کنگره جلسات مربوط به کنترل دخانیات FDA را آغاز می کند


نویسنده: استیون رینبرگ
خبرنگار سلامت روز

چهارشنبه ، 3 اکتبر (HealthDay News) – در حالی که روز چهارشنبه جلسات استماع در کنگره برگزار شد ، رئیس سازمان غذا و داروی ایالات متحده بار دیگر مخالفت خود را با لایحه پیشنهادی که به آژانس نظارت بر محصولات دخانی است ، اعلام کرد.

این قانون پیشگیری از دخانیات خانواده و قانون دخانیات دکتر می گوید می تواند نیت خوبی داشته باشد Andrew C. von Eschenbach در بیانیه ای که برای شرکت کنندگان منتشر کرد ، اما “این لایحه می تواند نقش FDA در سلامت عمومی را تضعیف کند.”

فون اسشنباخ گفت ، آژانس وظیفه دارد کالاهایی را که سلامت عمومی را ارتقا می دهند ، تنظیم کند ، اما قانون جدید “ما را ملزم می کند که این چارچوب را برای محصولات دخانی که در صورت استفاده به جای بیماری ، بیشتر از بیماری تولید می کنند ، اعمال کنیم.” “FDA نمی تواند یک محصول دخانی را در این زمینه” تایید “کند زیرا هیچ زمینه علمی برای تعیین فوایدی که بیش از خطرات زیادی است وجود ندارد.”

در واقع ، “ما نگران هستیم که مردم اعتقاد داشته باشند که محصولات” تأیید شده “توسط این سازمان بی خطر هستند و افراد را تشویق به سیگار کشیدن بیش از کمتر می کند.”

فون اشنباخ همچنین ابراز نگرانی کرد که آژانس به سادگی منابع ، نه پول و نه کارکنان ماهر را برای تصاحب “مرکز دخانیات” جدید در اختیار ندارد.

جلسه روز چهارشنبه در Capitol Hill در مورد اینکه آیا سازمان غذا و داروی ایالات متحده باید تنباکو را تنظیم کند ، مطمئناً بحث طولانی را برانگیخته است.

طرفین این موضوع هنوز بر سر تاثیر این لایحه بر مصرف دخانیات اختلاف نظر دارند. وی متهم است که سالانه تقریباً 436000 آمریکایی را می کشد یا تقریباً از هر 5 نفر یک نفر کشته می شود.

در مجموع 200 حامی ، از جمله جان جان دینگل (D-Mich.) ، رئیس کمیته فرعی بهداشت و انرژی مجلس نمایندگان ، که میزبان جلسه این هفته است ، در حمایت از قانون در انتظار پارلمان اظهار نظر کرده اند.

به گفته ماتیو ال مایرز ، رئیس کمپین غیرانتفاعی کودکان بدون دخانیات ، این لایحه همچنین از 55 سناتور و بیش از 500 گروه حامی عمومی حمایت می کند.

مایرز گفت: “جلسات دادرسی گام بعدی لایحه ای است که سرعت بیشتری می گیرد و از هر دو طرف حمایت می کند.”

یکی از شگفت انگیزترین حامیان این قانون: فیلیپ موریس ایالات متحده ، بزرگترین تولید کننده ملی دخانیات ، که نیمی از بازار سیگار آمریکا را کنترل می کند ، از جمله مارلبورو ، پرفروش ترین نام تجاری کشور.

این شرکت گفت که از این قانون به عنوان راهی برای رسیدن به هدف مقررات FDA پشتیبانی می کند ، که در گزارش اخیر موسسه پزشکی آمریکا (IOM) خواسته شده بود.

هوارد ویلارد ، معاون اجرایی شرکت فیلیپ موریس ، در بیانیه ای آینده گفت: “این حسابها چارچوبی را برای تنظیم جامع محصولات دخانی FDA فراهم می کند و راه حل های مهم سیاسی را برای بسیاری از مشکلات پیچیده مرتبط با محصولات دخانی ارائه می دهد.” “مقررات FDA ، که در کنگره معرفی شد ، م effectiveثرترین راه برای رفع نگرانی های موسسه پزشکی خواهد بود.”

