کردستان 3 جزئیات را می کشد / دشمنان به دنبال کشتار هستند


گروه سیاسی رویال نیوز: اسماعیل زارعیکوشا عصر سه شنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در سالن شهید گمنام فرماندار برگزار شد به درگذشت مرحومه مهسا امینی از ورود و پیگیری مقامات عالی رتبه کشور اشاره شده است. مقامات کشور از جمله رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه قانونگذار این را اعلام کرد و گفت این بخشی از ماجراست و باید منتظر پیگیری های بعدی باشیم.

وی افزود: با خانواده مهسا در تماس بوده ام. امینی که از دنیا رفتند و ابراز همدردی کردند. و به دستور رئیس جمهور تمامی اقدامات پیگیری لازم برای این مورد برای جلوگیری از آن انجام خواهد شد. حقوق این زن را زیر پا بگذارد

استاندار کردستان گفت: جزر و مد در داخل و خارج کشور همزمان با مرگ مهسا امینی امکان سوء استفاده را احساس کرد و توانستند در این شرایط ابراز وجود کنند و از این احساس کلاه بپوشند. دشمنان جز این زیرا دشمن دشمن است و از هر فرصتی برای حمله استفاده کنیم

وی گفت: رفتار برخی جریانات سیاسی در کشور زننده است و به گونه ای است که پوپولیست های سطح پایین وارد می شوند و جو رسانه ها را دنبال می کنند. جو سیاسی و آزار و اذیت و آنها احساس کردند جایی برای نفس کشیدن وجود دارد. سرشان از قفل افتاد که مایه تاسف بود».

زارعی کوشا با بیان اینکه برخی رفتارها دور از تربیت و خرد است، می گوید: اگر این افراد و این جریان خاص به دنبال اصلاح هستند. آنها ابتدا باید افکار و رفتار خود را اصلاح کنند و سپس اصلاح طلب کنند.

گفت کسانی که خارج از کشور می نشینند و دنبال فرصت می گردند و به زمین و زمان روی می آورند. و از شبکه و کانال های والدین استفاده کنید و به دنبال تبلیغات دروغین باشید. بارها یاد گرفته بودند و تست کرده بودند و شکست خورده بودند البته این بار تیر به سنگ خورد.

استاندار کردستان گفت: برخی از نسل جوان ما ممکن است تحت تأثیر احساسات رویارویی قرار بگیرند. اما مرگ مهسا امینی برای همه ما کردستانی ها تلخ و غم انگیز است. و خود را با آن خانواده جایگزین کرد و او احساس می کرد که فرزند خودش را از دست داده است ما باختیم چون او سخت بزرگ شد و در سن کم فوت کرد که باید علت را پیدا می کرد.

وی ادامه داد: کسانی که سعی در ایجاد فضای ناخوشایند در این منطقه داشتند با مهسا، مهصص، امینی ها، اهل سنت و کردها همدردی می کردند، اما ما در سال های 1387 و 1389 حرکت های مشابهی داشتیم و اینها ابزار و رمز بود، برای سوء استفاده، فرصت.

استاندار کردستان افزود: شاید نوجوانان و جوانان در این فضای عظیم رسانه ای تجمع داشته باشند. اما آنچه در استان مورد تاکید و اجرا بود، خویشتن داری و صبر سربازان بود. اجرای قانون و نیروهای امنیتی آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند مجروح و در بیمارستان بستری شدند

وی هشدار داد که امروز گروه های ضد نظام در این ولایت مسلح هستند و به دنبال کشتار هستند. او تاکید کرد که خانواده ها باید مراقب فرزندان خود باشند. افرادی که آمدند و بعد از مرگ مهسا امینی قصد ایجاد ناامنی داشتند، دنبال این بودند که آتش شعله ور شود و حتماً جوانان کشته شوند.

زارعی کوشا از کشته شدن سه نفر در تجمع غیرقانونی در این شهرستان خبر داد و گفت: فردی که دیروز در دیواندره جان باخت، بر اساس نظریه پزشکان قانونی و متخصصان سلاح و مهمات ابتدا با گلوله و سلاح جنگی کشته شد. دفن، بدون نظامی، اجرای قانون و کدام نیروهای امنیتی کردستان از این نوع سلاح استفاده می کنند؟

وی افزود: این شهروند دیواندره ای از فاصله نزدیک و از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت. کبدش از بین رفته و مچ دستش هم آسیب دیده است. و مشخصات و تصویر آن شخص به صورت آنی از شبکه های ماهواره ای پخش می شود!

استاندار کردستان اذعان داشت: یکی از کشته شدگان با همین وضعیت به بیمارستان سقز منتقل و مقابل بیمارستان سقز رها شد و در حین تجمع مورد اصابت گلوله اسلحه قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم دشمن این تجمعات را اذیت کند و ابراز احساسات جوانی کند و بار ما را بیشتر به دوش بکشد، خاطرنشان کرد: دشمنی که این حجم از کار رسانه ای و تبلیغاتی انجام شده را درگیر کرده است با بسیج سال. اف و 98 بی سابقه بود که از همان لحظه ای که مهسا در کما بود چشم به فرصتی برای سوء استفاده از نظام و مردمش بودند. بنابراین باید مراقب بود که مشکلی ایجاد نشود.

زارعی کوشا با درخواست از جوانان برای عدم حضور در این تجمع گفت: البته در دیدار با خانواده مرحوم امینی ایشان اعلام کردند که باید وارد شوند و اختلافات خود را تعیین کنند. اما تفاوت وجود دارد و این خانواده به دنبال خطر هستند و امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان نمی آورند.

وی با بیان اینکه اجازه نمی دهیم کسی به امنیت و آرامش استان آسیب برساند، افزود: در مقابل کسانی که بخواهند حرکت خود را نشان دهند می ایستیم. در شرایط فعلی زمانی که استان کردستان از نظر عمرانی و اقتصادی آماده جهش باشد این افراد نباید اجازه چنین تخلفاتی را بدهند.

استاندار کردستان هشدار داد: مردم کردستان این مسائل را تسلیت می گویند و رسانه های ضد انقلاب همچنان به بزرگ نمایی و ناامیدی ادامه می دهند. در حالی که در سال های اخیر هزاران نفر در ایالات متحده کشته شده اند، و چیزی برای حل کردن ندارند. با این کار کن