چگونه یک سفر اخلاقی داشته باشیم؟


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد

اگر فرصت سفر دارید سعی کنید از تأثیر تعطیلات خود بر محیط و مردم مناطقی که بازدید می کنید آگاه باشید. گردشگری برای هر منطقه یا کشوری یک معجزه است. در عین حال می توانید از هر دو لذت ببرید. سفر اخلاقی شما دارید.

سفر اخلاقی

گردشگری اخلاقی چیست؟

سفر اخلاقی که با نام‌های اکوتوریسم یا اکوتوریسم نیز شناخته می‌شود، شکلی از سفر/گردشگری اخلاقی است. مسافران با اخلاق مراقب محیط زیست خواهند بود. رفاه مردم محلی و مهمترین قسمت پولی که برای سفر خرج می کنند. این اصطلاح در ابتدا توسط Hector Ceballos Lascorin در سال 1983 ابداع شد، اما این مفهوم در سال های اخیر رایج شده است.

به طور کلی هدف از سفرهای اخلاقی ترویج سفرهایی است که کمترین تأثیر را بر محیط زیست داشته باشد. همچنین از سفرهایی حمایت می‌کند که زندگی افرادی را که در صنعت گردشگری کار می‌کنند به جای بهره‌کشی از آنها بهبود می‌بخشد.

چرا ما به سفرهای اخلاقی علاقه مندیم؟

مهم است که در نظر داشته باشید زمانی که در تعطیلات خارج از کشور هستید. کسانی که در هتل ها، بارها و کافی شاپ های شما کار می کنند کار نخواهند کرد. به مکان هایی که بازدید می کنید و جایی که پول خود را خرج می کنید فکر کنید. شما می توانید به جلوگیری از استثمار کارگران محلی کمک کنید. شما می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل سازگار با محیط زیست به کاهش آسیب های زیست محیطی کمک کنید.

انتخاب سفر اخلاقی همیشه آسان نیست. و ممکن است همیشه نتوانید کاری را که دوست دارید انجام دهید. به یاد داشته باشید که شما فقط بهترین کار را انجام می دهید.

چگونه یک مسافر با اخلاق باشیم

قبل از رفتن به تعطیلات یا تعطیلات در نظر بگیرید که چگونه می توانید انتخاب های اخلاقی بیشتری داشته باشید.

تصمیم به سفر

کمی وقت بگذارید و فکر کنید به کجا می روید. نابرابری اجتماعی و نحوه برخورد با اقلیت ها را ببینید. به رابطه کشور با حیات وحش و محیط زیست نگاه کنید. وضعیت سیاسی کشوری که می خواهید از آن بازدید کنید و رابطه آن با کشورهای دیگر را مطالعه کنید. از این اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این مکانی است که می خواهید بازدید کنید استفاده کنید. و آیا این منطقه و مردم آن از بازدیدهای توریستی منتفع خواهند شد یا تأثیر منفی خواهند داشت؟

آیا باید در خارج از کشور داوطلب شوم؟

اگر کشوری که قصد سفر به آن را دارید تاریخ بدی دارد. با این حال، اگر هنوز هم می خواهید بازدید کنید، ممکن است بخواهید دوباره به آنجا بروید. شما می توانید تا زمانی که آنجا هستید داوطلب شوید، با این حال، سعی کنید از افتادن در دام “داوطلبانه” اجتناب کنید. داوطلب شدن در کشورهای فقیرتر. در واقع، داوطلبان و شرکت ها کسانی هستند که بیشترین سود را می برند. در حالی که مردم محلی ممکن است تحت تأثیر فعالیت های داوطلبانه قرار گیرند. در مورد سازمان های محلی که در آن منطقه کار می کنند اطلاعات کسب کنید و ببینید چه مهارت هایی می توانید ارائه دهید.

به اثرات زیست محیطی حمل و نقل فکر کنید.

