گشت مرزی تگزاس “شلاق” تحقیقات هنوز در جریان است


تحقیقات درباره این که آیا مرزبانان سوار بر اسب برای “شلاق” مهاجران غیرقانونی هائیتی در تلاش برای ورود به ایالات متحده در ماه گذشته از “شلاق” استفاده کرده اند ، در حال انجام است ، اگرچه تحقیقات امیدوار کننده دولت بایدن “روزها و نه هفته ها” به طول می انجامد.

سخنگوی امنیت داخلی آمریکا روز شنبه در ایمیلی به واشنگتن اگزمینر گفت: “تحقیقات ادامه دارد.” “این وزارتخانه متعهد به یک فرایند کامل ، مستقل و عینی است. ما همچنین متعهد به شفافیت هستیم و نتایج تحقیقات را وقتی کامل شد منتشر می کنیم. ”

حدود 20 سپتامبر ، تصاویری در شبکه های اجتماعی ظاهر شد که نشان می داد چندین مرزبان سوار بر اسب از اسب های خود برای جلوگیری از ورود چند مهاجر غیرقانونی به ایالات متحده پس از عبور از ریو گرانده در دل ریو ، تگزاس استفاده می کنند.

این تصاویر بلافاصله با مخالفت منتقدان رسانه ای روبرو شد و آنها عوامل را به “شلاق زدن” مهاجران غیرقانونی متهم کردند ، در حالی که برخی از آنها تا آنجا پیش رفتند که این تصاویر را با تاریخ کثیفی که ایالات متحده با بردگی دارد مقایسه می کنند.

به گفته دولت بایدن ، تحقیقات درباره اینکه آیا ماموران گشت مرزی آمریکا از شلاق استفاده کرده اند یا نه “فقط چند روز طول خواهد کشید”.
PAUL RATJE / AFP از طریق گتی ایماژ
گزارش تحقیقات پس از آن منتشر می شود که پس از تجمع هزاران مهاجر هائیتی در مرز تگزاس ، عکس های تکان دهنده ای ظاهر شد.
گزارش تحقیقات پس از آن منتشر می شود که پس از تجمع هزاران مهاجر هائیتی در مرز تگزاس ، عکس های تکان دهنده ای ظاهر شد.
PAUL RATJE / AFP از طریق گتی ایماژ

اگرچه بایدن رئیس جمهور وعده داد که عوامل مربوطه “هزینه” اقدامات خود را پرداخت خواهند کرد ، اما برخی از مقامات دولتی حدس زدند که آنها تنها حداقل مجازات را دریافت خواهند کرد زیرا شاهدان این تعامل گفتند که آنها هیچ مأموری را نمی بینند که کسی را شلاق بزند.

“برخی از مردم هائیتی شروع به فرار کردند و سعی کردند اسبها را دور بزنند ، و آن وقت بود که همه چیز اتفاق افتاد.” پل راتیجه ، عکاسی که عکس ها را گرفته است ، به KTSM گفت.

او در مورد افسار گفت: “من تا به حال ندیده ام که کسی با آن چیز به آنها شلاق بزند.” “او آن را چرخاند.” اما من واقعاً ندیدم که او آن را بگیرد – کسی را با آن شلاق بزند. این چیزی است که با نگاه کردن به تصویر اشتباه متوجه می شوید. ”

آلخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی فاش کرد که ایالات متحده اجازه ورود حدود 12000 مهاجر به این کشور را داده است ، و تعداد زیادی دیگر نیز به زودی به این کشور سفر خواهند کرد.
آلخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی فاش کرد که ایالات متحده اجازه ورود حدود 12000 مهاجر به این کشور را داده است و بسیاری دیگر نیز به زودی به این کشور سفر خواهند کرد.
Eyepix / NurPhoto از طریق ZUMA Press

مدت کوتاهی پس از ظاهر شدن عکس ها ، ماموران درگیر وظیفه اداری بودند و دیگر در تماس مستقیم با مهاجران در مرز نیستند.

DHS به طور موقت استفاده از اسب در مرز دل ریو را متوقف کرده است.

آلخاندرو مایورکاس ، وزیر DHS ، در هفته اول تحقیقات گفت که “در چند روز ، نه چند هفته” تکمیل می شود.

برخی از منتقدان این تحقیقات ابراز نگرانی کرده اند که تحقیقات در خطر است زیرا رئیس جمهور و دیگر اعضای کاخ سفید قبلاً نظرات خود را در مورد این وضعیت ابراز کرده اند.

براندون جاد ، رئیس شورای ملی گشت مرزی ، به فاکس نیوز گفت که بازرسان تحت فشار زیادی برای “یافتن تقصیر” قرار دارند و از مأمورانی که جود گفت کار خود را انجام می دهند ، دفاع کردند.

“آنها قبلاً یک رئیس جمهور ، یک معاون رئیس جمهور ، جن پسکی و یک وزیر امنیت داخلی در مورد آنچه در آنجا اتفاق می افتد بدون تحقیق داشته اند.”

“بنابراین بازرسان اکنون به آنجا خواهند رفت و باید بر اساس آنچه همه این افراد بسیار قوی قبلاً گفته اند ، ایراد را بیابند.”

پناهجویان در ایالات متحده پس از به دست آوردن غذا و ملزومات در مکزیک ، از رودخانه ریو گرانده وارد ایالات متحده می شوند.
پناهجویان در ایالات متحده پس از به دست آوردن غذا و ملزومات در مکزیک ، از رودخانه ریو گرانده وارد ایالات متحده می شوند.
REUTERS / به Nakamura بروید / عکس فایل

هنگامی که مایورکاس ماه گذشته بر وعده بایدن درباره عواقب شدید و فشارهای ظاهری تاکید کرد ، فاش نکرد که آیا با رئیس جمهور موافق است یا خیر.

وی به خبرنگاران کاخ سفید گفت: “این تحقیقات بر اساس حقایقی است که بازرسان دریافت می کنند و نتایج تحقیقات بر اساس این حقایق خواهد بود و نه بر اساس هیچ چیز دیگری.”

“بعداً اجازه دهید کاملاً واضح صحبت کنم و آنچه را که گفتم تکرار می کنم. من نگران تمامیت تحقیقات نیستم ، ما می دانیم که چگونه یک تحقیق را با صداقت انجام دهیم.”

دیدگاهتان را بنویسید