کشتن 2200 دانش آموز در تکریت / وقتی دجله به خون تبدیل می شود! / روایت حاج قاسم از جنایتی بی سابقه در تاریخ.


گروه بین الملل – رجانیوز: بیش از 3000 دانش آموز در پایگاه هوایی اسپایکر، اغلب زیر 20 سال، با کمک یک قبیله تکریت یا تعدادی از بازماندگان بعثی دستگیر شدند، تعدادی از پرسنل پایگاه اسپایکر به آنها خیانت کردند و متعهد شدند که توسط داعش آزاد شوند. اگر تسلیم شوند، نمی دانند، معمولاً با کامیون و وانت به مسلخ می فرستند.

جنایت هولناک سه روز پس از سقوط موصل و اشغال تکفیری ها رخ داد، جنایتکارانی که 2200 دانش آموز، 1700 شیعه را به مدت سه روز (تا 15 ژوئن) در کنار رودخانه دجله سر بریدند، او شلیک می کند و پرتاب می کند. برخی از آنها در این کشتار به رودخانه دجله رفتند. این دانش آموزان بی گناه آنقدر خون ریختند که بخشی از رودخانه دجله برای چند ساعت قرمز شد.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سخنانی درباره جنایت قرن گفت: “در هر زمان از تاریخ در عصر بربرها و تاتارها حتی در حمله مغول تاریخ شاهد خشونت، ظلم و سختی های بسیاری بوده است. 2200 دانش آموز عراقی سر بریده و به ضرب گلوله کشته شدند. هزاران زن و دختر ایزدی در حراج به فروش می رسد. و نوزاد را از آغوش مادرش گرفتند و در مقابل چشمان مادر سوزاندند. ما هرگز در تاریخ چنین جنایتی نداشته ایم.»

سکوت جامعه جهانی در برابر کشتار شیعیان

در حالی که جامعه جهانی و سازمان ملل به هرگونه تجاوز به غرب پاسخ داده اند، دستگیری و مجازات عاملان در برابر آنچه معروف بود سکوت کردند “فاجعه قرن” و صدای قربانیان شنیده نشد، شکست خورد.

حتی سازمان های حقوق بشری نیز در گزارش های روزانه خود به این فاجعه اشاره ای نکردند. و کشتار نوجوانان عراقی خیلی زودتر از حد انتظار به فراموشی سپرده شد، اما حتی سرنوشت بسیاری از این دانش آموزان پس از هشت سال مشخص نشده است.

فتوای جهاد، کفی، آیت الله سیستانی

فاجعه اسپایکر تنها جنایت داعش در موصل نبود، و اگر نه برای مقاومت. جنایات بدتری نیز ممکن است در عراق انجام شود. آمریکایی ها و متحدان غربی آنها از آنها در قالب یک ائتلاف ضد تروریسم حمایت و تقویت می کنند.

در 23 خرداد 1393، آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعه. درباره جهاد کفایی فتوا داد راه را برای تشکیل بسیج مردمی هموار کرد. یک گروه بسیج مردمی از اعضای این مقاومت. عراقی ها به فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس از چنگ داعش نجات یافتند.