کمیسر سابق بهداشت نیویورک ، دکتر مری باست به عنوان کمیسر جدید بهداشت ایالت نیویورک انتخاب شد


دکتر. مری باست ، رئیس سابق اداره بهداشت و بهداشت روانی شهر نیویورک ، امروز به عنوان کمیسیون بعدی وزارت بهداشت منصوب شد. وعده او از 1 دسامبر اجرایی می شود.

بهبود ما از این فاجعه مستلزم رهبری و تجربه اثبات شده برای بهبود عدالت و دسترسی به سلامت در سراسر ایالت است. باست کاملاً مجهز است تا در این برهه حساس وزارت بهداشت ایالت نیویورک را رهبری کند. ” به وی افزود: “هنگامی که من به عنوان فرماندار سوگند یاد کردم ، متعهد شدم که تیمی توانمند با مهارت ، دانش و تجربه ایجاد کنم تا از شیوع COVID-19 جلوگیری شود ، زندگی ما به حالت عادی برگردد و با منطقه خود به جلو حرکت کنیم. دکتر. باست هم یک متخصص بهداشت عمومی بسیار معتبر است و هم یک کارمند نمونه دولتی ، و من مشتاقانه منتظر همکاری با شما برای حفظ امنیت و سلامت شهر نیویورک هستم. ”

باست در بیانیه ای گفت: “این فاجعه اهمیت بهداشت عمومی را برجسته می کند و در عین حال نابرابری هایی را که منجر به نژادپرستی ساختاری شده است آشکار می کند.” همانطور که به سمت پایان دادن به فاجعه پیش می رویم ، ما یک فرصت منحصر به فرد داریم تا بتوانیم دولتی برابر با همه نیویورکی ها من مشتاقانه منتظر همکاری با فرماندار هوچول و تیم وزارت بهداشت در این زمینه هستم. “

باست در حال حاضر مدیر مرکز بهداشت و حقوق بشر فرانسوا-خاویر باگنود (FXB) در دانشگاه هاروارد است و همچنین استاد مدرسه بهداشت عمومی هاروارد TH Chan است.

او قبلاً به عنوان کمیسر بهداشت نیویورک زیر نظر شهردار بیل دو بلاسیو از سال 2014 تا 2018 خدمت کرده است. قابل توجه ، که منجر به پاسخ بخش به ابولا ، لژیونرها و مواد افیونی شد ، او تمرکز فزاینده ای بر سلامت روان داشته است و سعی کرده شکاف های بهداشتی بین غنی ترین محله های شهر و فقیرترین آنها.

استعفای باست از وزارت بهداشت نیویورک در حالی صورت می گیرد که وزارت بهداشت سطح سرب خون بالا را در کودکانی که در خانه های NYCHA زندگی می کنند بررسی می کند. در تابستان 2018 ، مشخص شد که بیش از 1000 کودک که در خانه های عمومی زندگی می کنند از سال 2012 در اثر مسمومیت با سرب مسموم شده اند.

کمیسر بهداشت فعلی ایالت ، دکتر هوارد زاکر هفته گذشته اعلام کرد که از قدرت کنار می رود. زاکر با اندرو کوئومو فرماندار سابق همکاری نزدیک داشت و به شدت در تلاش های امدادرسانی بلایای ایالت مشارکت داشت. به او نامه استعفا، زاکر توضیح داد که در زمانی ترک می کند که ایالت گام های بلندی در واکنش به کرونا برداشته است.

به گفته Gothamist ، منابع در وزارت بهداشت ایالت گفتند که زاکر در رفتارهای سمی مجلس نمایندگان Cuomo نقش داشته است و گفت که او هماهنگ کننده ضعیفی در تصمیم گیری های اصلی سیاست های بهداشتی برای کارکنان و ادارات است. بهداشت محیط نیز به همین ترتیب. انتظار می رود که او به انتقال باست کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید