کلاهبرداران به دلیل فروش امتحانات جعلی دستگیر شدند


رجانیوز، رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری دو کلاهبردار سئوال‌فروشی خبر داد. دستگاه های ارتباطی مخفی پیشرفته و ابزارهای کلاهبرداری

سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به دستگیری دو نفر از کلاهبرداران گفت: در تحقیقات و ردیابی فضای مجازی و اجرای طرح برخورد با کلاهبرداران اینترنتی مبنی بر پوشش ادعای فروش سوالات. مشاهده و دنبال کردن صفحات ویژه اینستاگرام.

این مقام مسئول اضافه کرد: ماموران پلیس سایبری فتا با آغاز تحقیقات، پنج کانال و صفحه با مجموع فالوورهای بیش از 50 هزار نفر را ضمن ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور کشف کردند. تجهیزات ارتباطی پیشرفته نیز به عنوان ابزار مورد استفاده قرار می گیرد. کلاهبرداری با قیمت های گزاف در این کانال ها فروخته می شود.

گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی های تخصصی و اقدامات فنی دو گرداننده اصلی این کانال ها را شناسایی کردند. و پس از احراز هویت این افراد و سیر مراحل قضایی این کلاهبرداران را برای یک عملیات غیرمنتظره در مخفیگاه بگیرید.

وی گفت: در تحقیقات از محل دستگیری این افراد دوربین های مخفی بسیاری از انواع مختلف (خودکار، فلاش و سوکت) کشف شده اند و هندزفری نامرئی هستند. و متهم با کشف دستگاه به پلیس فتا اعزام شد.

گودرزی با اشاره به اینکه این دستگاه به دلیل ساختاری که دارد علاوه بر استفاده در ارتکاب اهداف بدیع و خاص جان مردم را به خطر می اندازد، افزود: سلامت عمومی خط قرمز پلیس و افراد فرصت طلب و مجرمان است. «این اقدام خط قرمز» با برخورد قاطع پلیس روبرو خواهد شد.

توصیه رئیس پلیس فتا تهران به شهروندان این است که به تبلیغات فریبنده و دروغین فرصت طلبان سایبری توجه نکنند. و موارد مشکوک را گزارش دهید. از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir