چگونه تستوسترون را افزایش دهیم!

تستوسترون هورمونی است که بسیاری از جنبه های دستگاه تناسلی مردان را کنترل می کند سطح پایین تستوسترون یک مشکل رایج است. بر اساس برآوردها، 25 درصد از مردان مبتلا هستند. با شروع از سن سی سالگی، سطوح در همه مردان به تدریج با نرخ تقریبی 1٪ در سال کاهش یافت. کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ شکایات رایج مردانی است که سطوح پایین این هورمون را دارند.

مکمل تستوسترون می تواند به درمان طبیعی این مشکل کمک کند.

گیاه Passion Flower و مشتقاتی از این گل به نام چیرسین هر دو این کار را بسیار موثر انجام می دهند.

بخوان تا یاد بگیری…

گل شور یک گل علفی است که در سرتاسر جهان به استثنای قطب جنوب یافت می شود. در زمان های قدیم از این گیاه به دلیل خاصیت آرام بخش و تسکین درد استفاده می شد. در زمان‌های اخیر، این گیاه به یک گیاه محبوب برای درمان مشکلات جنسی مانند اختلال نعوظ، کاهش میل جنسی و کاهش تعداد اسپرم تبدیل شده است.

نام این گیاه با توجه به کاربردهای آن برای تقویت میل جنسی مناسب است. با این حال، گل شور در واقع زمانی نام خود را گرفت که کاشفان اسپانیایی در قرن شانزدهم با درخت انگور کوهنوردی برخورد کردند و فکر کردند که شبیه مصائب و مصلوب شدن مسیح است.

خواص افزایش میل جنسی گل شبح را می توان به دو ترکیب موجود در آن – کریزین و بنزوفلاوون (BZF) نسبت داد. تحقیقات علمی نشان داده است که این دو ماده در حفظ سلامت دستگاه تناسلی مردان و عملکرد در اوج عملکرد نقش دارند.

اعتقاد بر این است که کریسین آروماتاز ​​را مهار می کند، آنزیمی که در بدن یافت می شود و مسئول تجزیه تستوسترون و تبدیل آن به استروژن است. با کمک به حفظ تستوسترون، به طور طبیعی سطح هورمون ها را در بدن افزایش می دهد. همچنین مانع از واکنش برخی سلول ها به استروژن می شود و اثرات آن را در بدن کاهش می دهد. برای مردانی که مشکلات مربوط به تولید ناکافی تستوسترون یا تولید بیش از حد استروژن دارند، گل شور یک انتخاب مکمل عالی است.

هنگامی که محققان دانشگاه ایالتی آیووا مکملی را که حاوی چندین گیاه از جمله کریزین بود آزمایش کردند، دریافتند که آندروستندیون سرم را تا 342 درصد، تستوسترون آزاد را تا 38 درصد و دی هیدروتستوسترون (DHT) را تا 71 درصد افزایش می دهد. آندروستندیون پیش ساز هورمون های جنسی است و در صورت وجود آنزیم مناسب در بدن به تستوسترون تبدیل می شود. DHT متابولیت تستوسترون است و ممکن است در میل جنسی نقش داشته باشد. این مطالعه در سال 2001 در مجله بین المللی تحقیقات ویتامین و تغذیه منتشر شد.

مطالعه‌ای در سال 2002 توسط دانشمندان دانشگاه پنجاب در هند، اثرات بنزوفلاوون را روی موش‌هایی با مشکالت جنسی شبیه‌سازی‌شده الکل و نیکوتین بررسی کرد. آنها دریافتند که موش هایی که BZF دریافت کردند، افزایش قابل توجهی در رفتار جفت گیری، پتانسیل لقاح و تعداد اسپرم نشان دادند. هنگامی که این مطالعه در Life Sciences منتشر شد، محققان بیان کردند که BZF با بالا نگه داشتن سطح تستوسترون خون، قدرت مردانگی، میل جنسی و قدرت را بازیابی می کند.