سعی کنید در سفرهایتان احتیاط کنید. سفر هوایی بیشترین تاثیر را بر محیط زیست دارد. اگر باید به جایی پرواز کنید بیابید و ببینید خطوط هوایی برای جبران ردپای کربن خود چه می کنند. آیا جایی وجود دارد که بتوانید به جای آن با قایق یا قطار سفر کنید؟

پس از رسیدن به مقصد، پیاده روی، دوچرخه سواری یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را تا حد امکان امتحان کنید. اگر به بسیاری از کشورها یا مناطق سفر می کنید به جای پرواز، از قطار یا اتوبوس برای سفر بین کشورها یا مناطق استفاده کنید.

اگر حمل و نقل عمومی در دسترس نیست و باید ماشین کرایه کنید ببینید آیا می توانید یک ماشین برقی یا هیبریدی اجاره کنید.

تصمیم گیری برای حمایت از کدام کسب و کارها

در برخی از مناطق توریستی محبوب، نابرابری های اجتماعی قابل توجهی وجود دارد. ببینید آیا این تسهیلات در مکانی که بازدید می کنید موجود است یا خیر. سعی کنید در زمینه اخلاق تجاری در حوزه مورد علاقه خود تحقیق کنید و از حمایت مالی از مشاغلی که از افراد محلی سوء استفاده می کنند خودداری کنید. به اطلاعات روش های پرداخت توجه کنید. نوع ساعت کاری و شرایط کاری آنها

اگر با یک شرکت تور مسافرتی سفر می کنید در عوض، دریابید که چقدر به راهنمایان محلی پرداخت می کنند. و نحوه برخورد آنها با کارمندان و سایر مشاغل. که با آن کار می کنند انجمن ها و وبلاگ های آنلاین سفر می توانند به شما کمک کنند.

سعی کنید مشاغل محلی را پیدا کنید.

گردشگری می تواند منافع زیادی برای جامعه محلی داشته باشد. اما اگر تمام پول خود را خرج شرکت های چندملیتی کنید نه. از یک بازار محلی خرید کنید در یک هتل یا خوابگاه محلی اقامت کنید. یا یک تور محلی بسیاری اوقات اینها گزینه های ارزان تری هستند. و می دانید که پول به اقتصاد محلی سرازیر خواهد شد.

فرهنگ را بیاموزید و به آن احترام بگذارید

تلاش برای درک فرهنگ کشوری که از آن بازدید می کنید بسیار مهم است. برخی از فرهنگ ها با فرهنگ ما بسیار متفاوت است. و ممکن است لازم باشد در مورد کد لباس فکر کنید. ناهار خوری و تعامل با مردم محلی چند عبارت را در زبان محلی یاد بگیرید. مردم از شما انتظار ندارند که مسلط شوید. اما آنها قدردان زحمات شما هستند.

فرهنگ عمیق تر از زبان، لباس و آداب سفره است. آگاهی فرهنگی همچنین شامل توجه بیشتر به تفاوت های فرهنگی مبهم و ضمنی است. به نحوه ارتباط و رفتار افراد با یکدیگر توجه کنید. چگونه احساسات را بیان کنیم چه نوع ارزش هایی دارید؟ سعی کنید در هنگام تجربه یک فرهنگ جدید تا حد امکان ذهنی باز داشته باشید.

مجموعه زباله

مقاصد گردشگری محبوب در سراسر جهان با زباله مشکل دارند. تصاویر سواحل زیبا، کوه ها و جنگل های پر از پلاستیک در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. ناگفته نماند که خودتان باید سطل آشغال بیاورید، اما اگر می توانید، چند سطل دیگر هم بیاورید. اگر هرکسی که از یک منطقه خاص بازدید می کند، زباله های خود را با خود ببرند، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

یک بطری آب قابل استفاده مجدد همراه داشته باشید.

