چه چیزی را باید در دانشگاه بخوانید

اگر در حال آماده شدن برای درخواست برای دانشگاه هستید، شاید دقیقاً بدانید که می خواهید در چه رشته ای تحصیل کنید، کجا می خواهید تحصیل کنید، و زمانی که مدرک خود را تمام کردید می خواهید چه کاری باشید. از طرف دیگر، ممکن است شما در حال انجام یک Levels هستید و هنوز تصمیم نگرفته اید که چه مدرکی را می خواهید انجام دهید.

در اینجا چیزی است که باید در نظر بگیرید.

1. اگر از زبان‌ها لذت می‌برید، شاید بخواهید آن‌ها را با جزئیات بیشتری مطالعه کنید و مسلط‌تر شوید و لهجه و دانش خود را در مورد زبان بهبود ببخشید. ممکن است بخواهید در خارج از کشور زندگی کنید، یا شاید بخواهید مترجم شوید.

2. مطالعات بازرگانی تعداد زیادی از رشته ها را پوشش می دهد که در محیط کسب و کار مدرن ضروری هستند. شاید شما در بازاریابی، اقتصاد یا حسابداری تخصص داشته باشید، یا شاید فقط بخواهید یک مرور کلی از نحوه مدیریت کارکنان و اداره یک کسب و کار داشته باشید.

3. ممکن است بخواهید یکی از علوم را مطالعه کنید. شاید شما می خواهید یک دکتر، یا دامپزشک، یا یک شیمیدان، یا یک فیزیکدان باشید و بنابراین نیاز به مدرک در علم انتخابی خود دارید.

4. اگر اهل ورزش هستید، ممکن است بخواهید علوم ورزشی بخوانید، یا یاد بگیرید که چگونه مربی یا فیزیوتراپیست شوید، یا درگیر تغذیه ورزشی و رژیم غذایی شوید.

5. حتی اگر فکر می کردید که ممکن است از سنین بسیار پایین از رایانه استفاده کرده باشید، ممکن است هیچ مدرک معتبری نداشته باشید. اگر می خواهید در IT شغلی پیدا کنید، چه ارائه پشتیبانی برای یک شرکت بزرگ، یا نوشتن پایگاه داده یا طراحی وب سایت، هنوز هم ممکن است از یک دوره محاسباتی بهره مند شوید.

6. شاید بخواهید در مورد روانشناسی، و اینکه چرا مردم کارها را انجام می دهند و چگونه آن را انجام می دهند، بیشتر بدانید. ممکن است بخواهید وارد پروفایل مجرمان برای پلیس یا طراحی طرح‌بندی برای سوپرمارکت‌ها شوید.

7. ممکن است بخواهید جغرافیا یا زمین شناسی مطالعه کنید و در مورد زمین و جهان بیشتر بدانید. شاید بخواهید برای محیط زیست تلاش کنید یا معلم جغرافیا شوید.

8. شاید تاریخ همیشه برای شما جالب بوده است و می خواهید در مورد گذشته بیشتر بدانید. ممکن است بخواهید یک دوره یا کشور خاص را مطالعه کنید یا در مورد چگونگی تأثیر یک رویداد خاص بر تاریخ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

9. شاید می‌دانید که می‌خواهید معلم شوید، و بنابراین می‌خواهید یک دوره تربیت معلم را بگذرانید که همه چیزهایی را که باید بدانید را پوشش می‌دهد تا بتوانید به کودکان دبستانی آموزش دهید.

10. شاید بخواهید یک دوره پرستاری بگذرانید تا بتوانید پرستار شوید. بعد از اینکه آموزش پرستاری را انجام دادید و واجد شرایط شدید، ممکن است بخواهید در یک زمینه خاص یا پرستاری تخصص داشته باشید.

اکنون در مورد آنچه باید مطالعه کنید بیشتر می دانید، آیا زمان آن نرسیده است که رشته و دانشگاه خود را انتخاب کنید؟