چگونه و چرا زودتر بیدار شویم

در حالی که بسیاری ترجیح می دهند در رختخواب بمانند و آن دکمه را چرت بزنند، زود بیدار شدن مزایایی دارد. این یک چالش برای کسانی است که نمی توانند زود بخوابند. و اگرچه برای اقلیت کوچکی از مردم، صبح ها بهترین زمان آنها نیست و آنها باید تا دیروقت بخوابند، برای اکثر ما که کار را از صبح شروع می کنیم، مزایایی وجود دارد، و راه هایی وجود دارد که چگونه انجام می شود.

اجازه دهید ابتدا چند مزیت را فهرست کنیم:

می توانید قبل از شروع به کار زمان استراحت داشته باشید. هدف گذاری برای رسیدن به محل کار 30 دقیقه قبل از شروع کار همیشه یک عادت خوب است، زیرا مشکلات ترافیکی یا هر اتفاقی که در راه رخ می دهد ممکن است شما را به تأخیر بیندازد و بنابراین می توانید با وجود هر گونه سکسکه در مسیر به موقع برسید. اگر عضوی از یک زوج عاشق هستید، می‌توانید صبح‌ها از نوازش خاصی لذت ببرید و رابطه‌تان را بیشتر تقویت کنید. یا می‌توانید بروید و از یک ورزش لذت ببرید – از باشگاه گرفته تا پیاده‌روی صبحگاهی تا یک روتین صبحگاهی 5 دقیقه‌ای یوگا. اگر مدیتیشن کننده یا تندرو هستید، می توانید مدیتیشن یا ضربه زدن خود را صبح به محض بیدار شدن از خواب انجام دهید یا به سادگی می توانید از تماشای تکامل سحر لذت ببرید، همانطور که زندگی بیرون را به آرامی از خواب می شنوید.

برای اینکه بتوانید زود بیدار شوید، البته باید به اندازه کافی زود بخوابید. این بستگی به روز شما دارد، بنابراین، برای مثال، اگر هر سه‌شنبه عصر، یک مربی شخصی یا یک کلاس یوگا یا یک اشتراک ریکی دارید، و فقط بعد از آن ساعت 10 شب به خانه می‌رسید، باید تقریباً بلافاصله به رختخواب بروید. . این نیاز به برنامه ریزی دارد. مثلاً اینکه بتوانید به نحوی شام خود را زود بخورید. اکثر مردم به طور کلی موافق هستند که خوردن یک وعده غذایی سنگین درست قبل از خواب ایده آل نیست.

پس چگونه می توانیم زودتر بخوابیم؟

من استفاده از EFT را دوست دارم. EFT مخفف تکنیک‌های آزادی عاطفی، که با نام دیگر ضربه زدن شناخته می‌شود، می‌تواند به شما کمک کند تا در خواب آرام شوید. برای مثال ضربه زدن روی “من با خوشحالی ساعت 10 شب به رختخواب می روم” می تواند به رفع هر گونه اعتراض ضمیر ناخودآگاه شما کمک کند. ممکن است مجبور شوید این کار را چند هفته انجام دهید تا اثر کامل ظاهر شود، اما فقط چند دقیقه طول می کشد، بنابراین انجامش آسان است. برای برخی، به دلیل بیدار شدن مکرر به عنوان یک خواب سبک، خواب همیشه یک مشکل است. این همان جایی است که EFT می تواند کمک کند. EFT می‌تواند ردپای انرژی باقیمانده در ذهن و بدن شما را از رویدادهای منفی که احتمالاً فکر می‌کنید با آن‌ها برخورد کرده‌اید و دیگر بر شما تأثیری ندارند، رها کند. با این حال، اثر تجمعی آنها ممکن است هنوز در کمین ذهن و بدن شما باشد و باعث خواب سبک‌تر و سبک‌تر شود. تغذیه نیز مهم است و بهتر است با یک متخصص تغذیه عملکردی مجرب مشورت کنید تا مطمئن شوید که نیازهای تغذیه ای برای خواب برطرف شده است. برای EFT در این مورد، خوب است از یک متخصص EFT باتجربه استفاده کنید تا خواب راحت‌تر برای شما راحت باشد.

امیدوارم این به الهام بخشیدن به شما کمک کند. به طور خلاصه، من فکر می کنم ترکیبی از عادات سبک زندگی، EFT (ضربه زدن)، و تغذیه مناسب برای بدن شما می تواند شادی جدیدی از صبح را برای شما ایجاد کند. از زندگی باید لذت برد.