کیک لیمو، پولنتا و ریکوتا – داستان های آشپزخانه سبز


من می دانم که شما برای کیک اینجا هستید. اما چند چیز وجود دارد که ما می خواستیم ابتدا به اشتراک بگذاریم. می بینید که در حال حاضر اتفاقات زیادی در زندگی ما می گذرد. ما در اینستاگرام به آن اشاره کردیم اما هنوز اینجا نیستیم. بنابراین اینجا تمام می شود. ما داریم به دانمارک می رویم! لوئیز رویای همیشگی خود را برآورده و تحصیلات خود را برای تبدیل شدن به یک ماما آغاز کرد. مدرسه مامایی در کپنهاگ واقع شده است، بنابراین همه ما به یک خانه کوچک در خارج از شهر نقل مکان می کنیم. این سوال که کجا باید زندگی کنیم و کدام کشور را خانه بنامیم همیشه یک موضوع در خانواده ما بوده است – همانطور که فکر می کنم در بیشتر روابط دوجنسی. ما با بچه‌ها ترکیبی از سوئدی و دانمارکی صحبت می‌کنیم و پس از گذراندن 12 سال در سوئد، اکنون آماده‌ایم برای دانمارک و بعد از تابستان حرکت کنیم. ما ملتهب بودیم، اما البته ترسیده بودیم و از این همه شرایط و همه تغییرات برای ما و بچه ها می ترسیدیم. آنها در مورد خانه تکانی (با ترامپولین!) و نزدیک تر شدن به مادربزرگ خود هیجان زده هستند، اما برای جذب تغییرات و مدرسه جدید نیز برایشان سخت است. اگر تجربه ای در مورد مهاجرت به یک کشور جدید با بچه ها دارید، مایلیم نکاتی را که ممکن است داشته باشید بشنویم.

ما به کار با Green Kitchen Stories ادامه خواهیم داد، اما البته لوئیز نیز تمرکز زیادی روی مطالعات خود خواهد داشت.
ما چیزهای سرگرم کننده GKS زیادی برنامه ریزی کرده ایم. ما روی دسته جدیدی از خالکوبی ها کار می کنیم، و من به کار در استودیو گرین کیچن – شرکت تولید ما ادامه می دهم. ما همچنین در حال کار بر روی کتاب جدیدی هستیم که برای بهار آینده برنامه ریزی شده است! ما هنوز نام را فاش نکرده ایم، اما در مورد آن بسیار هیجان زده هستیم.

سال گذشته ما یک خط مکمل گیاهی را با Puori راه‌اندازی کردیم و به کار با آنها در توسعه محصول و تحقیق در افزایش مقیاس ادامه می‌دهیم. پودر پروتئین مدتی است موجود نیست اما اکنون در انبارها بازگشته است. برای جشن گرفتن، ما یک کد تخفیف 20٪ در سراسر ماه می داریم. می توانید از طریق این لینک سفارش دهید و از GKS_MAY21 برای دریافت تخفیف استفاده کنید. محصول مورد علاقه شما ممکن است B12 Berry Booster باشد، بنابراین اگر هنوز آن را امتحان نکرده اید، اکنون فرصت خوبی دارید.

حرکت به سمت موضوع واقعی روز. کیک! این واقعا سرگرم کننده است. دستور غذا بر اساس کیک پولنتا در کتاب سفرهای آشپزخانه سبز است، اما ما آن را کمی تغییر دادیم تا مرطوب‌تر شود و آن را به یک کیک وارونه با برش‌های لیمو، شربت لیمو و عسل تبدیل کردیم. این ترکیبی عالی از چیزکیک ایتالیایی و کیک خرد شده نرم با طعم و بافت پولنتا و دانه های خشخاش است. به طور جادویی، بسیار مرطوب است اما سنگین نیست. همچنین به طور طبیعی بدون گلوتن است و فقط با عسل شیرین شده است تا ته‌رنگ‌های گل‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشد. از پنیر ریکوتا استفاده می کنیم که بعد از یک روز ماندن در یخچال طعم کیک را بهتر می کند.

مدت زیادی از ضبط ویدیوی یوتیوب می گذرد، اما برای جشن گرفتن این کیک و برنامه های حرکتی خود، بالاخره یک فیلم کوچک جدید برای شما ساختیم. ما امیدواریم که درک این فرآیند آسان تر شود.