چگونه شکم سیکس پک سکسی داشته باشیم

بیایید اعتراف کنیم، ظاهر عضلانی پاره شده که به شکم شش تکه لقب داده شده است، بسیار سکسی است و اغلب توسط بسیاری از بینندگان تحسین می شود. اما بدون برنامه تناسب اندام مناسب، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا به آن ظاهر حجاری شده دست یابید.

برای مردان و همچنین زنان، تناسب اندام شامل برنامه ای از رژیم غذایی، ورزش و استراحت کافی است. مورد دوم به ویژه هنگام تلاش برای کاهش وزن مهم است زیرا به کاهش سطح کورتیزول کمک می کند. در طول خواب بدن سلول ها را ترمیم و جوان می کند. 7 تا 8 ساعت استراحت هر شب ترجیح داده می شود، اما به یاد داشته باشید که اگر به طور منظم ورزش می کنید حداقل یک روز در هفته را برای استراحت بدن و ساخت عضلات جدید اختصاص دهید.

رژیم غذایی نقش مهمی در ایجاد بدن پاره شده دارد. پروتئین، واحد سازنده هر سلول در بدن، باید در هر وعده غذایی مصرف شود. منابع پروتئینی که چربی اشباع کمی دارند بهترین انتخاب هستند و در سبزیجات و حبوبات و همچنین گوشت یافت می شوند. لوبیا، آووکادو و مرغ نمونه های عالی پروتئین کم چرب هستند.

در حالی که استراحت و رژیم غذایی جزء مهمی برای تناسب اندام هستند، عامل تعیین کننده برای داشتن شکم شش تکه ورزش است. برنامه ای که هم شامل تمرینات کاردیو و هم تمرینات قدرتی است، مکرراً بهترین نتایج را به همراه داشته است. اما برای به دست آوردن آن ظاهر عضلانی تراشیده شده، باید تمرینات خاصی برای کار با آن ناحیه انجام شود.

یکی از تمریناتی که برای سفت کردن عضلات شکم موثر است، کرانچ شکم است. هنگام انجام این تمرین و تمام تمرینات دیگر، هسته خود را درگیر نگه دارید. یک اصل پیلاتس، درگیر کردن هسته به کشیدن عضلات شکم، تقویت پشت و صاف کردن شکم کمک می‌کند تا ظاهر شش تکه‌ای را ایجاد کند که مورد حسادت بسیاری از ورزشکاران و تحسین‌کنندگان است.

کرانچ شکم

• روی یک تشک، به پشت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و پاهایتان را صاف روی زمین بگذارید.

• دست هایتان را روی گوش ها یا کمی پشت سرتان قرار دهید. گردن خود را نکشید. ممکن است انتخاب کنید که فقط با دست راست روی گوش راست شروع کنید، در حالی که بازوی چپ شما در کنار بدن شما باقی می ماند. این شما را از کشیدن گردن باز می دارد. وقتی طرفین را برعکس می کنید، بازوی راست خود را پایین بیاندازید و دست چپ خود را روی گوش چپ خود قرار دهید.

• در حالی که آرنج راست خود را به سمت زانوی چپ خود می گیرید، قسمت میانی خود را به سمت بالا و در عرض خم کنید. (هنگامی که طرفین را برعکس می کنید، آرنج چپ شما به سمت زانوی راست شما می رود.)

8-12 بار تکرار کنید و طرفین را برعکس کنید. هدف: 3 ست.