کالاهای اساسی کشور در سال 1401 فروخته شد.


به گزارش رجانیوز، یک شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد با تهیه به موقع کالاهای اساسی از منابع داخلی و بین المللی خرید گندم، برنج، روغن و شکر به سطح رضایت بخشی رسیده است. و تا پایان سال پاسخگوی نیاز مصرفی کشور خواهد بود.

با پروژه های تدارکاتی مستمر علاوه بر خرید گسترده و تضمینی گندم و دانه های روغنی به مقدار زیاد و نگهداری این محصولات. حجم زیادی از کالاهای اساسی اعم از گندم، برنج، روغن و شکر از ابتدای امسال خرید، واردات و ذخیره سازی شده است که به این ترتیب نیاز مصرفی کشور در سال 1401 تامین شده است.

بر اساس گزارش ها، برای ادامه زنجیره تامین کالاهای اساسی. خرید گندم و دانه های روغنی همچنان در داخل کشور ادامه دارد. این در حالی است که واردات کالاهای اساسی از طریق مبادی ورودی و بنادر جنوبی و شمالی در حال انجام است.

امسال بیش از دو میلیون تن کالاهای اساسی در اقصی نقاط کشور توزیع شد. این واحدها شامل بیش از 2 میلیون تن گندم برای مصارف صنعتی، صنعتی و نانوایی هستند.

شایان ذکر است که از ابتدای سال جاری تا اواسط خرداد ماه. شکر سفید و شکر خام 180 هزار تن، برنج خارجی 145 هزار تن و روغن خام 87 هزار تن در 31 استان کشور به فروش می رسد.