حمایت فیلیپ موریس یکی از دلایل اصلی این امر است که چرا صلیبی طولانی مدت ضد سیگار Stanton A. Glantz ، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ، گفت نه حمایت از قانون جدید

گلانتز گفت: “من در مورد این لایحه شک دارم زیرا در اصل برای فیلیپ موریس خوب خواهد بود.” “من فکر می کنم FDA باید کنترل دخانیات را داشته باشد ، اما تحت شرایطی که فیلیپ موریس نوشته است. من فکر می کنم افرادی که از این لایحه حمایت می کنند پشیمان خواهند شد.”

سایر شرکت های دخانیات با این لایحه مخالفت کردند.

جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات Reynolds American Inc. ، که مارک های آن شامل سیگارهای Camel است ، گفت که این لایحه تا حدی با محدود کردن تبلیغات از سهم فیلیپ موریس در بازار محافظت می کند.

سینگلتون می گوید: “اگر ارتباط با افراد سیگاری را دشوار کنید و نیمی از بازار را در اختیار داشته باشید ، این امر باعث مسدود شدن سهم بازار می شود.” “اگر تا 50 درصد قفل شده اید [like Philip Morris]، خیلی خوب است. این لایحه به فیلیپ موریس یک مزیت رقابتی می دهد. “

سینگلتون همچنین علاقه مند است که در صورت لایحه قانونی شدن FDA چگونه محصولات دخانیات و مواد شیمیایی آنها را تنظیم کند. وی گفت: “این جزئیات روشن نیست و باید مورد بررسی قرار گیرد.”

لوایح مشابهی در مجلس نمایندگان و سنا به FDA همان اختیاراتی را می دهد که بر دخانیات نسبت به داروها ، تجهیزات پزشکی و بسیاری از غذاها دارد. این لایحه به آژانس اجازه می دهد تا در سال های اخیر صنعت دارو را تحت کنترل داشته باشد تا سطح قیر ، نیکوتین و سایر مواد مضر سیگار و دود را تنظیم کند. این دود حاوی حدود 4000 ماده شیمیایی است که بیش از 40 مورد از آنها باعث سرطان می شود.

این حسابها همچنین ممنوعیت ادعاهای دروغین علیه تبلیغات دخانیات و تولیدکنندگان دخانیات را تقویت می کند یا از اصطلاحاتی مانند “سبک” و “تار کم” برای توصیف محصولات استفاده می کند. آنها همچنین فروش سیگار به خردسالان را ممنوع کرده و برچسب های هشدار دهنده بر روی بسته بندی را تقویت می کنند.

نسخه سنا این لایحه همچنین نیاز به هشدارهای تصویری دارد که خطرات سلامتی سیگار کشیدن روی جعبه های سیگار را نشان می دهد.

با این حال ، حسابها نیازی به تأیید FDA برای محصولات دخانی موجود در بازار ندارند – فقط محصولات جدید قبل از فروش به مصرف کنندگان نیاز به تأیید FDA دارند. علاوه بر این ، FDA هیچ قدرتی برای افزایش سن قانونی برای خرید سیگار یا محدود کردن فروش سیگار نخواهد داشت.

با این وجود ، M. Cass Wheeler ، مدیرعامل انجمن قلب آمریکا گفت: با این وجود ، این جلسات خبر خوبی هستند.

ویلر روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “ما دیگر نمی توانیم اجازه دهیم صنعت دخانیات بر محصولات خود نظارت کند. این به اندازه معقول بودن سه خوک کوچک است که کلید خانه های خود را به یک گرگ بزرگ بد می دهند.” “با توجه به اینکه بیش از 400 آمریکایی هر روز بر اثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از سیگار می میرند ، ما نمی توانیم یک دقیقه وقت بگذاریم تا به سازمان غذا و دارو قدرت تنظیم صنعت دخانیات را بدهیم.”

منابع: Stanton A. Glantz ، Ph.D. ، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات ، دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ؛ متیو ال مایرز ، رئیس کمپین کودکان بدون دخانیات ، واشنگتن ، دی سی. جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات ، Reynolds American Inc. 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، انجمن قلب آمریکا ؛ 3 اکتبر 2007 ، بیانیه Andrew C. Von Schenbach ، کمیسر ، اداره غذا و داروی ایالات متحده

حق چاپ © 2007 ScoutNews ، LLC. همه حقوق محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید