یافته ها می گویند که د بلاسیو از منابع عمومی در دوران ناموفق ریاست جمهوری سوء استفاده کرده است


بر اساس گزارش جدید وزارت تحقیقات ، شهردار بیل دو بلاسیو به طور مرتب از منابع عمومی برای مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری خود و برای زندگی شخصی فرزندانش سوء استفاده کرده است.

در گزارش 47 صفحه ای مشخص شد که مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخصی که مانع استفاده از منابع برای فعالیت های سیاسی می شود ، در طول پیشنهاد شهردارش در سال 2019 حدود 320،000 دلار برای هزینه های شهردار برای شهردار هزینه کرده است. در همین حال ، دی بلاسیو از پرداخت هزینه اضافی برای شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند شایعات وی در مورد فرمانداری را مختل کند.

تحقیقات دو ساله همچنین تعدادی از تخلفات اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را فاش کرد. در یک مورد ، یک ون پلیس و چندین افسر NYPD برای کمک به دختر د بلاسی ، کیاره ، از آپارتمان سانست پارک خود به عمارت گراسی استفاده کردند. بازرسان این حادثه را “سوء استفاده از منابع NYPD برای منافع شخصی” توصیف کردند.

همچنین مشخص شد که اعضای امنیت اطلاعات دانته دو بلاسیو ، پسر شهردار را به آنجا برده و به محل کار خود در بروکلین و کالج در نیوهیون برده اند. در حالی که فرزندان شهردار از ایمنی برخوردار هستند ، تحقیقات شواهد کمی یافتند که این سفرها با حفاظت وی مرتبط است.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در عمل ، این امنیت نیست ، در درجه اول خدمات دربان است ، به ویژه برای دانته.” یا امنیت خوبی ندارد ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو ».

به گفته گارنت ، یک تیم امنیتی نیز برای بازرسی اموال شخصی شهردار در بروکلین – معادل رئیس جمهور سابق ترامپ ، که یک سرویس مخفی برای نظارت بر هتل های او فرستاده بود ، اعزام شد.

بیشتر بخوانید: ترامپ و دی بلاسیو وجه مشترکی دارند: مالیات دهندگان هزینه های امنیتی کمپین خود را تأمین می کنند

این گزارش همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیتی شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که گفته می شود با از بین بردن تلفن و امتناع از تحویل پرونده ها “دفاع کرده و می خواهد تحقیقات را خنثی کند”.

گارنت گفت ، رفتار او به یک وکیل منطقه منهتن ارجاع داده شد. سخنگوی NYPD نگفت که آیا ردموند هنوز شاغل است یا خیر.

دانیل فیلسون ، دبیر مطبوعاتی د بلاسی در بیانیه ای این تحقیقات را “گزارشی نادرست بر اساس مفروضات نامشروع و نگاهی ساده لوحانه به چالش های امنیتی پیچیده ای که امروز مقامات منتخب با آن روبرو هستند” توصیف کرد.

وی افزود: “کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی باید تصمیم بگیرند که چگونه از امنیت شهردار و خانواده اش اطمینان حاصل کنند ، نه بازرسان غیرنظامی.”

این اولین بار نیست که یک رهبر نیویورک بر استفاده از رانندگان مالیاتی مالیات دهندگان کنترل می کند. در اوایل سال جاری ، اندرو کوئومو فرماندار سابق به دلیل استفاده از سربازان دولتی برای اولویت بندی آزمایش های کووید برای خانواده اش مورد انتقاد قرار گرفت.

اگرچه این گزارش اجازه می دهد قوانین مربوط به ایمنی فرزندان شهردار به طور ضعیف تعریف نشود ، اما اشاره می کند که شورای تضاد منافع استفاده از منابع شهری را برای فعالیت های سیاسی ممنوع کرده است.

این شورا باید تعیین کند که آیا دو بلاسیو مجبور است 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی آن در مقدماتی ریاست جمهوری هزینه کند.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسی ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی درخواست تجدیدنظر می کند و تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است.

استعلام های هیئت مدیره عودت داده نشد.

دیدگاهتان را بنویسید