چگونه کودکان خود را فعال و سالم کنیم

همه ما می دانیم که چگونه بدن خود را متناسب و سالم نگه داریم، اما در مورد بچه ها چطور؟ آیا تغذیه آنها با سبزیجات سبز و میوه های سالم برای ایجاد و حفظ سلامت آنها کافی است؟

خوب جواب منفی است. سلامتی و تناسب اندام برای بچه ها به همان اندازه برای بزرگسالان مهم است و به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود یا نادیده گرفته شود، فقط با در نظر گرفتن اینکه “آنها فقط بچه هایی هستند که مقاومت و مصونیت قوی تری دارند”.

این یک تصور غلط است; به سلامت کودکان نیز باید به اندازه بزرگسالان توجه شود. و با استفاده گسترده از ابزارهایی که تحرک جوانان ما را به حداقل رسانده است، اکنون بیش از هر زمان دیگری ترویج فعالیت های بدنی در آنها اهمیت دارد.

• به ورزش بله بگویید

Gameboys و PCP ها را برای تغییر در قفسه قرار دهید، و بچه های خود را در هوای تازه بیرون بیاورید و با یک بازی خوب قدیمی مانند کریکت، بیسبال، بسکتبال یا هر ورزشی که دوست دارید با هم بازی کنید، از آنها پذیرایی کنید.

علاوه بر گذراندن ساعاتی با کیفیت با هم، به شما فرصتی عالی برای سالم ماندن در کنار هم می دهد. استنشاق هوای تازه برای کاهش افسردگی، اضطراب و استرس هم برای شما و هم برای فرزندتان شناخته شده است. و ورزش همچنین راهی عالی برای خم کردن آن عضلات و سوزاندن آن کالری اضافی است!

• خارج از چارچوب فکر کنید!

فعال بودن لزوماً مستلزم ورزش کردن فرزندان شما نیست. همه بچه ها متفاوت هستند. داشتن سرگرمی ها و علایق مختلف این علایق را برانگیزانید و آنها را با زندگی سالم همراه کنید.

اگر رقصیدن را دوست دارند، برای مدت طولانی با آنها با آهنگ های مورد علاقه خود برقصید، اگر به نقاشی علاقه دارند وسایل خود را در پارک بیرون بیاورند و در هوای آزاد نقاشی کنند و اجازه دهید تخیل آنها جاری شود، در دویدن با هم رقابت کنند یا بازی کنند. هاپسکاچ با هم در مورد چگونگی داشتن یک زندگی فعال مثال بزنید.

با تشویق علایق آنها و نشان دادن اینکه چگونه آن را با زندگی سالم ترکیب کنند، کودکان شما در مقایسه با آن دسته از کودکانی که ساعت های طولانی را صرف بازی های ویدیویی و تماشای تلویزیون می کنند، ذهنیت گسترده تر و سازنده تری خواهند داشت.

• آنها را با هم به پیاده روی یا دویدن ببرید

به فرزندان خود بیاموزید که قدر چیزهای ساده زندگی را بدانند: برای تغییر به مدرسه بروید یا با هم به دویدن صبحگاهی بروید. آنها را در تلاش‌های تناسب اندام کوچکی که برای سلامتی خود انجام می‌دهید بگنجانید و فواید آنها را به آنها بیاموزید.

• آنها را در یک مهد کودک ثبت نام کنید

مهدکودک ها علاوه بر اینکه یک مؤسسه آموزشی برای کودکان خردسال هستند، به ارتقای آمادگی جسمانی و سلامت در آنها نیز معروف هستند. فرزندان خود را به مهد کودک بفرستید تا از این بسته کامل نظافت بهره مند شوند. بچه‌های شما می‌توانند مهارت‌ها و فعالیت‌های جدید بیاموزند، دوستان جدیدی پیدا کنند، درس‌های تحصیلی ارزشمندی بیاموزند و انواع و اقسام بازی‌ها را انجام دهند. منجر به سبک زندگی بسیار فعال تر و سالم تر می شود.

مطمئناً قابل درک است که همیشه وقت گذاشتن برای بچه ها آسان نیست، به خصوص بعد از حجم کاری بی پایان که روز به ما تحمیل می کند. اما تلاش‌های کوچکی که فرد انجام می‌دهد معمولاً بیشترین تفاوت را ایجاد می‌کند. آموزش سبک زندگی سالم به فرزندتان، به ناچار وضعیت او را در آینده تعیین خواهد کرد.