چگونه مکمل غذایی مناسب خود را انتخاب کنیم

در صفحات همه مجلات خوب بدنسازی و تناسب اندام، تولیدکنندگان بی شماری وجود دارد که سعی می کنند مکمل هایی را با ادعاهای وحشیانه تقریباً از هر نوع به شما بفروشند. همه شما پاسخ معجزه آسایی برای مشکلات خود دارید. اما آیا آنها؟ بسیاری از ادعاهایی که امروزه مطرح می شود بی اساس هستند و به مصرف کننده کمک نمی کنند تا محصول مناسب خود را پیدا کنند.

برای اینکه بتوانید هنگام خرید مکمل های تناسب اندام، بدنسازی یا مکمل های تغذیه ورزشی کلی تصمیم آگاهانه بگیرید، باید اصول زیر را رعایت کنید.

1. ظاهر محصول چیزهای زیادی در مورد کیفیت می گوید. معمولاً این درست است که کیفیت بسته‌بندی نشان‌دهنده کیفیت محصول داخل است، به این معنی که اگر بسته‌بندی ضعیف باشد، احتمالاً محصول پایین‌تر است و اگر بسته‌بندی با کیفیت باشد، شانس برنده شدن محصول افزایش می‌یابد.

2. اکنون باید کاری را انجام دهید که هر خریدار مواد غذایی خوب انجام می دهد و پشت برچسب را بخوانید. پیشنهاد می کنم ابتدا به اندازه سروینگ و سپس مدت زمان ماندگاری محصول طبق دستورالعمل توجه کنید. برای داشتن هر ارزشی باید به دنبال محصولی باشید که حداقل 28 روز عرضه به شما ارائه دهد.

3. مهم است که به دنبال نام اجزای برند در پشت باشید. در حالی که هر محصول منحصربه‌فرد است، نام‌های مواد تشکیل‌دهنده برند ممکن است شامل نام‌هایی مانند “کمپلکس ناب” و “شروع‌کننده جذب سریع” باشد. معمولاً زمانی که یک محصول دارای ترکیبات مارک دار روی برچسب است، نشانه خوبی است، زیرا این می تواند نشان دهنده کیفیت بالای محصول باشد. در حالی که هنوز فرصتی برای محصولات پایین‌تر وجود دارد که نام‌های تجاری را در نمایشنامه‌های تبلیغاتی روی بسته‌شان شکل دهند، وجود نام‌های مواد تشکیل دهنده مارک دار معمولاً نشان می‌دهد که یک شرکت زمان و تلاش زیادی را برای تولید یک محصول با کیفیت صرف کرده است، که ممکن است مقداری داشته باشد. پشتیبانی تحقیقاتی

4. غلظت مواد مهم است زیرا مواد تشکیل دهنده باعث عملکرد محصولات می شوند. به عنوان مثال، اگر محصولی حاوی متابولیت هایی مانند کراتین باشد، چه مقدار کراتین محصول وجود دارد؟ این باید به وضوح روی برچسب ذکر شود. برای مؤثر بودن و برآورده شدن ادعا، مواد مهم باید تا حد امکان به ابتدای لیست مواد تشکیل دهنده ظاهر شوند. این تضمین می کند که شما به اندازه کافی مواد فعال دریافت می کنید تا انتظار داشته باشید محصول تحویل داده شود.

5. مطالعات موردی و توصیفات دنیای واقعی خوب هستند، اما آزمون نهایی این است: آیا کار می کند؟ این سوالی است که علم به بهترین وجه به آن پاسخ داده است.

در بازار امروز، واقعاً هیچ دلیلی وجود ندارد که یک محصول توسط علم پشتیبانی نشود – مگر اینکه تازه راه اندازی شده باشد و آزمایش های آکادمیک در حال انجام باشد. محصولات با کیفیت بالا تقریباً همیشه حاوی منابع علمی هستند، اگر فضای روی برچسب اجازه می دهد.

6. اطلاعات تماس روی بسته بندی یک محصول، نشانه این است که یک شرکت پشت محصولات خود ایستاده است و حاضر است خود را برای ارائه خدمات به مشتریان در مواقعی که به آن نیاز دارید، مطرح کند. از هرگونه مکمل غذایی که اطلاعات تماس روی برچسب آن را درج نمی کند خودداری کنید.

در حالی که اینها قوانین کلی برای انتخاب مکمل هستند، قبل از اینکه تصمیم بگیرید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید، باید در مورد آنچه که مواد در واقع برای شما انجام می دهند، روشن باشید. به این ترتیب، من به شما پیشنهاد می کنم که تحقیقات کاملی در مورد اینکه کدام مکمل ها برای شما و اهداف شما مفید هستند، انجام دهید.