این مسائل قدیمی مربوط به ازدحام ترافیک ، ازدحام پیاده روها و عملیات تجاری می پردازد. “

ارائه نحوه هدایت ترافیک در اطراف “فوق بلوک”

فلش

ارائه نحوه هدایت ترافیک در اطراف “فوق بلوک”

ابتکار SoHo Broadway

یکی از مدلهای طرح آنها منطقه ای در برادوی نزدیک و بالای خیابان 23 در منهتن بود ، جایی که شهر ترافیک را منحرف می کرد: “اگر اکنون به خیابان 23 بروید ، در شمال و جنوب خیابان 23 ، عابران زیادی وجود دارد. که اساساً از طرح Open Streets استفاده می کنند و فضا را در میدان ایجاد می کنند. “

این طرح در حال حاضر از بور گیل بروئر ، رئیس منهتن پشتیبانی می کند ، که می گوید “این دقیقاً همان نوع پیشنهاد آینده نگرانه ای است که محله SoHo Broadway همیشه به آن نیاز داشت ، اما به ویژه هنگامی که ما شروع به بهبودی از همه گیری می کنیم ، بسیار مهم است.”

دیجی ویلیامز ، مدیر توسعه تجارت در Boxed ، خرده فروش آنلاین با دو دفتر SoHo ، نیز فکر می کند که این طرح می تواند به تسریع احیای تجاری محله کمک کند: “ما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد اینکه دفاتر ما در زمان رشد باید کجا باشیم – می کنیم. این محله ای است که مردم می خواهند به آنجا بروند ، و فروشندگان و شرکای تجاری ما کجا می خواهند بروند؟ ” او گفت. “به همین دلیل است که ما در SoHo در هشت سال گذشته بوده ایم. برنامه ویزا به من می گوید که این مکانی است که ما می توانیم در آن بمانیم ، جایی که مردم به آن افتخار می کنند که آن را خانه نامیده اند ، جایی که مردم می توانند سخت کار کنند اما سپس بروند. بیرون و لذت بردن از زمان در زمان استراحت. “

ارائه چشم انداز SoHo BID برای برادوی بین هوستون و کانال

ارائه چشم انداز SoHo BID برای برادوی بین هوستون و کانال

فلش

ارائه چشم انداز SoHo BID برای برادوی بین هوستون و کانال

ابتکار SoHo Broadway

پیدایش این طرح با انتشار گزارش Envision SoHo / NoHo آغاز شد ، که در سال 2019 چندین مسئله کیفیت زندگی را مشخص کرد که باید مورد توجه قرار گیرند.

سپس در دوران همه گیری ، هنگامی که مغازه ها بسته شدند و مردم در خانه ماندند ، “ما این لحظه را در نظر گرفتیم تا عمیقا در مورد مسائل مشخص شده در گزارش SoHo / NoHo Envision فکر کنیم: کمبود فضای سبز ، عدم وجود فضای آزاد.” به این شهر واقعاً با استفاده از فضای عمومی و پتانسیل دگرگونی کنونی ، با ورود خیابان های باز مواجه شده بود. “یک فرصت بسیار منحصر به فرد برای ایجاد محله ای بر پایه های محکم برای رشد پایدار در آینده ، از طریق بازسازی و فراتر از آن ، وجود داشته است.”

این طرح علاوه بر رسیدگی به مشکلات حمل و نقل و عابران پیاده ، فرصت های جدیدی را برای معرفی امکانات به محله ایجاد می کند و مکمل “تاریخ فرهنگی غنی آن ، به ویژه در هنرها” است. با در اختیار گرفتن این فضاهای پارکینگ و تهیه تجهیزات ، این امر فرصت هایی را برای آوردن هنر عمومی به محله ایجاد می کند. و من واقعاً از این بابت هیجان زده هستم. من فکر می کنم این کاری است که انجام آن سخت است و فرصتی عالی برای ادای احترام به تاریخ فرهنگی غنی SoHo ایجاد می کند. “

دیکوس خاطرنشان کرد که این طرح مستقل از تلاش های شهر برای طنین انداز شدن SoHo و NoHo ، مناطقی که از اوایل دهه 1970 طنین قابل توجهی نداشته اند ، تهیه شده است. دولت بلاسیو در تلاش است هزاران آپارتمان جدید ، از جمله صدها واحد مسکونی مقرون به صرفه ، در منطقه ای که عمدتاً سفید است (طبق داده های سرشماری اخیر 80 درصد سفیدپوستان) و اجاره خانه ها حدود 60 درصد از میانگین منهتن بیشتر است ، اضافه کند.

