چگونه با آپنه خواب مقابله کنیم


آپنه خواب باعث مشکلات خواب می شود افراد مبتلا به این بیماری اغلب برای مدت کوتاهی تنفس خود را متوقف می کنند که باعث اختلال در خواب و سایر مشکلات سلامتی می شود. آپنه خواب به دلیل کمبود اکسیژن می تواند آسیب قابل توجهی ایجاد کند ، بنابراین افراد در جستجوی هوا نفس می کشند و از خواب بیدار می شوند.

در بیشتر موارد ، مردم حتی نمی دانند که تنفس خود را متوقف کرده اند. آنها اغلب تصور می کنند که چرخه خواب آنها متوسط ​​است. اولین نشانه آپنه خواب خروپف زیاد است.

آپنه خواب چیست؟

آپنه خواب می تواند عوارض زیادی برای سلامتی ایجاد کند. علاوه بر این ، افراد اغلب در طول روز به دلیل کم خوابی احساس بی حالی می کنند.

آپنه خواب همچنین می تواند باعث موارد زیر شود:

  • افزایش خطر نارسایی قلبی
  • مشکلات روحی و روانی
  • از دست دادن حافظه
  • عملکرد ضعیف سیستم ایمنی بدن

ماشین آلات CPAP

درمان های رایج برای آپنه خواب شامل دستگاه تنفس ، جراحی و حتی دارو است. ماشینهای CPAP (فشار مداوم مثبت راه هوایی) شاید رایج ترین روش درمان باشند. با این حال ، قبل از تصمیم گیری در مورد مارک مناسب برای شما ، می خواهید با پزشک خود صحبت کنید.

در دوشنبه 14 ژوئن 2021 ، فیلیپس Respironics تمام ماشین های CPAP ، APAP و BiPAP را که از سال 2009 تا 2021 فروخته شده بود ، پس گرفت.

به گفته یکی از شرکت های حقوقی که در دعوای اولیه فیلیپس مت دولمن از DolmanLaw.com قرار دارد ، “فیلیپس به دلیل وجود قسمت فوم داخل دستگاه ، که می تواند خراب شود و برای کاربر سمی شود ، ماشین های CPAP خود را کنار می گذارد. وقتی فوم تجزیه می شود ، می تواند مواد شیمیایی سمی را آزاد کند که می تواند باعث تحریک ، عفونت ، مشکلات تنفسی و سرطان شود. “

اگر شما یا عزیزانتان مبتلا به سرطان هستید و از دستگاه CPAP فیلیپس استفاده کرده اید ، دولمن توصیه می کند که با یک وکیل مشورت کنید تا مشخص شود آیا ادعای معتبری به شرکت دارید یا خیر.

شما می توانید در مورد ماشین های CPAP و دعوای جاری در اینجا بیشتر بخوانید DolmanLaw.comبه

اگر یک مورد کوچک از آپنه خواب دارید و نیازی به دستگاه CPAP ندارید ، می توانید از طریق تغییر شیوه زندگی با آپنه خواب مقابله کنید.

وزن خود را حفظ کنید

پزشکان اغلب به افرادی که با آپنه خواب مواجه هستند توصیه می کنند که وزن خود را کاهش دهند. چاقی می تواند احتمال انسداد راه های هوایی و تنگ شدن راه های هوایی را افزایش دهد. این موانع خاص اغلب می تواند باعث شود شما به طور ناگهانی تنفس را متوقف کنید.

حفظ وزن مناسب این می تواند راه های هوایی شما را تمیز نگه دارد و علائم آپنه خواب را کاهش دهد. در بسیاری از موارد ، کاهش وزن می تواند آپنه خواب را به طور کامل متوقف کند – اگرچه در صورت افزایش وزن ، این وضعیت می تواند بازگردد.

از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید

گاهی اوقات دارو و ماشین آلات به سادگی کافی نیستند. با این حال ، تغییر شیوه زندگی شما می تواند به طور قابل توجهی سلامت شما را بهبود بخشد و باعث بهبود خواب بهتر شود. هنگامی که شما به کاهش آپنه خواب امیدوار هستید ، می تواند به شما در ترک سیگار و محدود کردن مصرف الکل کمک کند.

الکل ماهیچه های گلو را کنترل می کند که نفس شما را کنترل می کنند. این منجر به خروپف و چرخه های وحشتناک خواب می شود. گاهی اوقات نیز می تواند منجر به التهاب مجاری تنفسی شود که از جریان هوا جلوگیری می کند.

مصرف دخانیات همچنین می تواند به التهاب شدید و تورم مجاری تنفسی کمک کند. همچنین می تواند خروپف و آپنه خواب شما را بدتر کند. سیگار کشیدن در واقع یک عامل خطر اصلی برای وقفه تنفسی در خواب است.

ورزش

ورزش منظم می تواند سطح انرژی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد ، آپنه خواب را تقویت کرده و قلب شما را تقویت کند. یوگا و پیلاتس می تواند تنفس شما را بهبود بخشد و جریان اکسیژن را پشتیبانی کند.

آپنه خواب اغلب با کاهش اشباع اکسیژن خون همراه است. خوشبختانه ، تمرینات تنفسی یوگا می تواند سطح اکسیژن را بهبود بخشد. در نتیجه ، یوگا می تواند وقفه های خواب شما را کاهش دهد.

خط پایین

بسیاری از تغییرات شیوه زندگی می تواند به آپنه خواب کمک کند یا حداقل علائم آن را کاهش دهد. درمان های سنتی را نادیده نگیرید. گاهی اوقات جراحی و داروهای تجویزی ممکن است بهترین روش برای درمان این بیماری باشد. قبل از هرگونه درمانی با پزشک خود مشورت کنید. اگر علائم شما بدتر شد ، بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.دیدگاهتان را بنویسید