چگونه ایده آش بزباش مانع اشتغال 10 هزار ایرانی شد/ ماجرای یک تانکر کاغذ و پیشروی دولت قبل به کره جنوبی.


گروه سیاسی – رجانیوز: از روزهایی که مقامات ایرانی بر این باور بودند که پتانسیل صنعتی ایران به آبگوشت بسباخ محدود می شود، مدت زیادی نمی گذرد. ایران تاکنون برای صادرات به ساخت و ارز لنج‌ها متکی بوده است. وقتی دقت مهم است

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا جمعه گذشته به تهران سفر کرد. رجانیوز به دعوت رسمی آیت الله رئیسی پس از شش سال گویا پیش از این در سال ۱۳۹۵ در یک تور نفتی به تهران سفر کرده بود و این دومین سفر وی به ایران است. در طول این سفر برنامه ها و جلسات متعددی برگزار شد. مهم ترین اتفاق، امضای سند جامع 20 سال همکاری راهبردی دو کشور بود. در میان اخبار منتشر شده از این سفر دو روزه، تحویل نفتکش ساخت ایران به این کشور به سفارش ونزوئلا نیز از چند منظر حائز اهمیت بود.

آیت الله رئیسی و نیکلاس مادورو رئیس جمهور ایران و ونزوئلا از طریق ویدئو کنفرانس با عرشه نفتکش افرامکس در خلیج فارس ارتباط برقرار کردند. و در جریان ساخت و بهره برداری نفتکش توسط شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) قرار گرفت. سند تحویل نفتکش افرامکس بین مدیران صدرا و طرف ونزوئلا امضا شد.

ونزوئلا پیش از این قراردادی را برای خرید چهار نفتکش با ایران امضا کرده بود. ارزش هر کشتی 240 میلیون دلار است. زمانی که موعد تحویل نفتکش دوم فرا رسید، با سرعت 15 گره دریایی می‌توانست 113 هزار تن نفت خام معادل 750 هزار بشکه را حمل کند و بر اساس قرارداد، دو نفتکش دیگر پس از ساخت به کشور تحویل داده می‌شود.

شرکت ملی نفت ونزوئلا در سال 2009 قراردادی را با شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) برای طراحی و ساخت چهار نفتکش 113000 تنی امضا کرد که اولین سفارش به شرکت ملی نفت ونزوئلا ارسال شد و از سال 2016 ساخت آن تنها 22 ماه طول کشید. نرخ اشتغال این پروژه در حین بهره برداری 3000 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در بوشهر و شهرستان های اطراف می باشد. با تحویل این چهار نفتکش دریایی. ایران به بزرگترین گروه کشتی سازان جهان می پیوندد.

شایان ذکر است در زمان صلاحیت داخلی در زمینه مهندسی و ساخت نفتکش های ایرانی و ایرانی، سفارشات خارجی در حال انجام است. مدیریت معتدل این کشور را تنها کشور تولید کننده بیس باچ و آبگوشت سبزی می داند. و چشم بند کره برای خرید همزمان 10 نفتکش کره ای ها پیش از این هرگز قراردادی برای ساخت 27 نفتکش با پیش پرداخت 220 میلیون دلاری انجام نداده بودند. تا کره ای ها بتوانند کاری برای آنها انجام دهند. این اتفاق تلخ باعث شد تا کارشناسان اعلام کنند که اگر این سفارش ها همزمان در شرکت های داخلی ثبت می شد، شاهد اشتغالزایی 10 هزار نفری و کاهش هزینه ها بودیم.