رندر خیابان بروم

رندر خیابان بروم

فلش

رندر خیابان بروم

ابتکار SoHo Broadway

همانطور که انتظار می رفت ، طرح طنین باعث مقاومت برخی از مردم محلی شده است که می خواهند محله را همانطور که هست حفظ کنند و مشخص نیست که این طرح که ماه هاست شهر در حال بررسی آن است از حمایت کافی در شورای شهر برخوردار است یا خیر. اما به هر حال ، دیکوس گفت چشم انداز آنها برای SoHo ، که قبل از اعلام طنین شهر آغاز شده بود ، “اگر این تغییرات را انجام دهد” مکمل این تغییرات است.

با این وجود ، از مقاومت برخی افراد در برابر تغییر نمی توان جلوگیری کرد ، چه آنها ساکنان قدیمی مرده در برابر آسمان خراش ها باشند و چه رانندگانی که نمی خواهند جای پارک خود را رها کنند. این واقعیتی است که هر گروهی در تلاش برای بازاندیشی در استفاده از فضای عمومی با آن روبرو می شوند و این امر منجر به درگیری هایی در محله های اطراف شهر شده است ، چه غذاخوری در فضای باز و چه خیابانهای باز “آشفته”.

دیکوس گفت: “من فکر می کنم تغییر همیشه دشوار است و دیدگاه های زیادی در هر محله وجود دارد ، اما هدف این طرح بهبود محله برای همه ، از جمله کسانی است که در آنجا زندگی می کنند ، کار می کنند و از آنجا دیدن می کنند.” “اگر امروز به SoHo می آیید ، این اغلب یک ترافیک است که هیچ کس دوست ندارد. ما شکایات شیپوری ، شکایات بیکار را دریافت می کنیم. بسیاری از شکایات وجود دارد ، درست است؟ برنامه ما حل این مشکلات است – ما فضای سبز اضافه می کنیم ، هنر عمومی را اضافه خواهیم کرد ، ما حرکت عابر پیاده بهتری را ایجاد خواهیم کرد. من امیدوارم و با خوش بینی معتقدم که همه ذینفعان SoHo این طرح را بیشتر از وضعیت فعلی دوست خواهند داشت. “

ویلیامز ، که شرکت بوکس آن بیش از 100 کارمند در SoHo دارد ، گفت که این امر برای آینده محله مهم است زیرا منطقه تجاری و محله مسکونی همچنان در حال رشد است: “من فکر می کنم هر زمان که چیز جدیدی طراحی می کنید ، مردم کمی می ترسند. ، “او گفت.. “مردم از تغییر می ترسند ، اما اگر شما تغییر نکنید ، در نهایت عقب می افتید. همانطور که مردم خرید می کنند ، کار می کنند و زندگی می کنند ، این امر در حال پیشرفت است و خوشحالم که SoHo در مورد آن فکر می کند و سعی می کند آن را به کار گیرد. زیرا اگر این کار را نکنید ، می چرخید و عقب می مانید. “

در حال حاضر ، ابتکار SoHo Broadway به دنبال دریافت بازخورد جامعه در مورد این طرح ، صحبت با شهرداران آینده و شورای شهر در مورد چگونگی دستیابی به آن ، و انجام مطالعات ترافیک و پارکینگ است. در همین حال ، یک پروژه آزمایشی عمومی موقت با نام مستعار “شاهزاده کوچولو پلازا” شنبه شنبه در اکتبر در خیابان پرینس اجرا می شود. این برنامه شنبه در خیابان پرینس بین برادوی و خیابان مرسر اجرا می شود و به روی تردد خودروها بسته می شود.

عکسی از خیابان پرنس که شنبه گذشته بازسازی شد

خیابان شاهزاده شنبه گذشته چهره خود را بازسازی کرد

فلش

خیابان شاهزاده شنبه گذشته چهره خود را بازسازی کرد

براندون زواگرمن

دیدگاهتان را بنویسید