در برخی از کشورها، آب لوله کشی برای نوشیدن ناامن است. خرید یک بطری کوچک آب آنها معمولاً ارزان هستند و برای استفاده در هر زمان که به آنها نیاز داشتید راحت هستند. اما باعث ضایعات زیادی نیز می شود. بطری آب خود را بیاورید و از منابع آب موجود دوباره پر کنید. اگر می خواهید آب بخرید خرید یک ظرف بزرگ آب و پر کردن مجدد بطری قابل استفاده مجدد خود را در صورت نیاز در نظر بگیرید. به جای استفاده از بسیاری از ظروف کوچکتر

در سفر در مورد رفاه حیوانات تحقیق کنید

به خاطر داشته باشید که بهره برداری از حیوانات برای صنعت گردشگری نیز یک مشکل بزرگ در بسیاری از نقاط جهان است. به حیوانات وحشی اغلب قرص داده می شود تا آنها را آرام نگه دارد تا عکس بگیرند. فیل ها در هنگام سوار شدن به آنها درد زیادی دارند و به طرز وحشیانه ای آموزش می بینند. به همین ترتیب بسیاری از جانوران قدرتمند برای ترسیدن آموزش دیده بودند، بنابراین مربیان از آنها اطاعت کردند.

مراقب حیواناتی باشید که در باغ وحش ها و پارک های حیات وحش در اسارت نگهداری و پرورش داده می شوند. حیوانات در قفس معمولاً در طبیعت زنده نمی مانند. برخی از برنامه ها ضروری هستند و به پرورش گونه های در معرض خطر یا کمک به حیوانات نجات یافته یا یتیم کمک می کنند. قبل از بازدید از پارک حیات وحش یا پناهگاه حیات وحش بیایید سعی کنیم دریابیم که چقدر اخلاقی است.

سوغاتی های حیوانات نیز ارزش توجه دارند: عاج، دندان و استخوان خزندگان، پوست حیوانات و لاک لاک پشت تنها برخی از سوغاتی های حیوانات هستند که ممکن است در سفر با آنها روبرو شوید. همچنین از سوغاتی های ساخته شده از مرجان و صدف خودداری کنید. تخمین زده می شود که 20 درصد از صخره های مرجانی جهان از بین رفته اند. و برداشت صدف برای پوسته آنها آنها را به سمت انقراض سوق می دهد.

محیط

شیوه های اخلاقی حمل و نقل

در مورد رسیدن به مقصد و دور زدن تحقیق کنید. در حین کاوش در منطقه

قطار – تعلیم دادن

شبکه های قطار زیادی در سراسر جهان وجود دارد. چه به مقصد خود پرواز کنید و چه سوار قایق شوید تا به آنجا برسید. با استفاده از قطار می توانید به موقع و ایمن به مقصد برسید.

اتوبوس

اگر بین کشورها یا شهرها سفر می کنید اتوبوس معمولا ارزان ترین راه است.

کشتی

گرفتن کشتی ممکن است یک گزینه برای شما باشد. و در بسیاری از موارد انجام این کار ممکن است اثرات زیست محیطی کمتری نسبت به پرواز داشته باشد. با این حال، این همیشه تضمینی نیست، بنابراین باید با شرکت های کشتیرانی مشورت کنید. هزینه سوخت برای مسافتی که طی می کنید. و مقایسه پرواز به پرواز مهم است.

تراموا و مترو

بسیاری از شهرهای جهان دارای تراموا و مترو هستند. که ارزان و سازگار با محیط زیست است استفاده از بسیاری از آنها هنوز آسان است، حتی اگر در خواندن نقشه مهارت نداشته باشید.

پیاده روی یا دوچرخه سواری

بدیهی است که نمی توانید از کشوری به کشور دیگر یا از شهری به شهر دیگر پیاده روی کنید. اما می توانید به جای استفاده از تاکسی یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی از پاهای خود برای گشت و گذار در شهر استفاده کنید. یا دوچرخه برای چند روز کرایه کنید. بسیاری از شهرهای اروپایی دوچرخه پسند هستند.

در نهایت اگر اطلاعات بیشتری خواستید لطفا از کارکنان آژانس بخواهید که شما را بیشتر راهنمایی کنند.

منبع:

آبریزش بینی

تقویم اندروید فارسی